Nauczyciele i absolwenci nie chcą, by abp Jędraszewski odprawił mszę z okazji 100-lecia szkoły

Abp Jędraszewski znalazł nowego „wroga” – tym razem jest to „ekologizm”

W najbliższą sobotę abp Marek Jędraszewski ma odprawić mszę z okazji 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Sprzeciwia się temu część absolwentów i pedagogów tej szkoły.

Byli uczniowie liceum organizują pikietę przed kościołem św. Michała Archanioła w Poznaniu, gdzie metropolita krakowski ma przewodniczyć mszy. – Jego dotychczasowe wypowiedzi obraziły wiele grup społecznych, począwszy od dzieci poczętych metodą in vitro po środowisko LGBT” – powiedziała Maria Bąk-Ziółkowska, jedna z absolwentek szkoły i współorganizatorka protestu.

Powołuje się ona na raport fundacji „Nie lękajcie się”, w którym napisano, że abp Jędraszewski był „jednym z najbardziej aktywnych obrońców arcybiskupa Paetza”, któremu zarzucono molestowanie seksualne księży. – Metropolita krakowski roztaczał nad nim wtedy parasol ochronny. Teraz z kolei bierze w obronę australijskiego kardynała George’a Pella, skazanego za czyny pedofilskie. Jędraszewski uznał to za prześladowanie chrześcijan. Język pogardy, którym się posługuje od lat jest nie do przyjęcia” – stwierdziła Bąk-Ziółkowska. Pikietujący pojawią się przed kościołem z banerem „Jędraszewski! Wstyd nam za ciebie!”.

Przeciwko mszy z udziałem metropolity krakowskiego opowiedzieli się także niektórzy nauczyciele I LO w Poznaniu. W udostępnionym w internecie liście piszą, że wypowiedzi arcybiskupa „dotyczące palących problemów społecznych, obyczajowych i kościelnych są bulwersujące”.

– „Głęboko bierzemy sobie do serca myśl, jaką zostawił nam patron szkoły – Karol Marcinkowski, który wsławił się jako lekarz i organicznik, pełen tolerancji dla wszystkich, którego praca i działania nie dyskryminowały, w trudnych latach zaborów, nikogo. To jest dług, który i my spłacamy wobec społeczeństwa, traktując jednakowo wszystkich naszych uczniów. Słowa arcybiskupa, deprecjonujące także uczniów i absolwentów tej szkoły, uważamy za głęboko niegodne i niesprawiedliwe” – uważają nauczyciele.

bt

Źródło: onet.pl, gloswielkopolski.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
KrzysztofZwinkaAndamiroSAWA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mini
Mini

Takich wspaniałych: nauczycieli i młodzieży Polsce potrzeba. Brawo Wy!

SAWA
SAWA

NIECH PRELEKCJĘ RONI SWOIM KSIĘŻOM I KOLEGOM HIERARCHOM – DLACZEGO JEST ZŁA PEDOFILIA!

miro
miro

Przypomnijmy młodym, czas powiedzieć dosyć tego . .Kto reprezentował polski Kościół podczas watykańskiej konferencji o pedofilii i nadużyciach seksualnych? Abp Marek Jędraszewski. Ten sam, który chronił abp. Juliusza Paetza oskarżanego o molestowanie seksualne kleryków. On jako biskup pomocniczy diecezji poznańskiej nie reagował na świadectwa kleryków molestowanych przez abp. Paetza, i organizował też akcję poparcia dla hierarchy. Gdy papież Franciszek mówił o tym, jak ważne jest, by chronić ofiary molestowania, metropolita krakowski wyglądał na zrelaksowanego. Zachowanie przedstawiciela polskiego Kościoła na konferencję zwołaną przez papieża Franciszka w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci, wskazywało na lekceważący stosunek. W miejsce abp Stanisława Gądeckiego przyjechał właśnie… Czytaj więcej »

Anda
Anda

To co mnie od dawna uderza w Jędraszewskim to okrucieństwo tego człowieka. O swoich oponentach wyraża się w sposób zimny i bezwzględny, nie ma w nim współczucia, o miłości bliźniego już nie wspomnę.

Zwinka
Zwinka

Diabeł wcielony.

Krzysztof
Krzysztof

Jędraszewski to szatan albo opętany przez szatana , działa przeciw chrystusowi i doprowadzi do upadku polskiego kościoła,A może taki ma cel?