Nasza władza jak lawa…czarna i plugawa

Nasz władza jak lawa…czarna i plugawa

Na pozór dzisiejsza Polska jest taka wspaniała. Jako pierwsza ruszyła z pomocą dla białoruskiej lekkoatletki, którą władze Białorusi chciały na siłę wywieźć z Tokio. Świat patrzył i, w mniemaniu nieRządu, podziwiał, w jakim tempie zaproponowaliśmy dziewczynie azyl i pomoc w dotarciu do Warszawy.

Tak! W świetle fleszy potrafi ta władza chwalić się wielkim sercem. Potrafi z dumą mówić o przywiązaniu do wartości, swoim humanitaryzmie, demokracji, ale… jakąż już inną twarz pokazuje, gdy te flesze gasną. Gdy już nie musi niczego udowadniać, niczego pokazywać.

Tę nieciekawą twarz widać teraz, gdy Afganistan, po wycofaniu się wojsk NATO, znalazł się błyskawicznie w rękach talibów. Dantejskie sceny, jakie się tam rozgrywały, pokazywane w mediach, przeraziły ludzi na całym świecie, a jak do sprawy podeszli ojcowie narodu?

Najpierw ogłosił z dumą, że przyzna 45 wiz humanitarnych. No proszę! Klękajcie narody i podziwiajcie. 45 wiz humanitarnych!!

Dopiero, gdy w mediach rozszalała się krytyka, gdy USA poprosiły o pomoc, nagle Morawiecki zmienił zdanie i postanowił wysłać kilka samolotów, po tych, których życie jest zagrożone, bo współpracowali z polską misją wojskową. Ilu Afgańczyków i ich rodzin znajdzie się na ich pokładzie, nie wiadomo. Raz jest mowa o kilkudziesięciu osobach, innym razem o ponad 100. Wychodzi na to, że rząd nie ma pojęcia, z iloma Afgańczykami współpracował, ilu ich trzeba wywieźć i dokąd właściwie, bo przecież ściągnięcie ich wszystkich do Polski jakże się kłóci z polityką imigracyjną, którą PiS kupił sobie wyborców.

Nie czarujmy się. Flesze pogasły, a Morawiecki i jego kumple nie zamierzają ustępować. Chyba też nie bardzo chcą, bo przecież ich elektorat nie daruje im ustępstw w tej sprawie.

Ewidentnie ofiarami takiego podejścia do sprawy są uchodźcy z Afganistanu, zatrzymani w pasie przygranicznym między Polską a Białorusią.

Koczujący na gołej ziemi, bez jedzenia, namiotów, śpiworów, przyjechali błagać o pomoc, o wizę, a tu, zgodnie z rozkazem z góry, otoczeni są przez funkcjonariuszy wojska i służby granicznej, którzy mają na nich wyrąbane. A co ich obchodzi, że są głodni, że noce już chłodne, że się boją, są zdeterminowani. To tylko obcy nam kulturowo i religijnie imigranci, a Polska ich nie chce.

Dla Wąsika sprawa jest prosta. „To mężczyźni, głównie młodzi, w wieku poborowym, silni. Nic nie wskazuje, że grozi im coś złego w ich kraju. Dlaczego przybyli na granicę? To ciąg do Unii Europejskiej, ciąg do luksusu”. Młodzi i silni, w domyśle, jacyś pewnie fundamentaliści.

Bosak z kolei ma swoją wizję. Im mniej imigrantów się przyjmie tym lepiej dla Polski. A tak w ogóle to można im pomagać, owszem, ale tam, na miejscu.

Już widzę tę pomoc. Od razu przypominają mi się plecaki pani Kempy, które w ramach pomocy docelowej miały trafić do Aleppo, a zgniły na strychu, czy też wycieczka objazdowa po obozach dla przesiedleńców, za którą nic sensownego nie poszło.

Swoje trzy grosze dorzucił Gliński, mówiąc, że „Polska obroniła się przed falą uchodźców w 2015 roku i teraz też się obroni. Będziemy postępowali odpowiedzialnie, jesteśmy przygotowani, obronimy Polskę”.

Tak! wielbicielu PiS możesz spać spokojnie…

Morawiecki jeździ po Polsce, promując Polski ład, bo to jego priorytet, Duda wypoczywa w Juracie… i to jest właśnie ta twarz polskiego obozu władzy. Ta prawdziwa, poza sceną mediów, poza światłem fleszy.

Jedyne, co ich tak naprawdę obchodzi, to, co by tu zrobić, by uratować suwerenność Polski przed najazdem obcych, co to pasożytami jakimiś nas zarażą. Jak po cichu zlikwidować nielegalny obóz tych nieszczęśników, co to wciąż wierzą, że Polska im pomoże, i koczują przed naszą granicą. Jak dotrzymać słowa swoim wyborcom, którym obiecali przecież, że imigrantom nie oddamy ani kawałka polskiej ziemi.

Ta twarz jest nieludzka, ohydna, okrutna.

To twarz kiepskiego pokerzysty, który jest przekonany, że tanimi sztuczkami, znaczonymi kartami, rozegra partię pokera po swojemu, wrzucając do puli ludzkie życie i bawiąc się nim, ze spokojem po zakończonej grze, odejdzie z poczuciem dobrze spełnionego wobec Polski i siebie, obowiązku.

To jest dzisiejszy obóz władzy… bez serca, bez ducha, ot…sam szkielet unoszący się z lawą, co to czarna i plugawa…

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
20 sierpnia 2021 18:35

Temat o tyle nie wdzięczny że spora część naszego narodu swego czasu też szukała swojego miejsca na świecie i liczyła na pomoc krajów do których emigrowaliśmy a teraz co? Tacy butni i aroganccy się zrobiliśmy? Co się z nami porobiło?

gboor
gboor
21 sierpnia 2021 09:53
Reply to  daroo

Aktualnie jest jeszcze bardziej niewdzięczny.: Ponad 100 tys.. Polskich uchodźców podczas 2 w.ś. znalazło schronienie w rejonie, z którego pochodzą uchodźcy obecni: Irak, Iran, Pakistan. Palestyna.

Dron
Dron
20 sierpnia 2021 18:44

Czy będę jakoś specjalnie odkrywczy, gdy stwierdzę, że oni wszyscy powinni być sądzeni za zamach stanu???

Jantar
Jantar
20 sierpnia 2021 20:18

O jakiej pomocy „obcym kulturowo i religijnie” ludziom mówimy, skoro ta władza chce deportowania Polaków z dziada pradziada z polskim obywatelstwem, bo np. mają niemiecko brzmiące nazwisko, albo nie są praktykującymi katolikami, albo po prostu i zwyczajnie nie popierają obecnej władzy, więc ta uważa ich za wrogów. Przypominam tu wpis na facebooku z bodajże 2015 czy 2016 r. jednej z pisowskich radnych jakiejś miejscowości (nie pamiętam dokładnie, w czeluściach pamięci się zatarło), w którym pisała, że „nie popierające PiS lewactwo albo samo opuści Polskę, albo władza ich deportuje i pozbawi obywatelstwa”. W sieci pewnie gdzieś to tkwi, ale w tej sytuacji należy to przypomnieć. Ta władza nawet Polaków traktuje jak wrogów i chce nawet nas spacyfikować i wyrzucić z naszego kraju, więc tym bardziej nie wpuści „obcych”. W myśl hasła ONR-u z marszy niepodległości: „Polska tylko dla prawdziwych Polaków i katolików”.

druh Marek
druh Marek
20 sierpnia 2021 21:18

Jak zwykle zgadzam aię z oceną sytuacji zawrtej w tekście . Nic dodać nic ująć. Nic dziwnego, że wielu Europejczyków na przepada za Polakami. Czym Kaczyński lub Morawiecki mogą zaimponować innym przywódcom demokratycznych krajów wolnego rozwiniętego świata?

Piotr
Piotr
20 sierpnia 2021 22:36

Jeśli jeszcze nie jesteśmy w dyktaturze żałosnego psychopaty to za chwile będziemy. Martwi mnie poprawność polityczna, poprawność mediów, które nie nazywają po imieniu co i tak już właściwie mamy. Definicja psychopaty ? Definicja ochlokracji ? Teokracja ? Widząca tylko swój portfel banda tępych ludzi, którzy tylko za Kaczyńskiego zarobić coś mogą ? Uchodźcy, lgbt, czy ci jedzą brukselkę, przecież to wszystko nie ważne merytorycznie., to tylko argumenty wpływu na demokratyczne dające głosy masy kretynów opętane wrogiem. Zatem, dlaczego wszędzie psychopata Kaczyński to wielki strateg a kretynka Pawłowicz to wyrazista posłanka ( kiedyś ) o wyrazistych poglądach ?

Jacek Doliński
Jacek Doliński
21 sierpnia 2021 00:10

Gdyby PiSi rządzący nie byli PiSdurniami, znaleźliby wyjście z patowej sytuacji: z powodu ewidentnych prób przemycania imigrantów z Białorusi do Polski wprowadziliby drobiazgową i długotrwałą kontrolę wszystkich TIRów przekraczających granicę białorusko-polską i w ten sposób teoretycznie nie zamykając granic, zablokowaliby cały ruch towarowy Białorusi z zachodem. Gdyby jeszcze namówili do tego pozostałych sąsiadów Białorusi (z wyjątkiem Rosji oczywiście), Łukaszence szybko zmiękłaby rura.

Zbyszek
Zbyszek
21 sierpnia 2021 11:49

Tylko jedna osoba na forum zauważyła, że cała ta sprawa to gra Łukaszenki wobec Polski?

Jac
Jac
21 sierpnia 2021 12:21

Z całego artykułu tytuł jest najciekawszy , a moralne oburzenia są najczęściej prostą metodą rozładowania emocji. Problem jest złożony i dotyczy migracji mas w naszej współczesnej globalnej wiosce .

Maciek123454321
Maciek123454321
21 sierpnia 2021 22:04
Reply to  Jac

Tak jest najprościej. Powiedzieć, że problem jest złożony i „całujta w dupę wójta”.

Gekon
Gekon
22 sierpnia 2021 09:29

Czy mężczyźni są gotowi na prawdziwy związek z dziewczyną pracującą w branży dla dorosłych?

Mado
Mado
22 sierpnia 2021 11:46

Ech, te chrześcijańskie wartości…

Jac
Jac
22 sierpnia 2021 16:18

Lamentować każdy może , jeden lepiej , drugi gorzej. Oczekiwałbym od mądrzejszych , czyli piszących artykuły , propozycji rozwiązań różnych problemów a nie lamentowania.

Rozbawiony
Rozbawiony
23 sierpnia 2021 12:48

Na Litwie i Łotwie, którym Łukaszenka też podrzucił migrantów, także rządzi bezduszny Kaczor?