Nauka hybrydowa w szkołach średnich i wyższych. Lista nowych obostrzeń

Profesor KUL, prywatnie odleciał na spotkaniu z antycovidowcami

Rząd PiS ogłosił wczoraj listę nowych ograniczeń związanych z koronawirusem.

 

I tak: w strefach żółtych zgromadzenia publiczne będą organizowane tylko do 25 osób, wesela do 20 (bez tańców), zawieszone zostanie funkcjonowanie siłowni, imprezy sportowe będą odbywać się bez udziału kibiców na stadionach i salach. Dodatkowo nauczanie w szkołach wyższych i średnich odbywać będzie się w sposób hybrydowy, czyli zarówno zdalnie, jak i stacjonarnie. W kościołach i innych świątyniach będzie limit 1 wiernego na 4 metry kwadratowe.

Dodatkowo w strefach żółtych i czerwonych na raz obowiązywać będą ograniczenia dot. działalności punktów gastronomicznych, które będą zamykane o 21. W transporcie publicznym zajętych będzie 50% siedzących i 30% wszystkich.

 

W strefach czerwonych zostanie z kolei wprowadzone ograniczenie w placówkach handlowych. Będzie tam mogła przebywać tylko 1 osoba na 4 metry kwadratowe (maksymalnie będzie mogło przebywać pięć osób przy jednej kasie – przyp. aut.). Również zakazana będzie organizacja imprez okolicznościowych, w tym wesel. Nauczanie zdalne obejmie szkoły wyższe i średnie (poza lekcjami praktycznymi). Zgromadzenia publiczne odbywać będą się maksymalnie do 10 uczestników. Ograniczeniu ulegnie też liczba osób zgromadzonych w kościołach, która nie będzie mogła przekraczać 1 osoby na 7 metrów kwadratowych (o dziwo!!!). Zawieszeniu ulegnie działalność siłowni, basenów oraz aquaparków, kibice nie będą mogli natomiast przychodzić na mecze i inne imprezy o charakterze sportowym. Wprowadzony zostanie też limit 25% uczestników wydarzeń kulturalnych.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Wspomniane w tekście obostrzenia wejdą w życie od 17 października. Wyjątkiem będzie organizacja wesel i innych przyjęć w czerwonych strefach – całkowity zakaz przeprowadzania imprez tego typu będzie obowiązywał dopiero od 19 października.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Obserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

A co z podstawówkami? przecież tam jest najtrudniej utrzymać przestrzeganie reżimów sanitarnych. Tutaj wychodzi obłuda tej władzy, wiadomo że gdyby dzieci poszły na zdalne nauczanie to rodzice musieli by się nimi zająć i gospodarka w ruinie- tak właśnie „dobra zmiana” radzi sobie z pandemią. Najpierw porozdawali pieniądze na lewo i prawo (głównie na prawo) w czasie kampanii wyborczej a teraz nie ma za co chronić obywateli przed zawinionymi przez własną nieudolność skutkami nawrotu zakażeń. Teraz należy tylko czekać aż winą za zaistniałą sytuację obciążą nauczycieli, bo lekarze już dostali podziękowanie za swoją pracę od sasina.