„Nauka zabijania w przedszkolu”. Pistolety maszynowe, granaty i karabiny w rękach maluchów

"Nauka zabijania w przedszkolu". Pistolety maszynowe, granaty i karabiny w rękach maluchów

Jeżeli nic się wkrótce nie zmieni, to coraz częściej tak będzie wyglądała nasza rzeczywistość w edukacji: „Patrioci” kontra „lewacy„- komentują internauci lekcję patriotyzmu, która stała się udziałem przedszkolaków w Bielsku Białej.

 

Jak dowiadujemy się z magazynu „Polska i Świat” w TVN24 Grupa Rekonstrukcji Historycznej poprowadziła tam lekcję historii i patriotyzmu, a w tych ramach malcy dostali do rączek broń.

Dowiedzieli się co to karabin, granat i pistolet maszynowy. Po zajęciach ta sama grupa rekonstrukcyjna z dumą rekomendowała swoje przedsięwzięcie w Internecie jako przeciwieństwo „propagandy LGBT”.

 

Chociaż dyrekcja placówki wyjaśnia, że spotkanie zorganizowała na prośbę przedstawiciela Rady Rodziców, a sprowadzone „rekwizyty” to zwyczajne atrapy, to jednak – jak się okazało – nie wszyscy rodzice byli tą inicjatywą zachwyceni… Z dezaprobatą skwitował ją psycholog.

Ostatecznie sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. „Jeżeli sami rodzice zwracają się do nas i mówią: „powiedzcie, które to przedszkole, który to żłobek, bo ja nie chcę, żeby moje dziecko tam trafiało”, to znaczy, że coś jest na rzeczy” – ocenił Konrad Dulkowski z OMZRiK.

Inicjatorzy bronią się mówiąc, że przekazywane treści miały charakter informacyjny i nie propagowały zachowań agresywnych a spotkanie odbywało się w bezpiecznej atmosferze pod okiem nauczycieli. Z niewielkiego dystansu widać coraz wyraźniej, że – jak napisał czytelnik portaluTVN24.pl.  „zdrowy rozsądek został zabity na tej wojnie. A dzieci w przedszkolu nie powinny zgłębiać wiedzy „historycznej” w otoczeniu narzędzi do zabijania ludzi. Środowiska „patriotyczne” mentalnie zatrzymały się w IX wieku” – podsumował.

Przy okazji okazało się, że ten rodzaj edukacji naszych pociech to wcale nie nowość. Podobne zajęcia odbyły się ponoć w Toruniu i to w żłobku. Z tym, że tam sprawą zajął się Urząd Miasta, a właściciele placówki zostali upomniani.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej, która prowadziła zajęcia w przedszkolu nie zgodziła się na rozmowę z mediami.

/p/

Źródło: TVN24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

89
Dodaj komentarz

avatar
34 Comment threads
55 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
54 Comment authors
yak2kPolakantyuzurpatorJanWojek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wolnościowiec
Wolnościowiec

Robienie burzy o nic, rekonstruktorzy przyszli i pogadali z dziećmi o broni, nic więcej a ci z tego ośrodka zachowań rasistowskich muszą być naprawdę znudzeni skoro czepiają się byle czego.

vint
vint

Może i znudzeni, ale czy wolność, dorgi Wolnościowcu, ma polegać na tym, że pokazujemy dzieciom narzędzia do krwawego unicestwiania „wrogów ojczyzny”?

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Ja w dzieciństwie interesowałem się historią i wojskiem, często grałem też w gry strzelanki i nie wyrosłem na wariata i nie chce nikogo unicestwiać.

vint
vint

Ty nie, ale jak widzimy w komentarzach w tym wątku, takich którzy chętnie pozabijaliby wszystkich o odmiennych poglądach jest aż za dużo.

Janek
Janek

Ilu jest takich?Policzyłeś

antyuzurpator
antyuzurpator

Eeee tam, jakiś łysy odkrył, w jaki sposób można wielokrotnie plusować/minusować (a można). Dotychczas takiego „potopu” nie bywało, więc to chyba ktoś nowy.
Kto w tym wątku jest nowy i lubi zabawy w wojenki? 😉

smętek
smętek

Matulu, chwalą nas. Kto? Wy mnie a ja was!

piotr
piotr

a jakie dzieci musiały walczyć w powstaniu warszawskim , czy to było dobre ,oczywiście że nie ale taki jest świat i lepiej być świadomym

Allah
Allah

VINT a może lepiej jak ksiądz swój pędzel okazuje . Dzieci kwiaty,tęczowe ludki kwiatuszkami sypać pod nuzię i śpiewać miłosne pieśni . BARDZIEJ PASUJĘ CI ,,GWINT”

vint
vint

Zapomniałeś o uwzględnieniu w twoim komentarzu sensu, logiki i interpunkcji.

Jantar
Jantar

Prawica od dawna zarzuca Arabom, że kilkuletnie dzieci uczone są nienawiści i obchodzenia się z bronią, a potem jako dorośli bez litości mordują innych ludzi, którzy nie są tacy, jak oni. A co robią nasi „patrioci”? Dokładnie to samo, pod pretekstem uczenia historii i obrony religii. A kościelni hierarchowie zapewne ochoczo tym inicjatywom przyklasną. Kiedy te dzieci dorosną, nie będą miały żadnych oporów, żeby sięgnąć po broń i kogoś zamordować z powodu np. koszulki, czy parasolki, albo dlatego, że ktoś się nie przeżegna w tramwaju mijając kościół po drodze. Ale ci „patrioci” zapominają, że Polska jest krajem niepodległym, że na… Czytaj więcej »

vint
vint

Mądre słowa!

Jantar
Jantar

No i jak widzisz wylało się morze hejtu na mnie za te słowa. Cóż, pisowskie trolle w akcji.

Eddek
Eddek

Sam jesteś pisowskim trolem

Asuna is best waifu
Asuna is best waifu

Słusznie zauważyłeś że był okres świetności i pokoju, a dlaczego? Bo byliśmy potęgą militarną,której nikt by nie podskoczył.

Artur
Artur

Przepraszam bardzo, ale gdzie jest powiedziane, w tym artykule, że dzieciaki były uczone używania broni? Czy w takim razie powinniśmy zakazać rodzicom dawania dzieciom noża kuchennego bo powstańcy zaciukali kilku nazistów nożami? Miejmy że trochę logiki. Nauka obsługi broni to nie zrobienie kanapek według obrazkowej książeczki. To godziny na strzelnicy i poznanie broni od podstaw. Sam kiedy chodziłem do przedszkola brałem udział w wycieczce w wojskowych zakładach lotniczych gdzie widziałem rozebrane Migi, czy w takim razie jestem przeszkolonym pilotem gotowy do zabijania ” wrogów ojczyzny”? Może jestem maszyną do zabijania to powinienem dostać status komandosa.

Chris
Chris

Widać, ze nigdy nie mialeś do czynienia z bronią i jestes ograniczony. To, ze ktoś ma broń lub ją pokazuje nie tworzy z drugiej osoby potencjalnego mordercy!

Jantar
Jantar

Do przedmówców. Przecież dorośli Polacy są powoływani do wojska na szkolenia, Polska ma zawodową armię która ma bronić obywateli w razie napaści innego kraju na nas. Nie ma potrzeby szkolenia już 5-o letnich dzieci i pokazywania im broni. Jeśli nawet nie przyuczają dzieci do jej użycia to dziecko będzie pamiętać, do czego służy i zawsze może po broń sięgnąć. I dodajmy jeszcze do tego fakt, że ostatnio mówiło się dużo o większej dostępności do broni dla każdego Polaka, bez koniecznych zezwoleń, badań psychiatrycznych, etc. A przykłady, co z takiego swobodnego dostępu do broni może wyniknąć, co jakiś czas podają media… Czytaj więcej »

Robert
Robert

Pokazywali repliki broni jaka była używana w tamtym czasie, a nie jak się używa broni, ale ty jak widziałeś filmy z bronią uważasz, że każą ci zabijać ludzi w taki sposób.

Jantar
Jantar

Nadal nie rozumiecie, że chodzi przede wszystkim o to, że pokazywali broń tak małym dzieciom! Dzieciom, które często nie potrafią sklecić dobrze zdania i nie rozumieją znaczenia słów. Treści, z jakimi styka się dziecko, powinny być dostosowane do wieku, żeby dziecko mogło zrozumieć, co to jest broń, do czego służy, w jakich warunkach wolno jej używać, a kiedy nie. Część komentatorów zarzuca innym, że „gdyby to było nauczanie o seksualności to byśmy nie protestowali”. Owszem, też byśmy protestowali, gdyby treści były nie adekwatne do wieku. Tylko tyle i aż tyle. Naprawdę tak trudno to zrozumieć?

Rafał
Rafał

Odkąd pamiętam w dzieciństwie bawiłem się w strzelanego , miałem karabin i pistolet, oglądałem filmy wojenne, grałem w gry wojenne. Teraz kiedy jestem dorosły nie czuję przez to potrzeby zabijania.

LUIGI
LUIGI

No idź głosować na lewicę bo narazie nie widzę aby twój hejt na prawicę działał jakkolwiek xD pewnie lepiej dla ciebie jest uczyć dzieci o seksie i o jak fajne jest zmienianie płci na żądanie

J23
J23

Dlaczego łaczy Pani nienawiść z umiejętnością posługiwania się bronią????? Broń to slowo pochodzi od słowa bronić.

Mariusz
Mariusz

Si vis pacem, para bellum.
Już starożytni Grecy i Rzymianie znali to przysłowie „jeśli chcesz pokój przygotuj się do wojny.

Rafał
Rafał

Nigdy nie byłem za pisiorami i nigdy nie będę, ale to co piszesz to totalna bzdura. Byłem, jestem i zawsze będę żołnierzem. Moje dzieci wiedzą jak się posługiwać bronią. Byli nie raz na strzelnicy, wiedzą jak się nią posługiwać. Ale żadne nie wyrosło na jakiegoś ekstrymiste czy innego debila. Więc nie pisz takich głupot i nie porównuj naszych dzieci do Arabów którzy są wychowani od dziecka do całkiem innych rzeczy. Religia u nich niestety to stwarza

Tak
Tak

Lewactwo na nasrane w łbie. Dziecko dowie się o broni wszystkiego, mają coś takiego co zwie się internet, a nawet szatańskie gry komputerowe. Dosłownie burza o nic. Powinni te bezmózgie lewaki rozstrzelać.

vint
vint

Bardzo prosiłabym administratorów o zarchiwizowanie tego komentarza jak i danych tego komentatora. Ponadto chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwe namierzenie tego trolla, który jawnie nawołuje do morderstwa, i zgłoszenie tego odpowiednim organom? Wolność słowa wolnością słowa, ale są pewne granice, które dla kulturalnego człowieka są oczywiste. Niestety w tym przypadku mamy osobnika, który poza tym, że reprezentuje niski poziom kultury osobistej, to jeszcze zatruł się wąchając opary „politycznie słusznego szamba”.

Ośro. Moni. Zach. Idiotycznych i Hoplofobicznych
Ośro. Moni. Zach. Idiotycznych i Hoplofobicznych

X
D

vint
vint

Gratuluję komentarza nie wnoszącego nic konstruktywnego do dyskusji. Jak widać, kiedy zabraknie argumentów, lub, prawdopodobnie w tym przypadku, scenariusza i przekazu dnia „z góry”, wtedy nie ma się nic do dodania, prawda?

Adam
Adam

I bardzo dobrze że są takie inicjatywy,piszecie o lekcji zabijania a kto was zniewiesciałe istoty obroni? Wywiescie tęczowe flagi(newt nie białe) i was przeproszą (terroryści, bandyci i inni. Tu nie chodzi o zabijanie i rasizm, tylko o uswiwdamianie że można i trzeba się bronić. A zabić można i teczową parasolką i apaszką, też zabronić?

Jarek
Jarek

Tak skutecznie nas obronicie jak w 1939?

vint
vint

A może zamiast tworzyć sobie wrogów, przed którymi trzeba się bronić, postawmy na współpracę i działanie na rzecz pokoju? Ale nie, prawda, to będzie takie „zniewieściałe”. Lepiej się wzajemnie wyżynać.

Wojtek
Wojtek

Kolejny tępy clickbaitowy news. Rekonstruktorzy pokazali karabin, pokazali granat, i już nauka zabijania. Czy wy macie wodę zamiast mózgu?
A że byłem na takim pokazie w innym mieście – nie, nikt nie mówi „w celu zabicia człowieka należy… „.
Najpierw jakiś dzieciak w rurkach bulwersuje się tym, że żołnierze mają broń, teraz to. Ręce opadają.
Policjanci też mogą krzywdę zrobić w pewnych warunkach – należy zabronić im przychodzenia do placówek edukacyjnych, bo to promowanie nienawiści i przemocy.

vint
vint

A czy rekonstruktorzy nie mogli pokazać np. dawnych strojów, rycerskich pojedynków, tego co kiedyś ludzie jedli, jak podróżowali, jak budowali domy? To też jest historia! Ale nie! Tylko wojna, broń, wróg, dziwnie pojęty patriotyzm, hołd, pieśń, skrzydła, z szabelką na czołg itd. I wszystko zamarynowane w bogoojczyźnianej mitologii, która nie ma nic wspólnego z realnym światem.

Ośro. Moni. Zach. Idiotycznych i Hoplofobicznych
Ośro. Moni. Zach. Idiotycznych i Hoplofobicznych

A rycerskie pojedynki to już nie jest nagle nawoływabie do przemocy? Człowieku zastanów się co piszesz bo sam się plączesz już xd

vint
vint

Nie plączę się. Za to ty jak widać nie orientujesz się w historii., Pojedynki rycerskie były oczywiście formą swoistej kuruazyjnej walki, czasem niestety kończyły sie śmiercią lub kalectwem, ale to nie było ich głównym celem. Za to głównym celem użytkowania granatów i karabinów jest mordowanie tzw. „wroga”.

Anonim
Anonim

Te dzieci tak czy siak kiedys zobaczą broń.
Na filmie, w grze czy nawet na lekcji historii.
Wiec idąc tym tokiem myślenia zakażmy filmów, seriali, książek, lekcji
C nie? 😀

vint
vint

Tak, oczywiście że niestety zobaczą, ale czy musimy je od maleńkości indoktrynować pseudopatriotyczną ideologią „skąpaną we krwii wroga”? A moze zamiast tego głośmy nowy rodzaj patriotyzmu? Bez krwi, bez brutalnej broni, a za to nastawiony na rozwój i współpracę w ramach większej wspólnoty?

Rafał
Rafał

Naprawę, według Ciebie nie należy uczyć historii? Dzieci nie powinny wiedzieć o II Wojnie Światowej?
Przepraszam, miałeś z historii 2 czy nieco wyższy stopień?

J23
J23

I to jest głupia lewacka retoryka. Pokażcie rycerzy ale bez miecza, czy komunistycznie powiedzenie typu szabelką na czołgi…….

smętek
smętek

Przepraszam, a dlaczego oni z tym bajzlem do przedszkola poszli?

Artur
Artur

Zamknąć muzea i zaprzestać prowadzania tam dzieci. Przede wszystkim zaorać Auschwitz i podobne…
Debilizm w dzisiejszych czasach sięga gwiazd…

vint
vint

Wręcz przeciwnie, zostawmy muzea w spokoju, Auschwitz też. Mądre dzieci mające mądrych rodziców, widząc przykłądy ludzkiego bestialstwa same wyciągną wnioski na temat tego co dobre a co złe. Głupie potomstwo głupich rodziców będzie się podniecać przemocą, bronią i skrzywionym patriotyzmem.

Gwint
Gwint

A co to jest mądry patriotyzm? Podpisanie volkslisty, potem wstąpienie do PZPR?

vint
vint

Spytaj Piotrowicza, on wie coś o byciu w PZPR jako gorliwy katolik. Co to jest mądry patriotyzm? Na pewno nie myślenie, że jest się pępkiem świata i „Chrystusem narodów”. To nie wieczne babranie się w przeszłości, pieśniach, przelanej krwii, bohaterach, bagnetach na czołgi, itd. Mądry patriotyzm to jest działanie na rzecz rozwoju państwa i jego obywateli, czyli dostęp do sprawnej służby zdrowia, do wysokiej jakości edukacji, do bezpiecznych dróg, do zdrowego i czystego środowiska. To jest działanie przeciwko wykluczeniu słabszych, to jest działanie na rzecz tego, aby kraj miał coś do zaoferowania światu. Np. nowe technologie, nauka, itp. A tymczasem… Czytaj więcej »

Krystian
Krystian

I co się stało, jeżeli przyjmiemy ten tor myślenia to zależy też usunąć wszystkie zabawki kończące się z przemocą, bron plastikowa, miecze drewniane żołnierzyki, itd, nie popadajmy w paranoję.

vint
vint

A po co dziecku plastikowa broń? A nie może się bawić np. kreatywnie? Mikroskop, klocki, rysowanie, praca twórcza, berek, klasy, guma, trzepak, wspinaczka, wędrówki, harcerstwo. Jest tyle możliwości i alternatyw dla durnego tłuczeia się mieczami i strzelania do siebie z plastikowych karabinów.

Krystian
Krystian

Witam, zgadzam się że jest wiele możliwości ciekawej zabawy, ale niech każdy rodzic decyduje jak chce żeby bawiło się jego dziecko, bo za niedługo będziemy mieli chyba instrukcje co można, a czego nie wolno pokazywać dzieciom

yak2k
yak2k

Dziecko samo znajdzie counter strike, itp. dlatego z takimi tematami nalezy je zapoznać wcześniej. Musi też rozumieć że po zastrzeleniu nie dostaje się następnego życia. Już były takie przypadki że dzieciak zabił nożem kolegę i się dziwił że ten się nie odrodził. Kontakt z bronią to nie powinno być tabo do którego dziecko ciągnie tylko powinno wiedzieć do czego to służy, jak się bezpiecznie posługiwać. A przede wszystkim ze z broni do nikogo się nie celuje. To są podstawowe zasady strzelectwa sportowego.

Bartek
Bartek

Chyba się coś Wam pozajączkowało. Jak ruskie po Was przyjdą, to powitacie ich tęczowymi flagami i gazetkami pornograficznymi?

Lehoo
Lehoo

Jak przyjdą ruskie, to całe to tałatajstwo rekonstrukcyjno-historyczne będzie w połowie drogi do Zaleszczyk (na Bornholm ? ) i to bez oddania jednego strzału, gdyż atrapy nie strzelają.

Magdalena Musiał
Magdalena Musiał

Do RPD i RPO: zgodnie z Konstytucją dzieci nalezy chronić przed każdą formą przemocy, na przykład przed prezentowaniem narzędzi służących stosowaniu przemocy.

Zwinka
Zwinka

Do pogromów ( na hasło. „bij.,.tu wskazanie. wroga) trzeba przyuczać od małego.? Obywatel nieprzyuczony może nie zabić sąsiada., kiedy Dumna Ojczyzna wezwie. ? Przecież historia pokazała, że samouki też sobie nieźle z tym radziły.

Feliks
Feliks

Te dzieci „zabijają” w internecie, grach, oglądają filmy o różnych treściach także historycznych z przemocą. Zakażmy projekcji „Krzyżaków”, „Znak Orła”, „Gniewko syn rybaka” i wielu wielu innych kreskówek też.
Nie przesadzajmy.
Dziecko w przedszkolu ma większą wiedzę o broni niż nie jeden rodzic.

Jantar
Jantar

Zapominasz, że każdy film i program emitowany na jakimkolwiek kanale polskiej telewizji ma oznaczenie wiekowe. Kilkuletnie dzieci nie oglądają takich treści w telewizji. Rodzice mają też opcje blokowania dostępu do kanałów dzieciom (opcja „blokada rodzicielska”). I tym samym rodzice mogą decydować, które kanały i jakie pozycje dziecko może oglądać. Moja kuzynka swojej kilkuletniej córce nie pozwalała na oglądanie jakichkolwiek kreskówek z przemocą. Wszystko, co mała chciała oglądać, najpierw musiało być zaakceptowane przez rodziców. Oznaczenia wiekowe w telewizji są po to, żeby ułatwić rodzicom decydowanie. Gry komputerowe i internet nie są dostępne dla dzieci w takim wieku. A jeżeli dzieci z… Czytaj więcej »

Gałka
Gałka

Jak by było o przybijaniu człowieka gwoździami do krzyża to by było ok.

Xxx
Xxx

Za normalnych czasów to były normalne zabawy

Przemkek
Przemkek

Czyli jak dzieci pójdą na wycieczkę do jednostki wojskowej czy jednostki policji To też bedzie wielka afera bo dzieci sie przejdą wozem bojowym czy radiowozem.

Marek
Marek

Jakby poszły na wycieczkę do meczetu, synagogi, zboru czy świątyni innej religii, to z pewnością byłaby wielka afera w kręgach debili prawicowych na prawicowych forach. Podobnie jakby poznały na rzeczywistym przykładzie inną kulturę, inny styl życia, czy w ogóle inność. Ale by była afera aż strach się bać.
Ciekawą myśl poddał vint, czemu tzw. rekonstruktorzy tak bardzo skupiają się na wojnie, broni, walce a tak mało na reszcie danej epoki?

Zbyszek
Zbyszek

Osobiście posiadam broń palną, Byłem wychowany w rodzinie myśliwskiej , gdzie broń była od dziecka , w tej chwili mam krótki pistolet samopowtarzalny Sigsauer p250 subcompact , 9mm kaliber , broń szwajcarska , oczywiście w domu alarm i sejf . Małym dzieciom takich rzeczy się nie pokazuje ale obchodzenia z bronią trzeba uczyć z wiekiem. Nie udawajmy , że wszystko jest cacy , bo to nieprawda. Osoby które nie potrafią użytkować i obchodzić się z bronią palną , nie umieją jej rozebrać , wyczyścić , załadować , to kaleki życiowe i gdyby przyszło do jakiegoś starcia , to kwiatkami i… Czytaj więcej »

vint
vint

No i gdzie te wściekłe niedźwiedzie i wilki przed którymi musisz się bronić? Naprawdę myślisz, że jak cię ktoś zaatakuje to będziesz miał czas żeby wyciągnąć swoją giwerę z sejfu, załadować ją, wycelować i strzelić??? Serio? No chyba że po domu chodzisz wszędzie z naładowaną bronią, tak „na wszelki wypadek”. Jeśli tak, to współczuję sąsiadom i listonoszowi…
Kto wam ludzie tak wyprał mózgi, że wierzycie w to, że na jakimś dzikim zachodzie żyjecie i musicie strzelać do wszystkiego co nie jest po waszej myśli? To musi być strasznie frustrujące i przygnębiające widzieć wszędzie zagrożenie.

Slayer
Slayer

Trzeba mieć iq niższe od tęperatury ciała żeby przyczepiać się do takich rzeczy.
To tylko lekcja chistorii z rekwizytami, może od razu ocenzurujecie podręczniki do historii (bo jest tam broń).
A poza tym które dziecko nie miało pistoletu na wodę czy kulki.

Zwinka
Zwinka

A u ciebie jak z teperaturą ciała ? Bo z ortografią to raczej kiepsko.

Tata
Tata

Polska zawsze walczyla o wolnosc i sądze że juz od najmłodszych lat powinna w dzieciach być szczepiona odrobina patriotyzmu jak i znajomość historii oraz oręża polskiego. Co niestety musi się wiązać z tym że wszelkiego rodzaju grupy rekonstrukcje powinny być zapraszane na spotkania wlasnie z dziećmi opowiadać o historii i prezentować broń którą to miedzyinnymi walczyły dzieci w czasie powstania Warszawskiego. Lepiej zeby dzieci bawily sie atrapami broni i poznawały naszą piękną historię, kształtowały w sobie wole walki o wolność i patriotyzm a nie bawiły sie lateksowymi atrapami wacków i kuciapek.

Zwinka
Zwinka

Idź w cholerę z tą piękną historią, „dzięki” której posłano na pewną śmierć tysiące młodych ludzi i wytłuczono dziesiątki tysięcy cywilów.
Najazd porąbanych konfederatów tu mamy….na dodatek z obowiązkową obsesją seksualną.

Jason
Jason

Jak miałem 7 lat grałem w gry pokroju „medal of honor” bawiłem sie karabinami i udawałem wojne z kolegami. Nikt nie wyrosłem na zabujce albo chuligana.

Zwinka
Zwinka

Ale na wtórnego analfabetę tak.

Nergal
Nergal

Zwinka językowa się znalazła.

Jack Horn
Jack Horn

Ciekawe czym się bawili w dzieciństwie ci sceprycy. Czy to nie były lkarabiny z patykow i miecze z drewna. W wojnę chyba każdy się bawił. Nikt wtedy wrzawy nie podnosił.

vint
vint

„Sceprycy” bawili się składanym modelem mikroskopu, lunety, lornetki i lupy, bawili się klockami LEGO, rozwiązywali łamigłówki z „Wesołych minut”, czytali książki i komiksy, bawili się w berka, chowanego, wspinali na drzewa, jeździli na rowerze, itd. Może dzięki temu, że mieli takich „niemądrych” rodziców, którzy interesowali się ich rozwojem i przystosowaniem do życia w społeczeństwie? Może dlatego, że ci „niemądrzy” rodzice wiedzieli, że wojna to nie zabawa?

Janek
Janek

A w Izraelu to normalne.Z bronią już od oseska.

Paweł
Paweł

UWAGA! NAUKA ZABIJANIA W KAŻDYM MUZEUM HISTORII. BROŃ I GRANATY! NIE POZWÓL BY TWOJE DZIECKO WYROSŁO NA MORDERCĘ!!!

Zwinka
Zwinka

Mamy tu istny najazd oszołomów, pewnie od Brauna i Korwina. I po co to siedzieć na forum ? Nie lepiej ganiać po lasach z zielonymi ludzikami Macierewicza ? A sio !!!

vint
vint

Bardzo trafne spostrzeżenie.

Nergal
Nergal

Po pierwsze rodzice się zgodzili, 2. To były repliki broni 3. w obecnych bajkach dla ,,dzieci ,, gorsze rzeczy oglądają.

Jantar
Jantar

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Chyba nie, bo w tekście wyraźnie jest napisane, że tylko kilku rodziców się na to zgodziło – pozostali zgody nie wyrazili, a jednak ich dzieci były zapoznawane z bronią. Dzieci, które jeszcze nie potrafią dobrze sklecić zdania, nie rozumieją znaczenia słów. To jest przerażające, że już w takim wieku indoktrynuje się je bronią.

ZeedHorn
ZeedHorn

Dobrze, trzeba uczyć młodych samoobrony bo to nasi następcy, ktoś musi obronić nasz kraj przed tym ciapatym ścierwem i ciotami z lgbt… -te patologie nie mają racji bytu!!!

Jantar
Jantar

Proszę administratora o zarchiwizowanie komentarza i danych komentatora. W treści jest jawne nawoływanie do przemocy wobec grup społecznych ze względu na narodowość i rasę oraz LGBT.

And
And

Co się dzieje…? Urodzeni mordercy czy jak? Nauczyli się zabijać? Przestańcie szukać sensacji tam gdzie jej nie ma!!! Niech się uczą, może będą mądrzejszy pokoleniem niż my teraz. Przypominam, nie broń zabija tylko człowiek…!!!

Snake
Snake

Ciekawe kto będzie bronił naszego kraju jak połowadzisiejszych studentów nie wie jak trzymać broń nie mówiąc o jej załadowaniu czy celnym strzelaniu

vint
vint

No właśnie ciekawe! Macierewicz zdemontował polską armię, narobił nam siary w NATO, stworzył sobie jakąś pseudopartyzantkę obrony terytorialnej, a Adrian płaszczy się przed trumpem, który właśnie niedawno pokazał gdzie i jak głęboko ma swoich sojuszników. Zaiste, trzeba będzie wysyłać przedszkolaki na front!

Tomek
Tomek

A jak policja robi pokazy to uzywa plastikowe pistolety?SRotki przymusu do obezwlanienia sa z czego? A dzieci się cieszą i robią sobie zdiecia z policjantami i z bronia a rodzice sie ciesza

Pawel
Pawel

Macie jakieś zdjęcia z obozu szkoleniowego lewicowej młodzieżowej organizacji Baader Meinhoff w pakistanie? Jeśli nie to się zapoznajcie z filmem na ten temat, poczytajcie kilka monografii, do nauki tępe strzały.

PolskiGrześ
PolskiGrześ

O maryjko przenajswietsza . w izraelu chodza uzbrojone patrole . czasami na ulicy strzelaja do palestynczyka ktory tylko slownie wyrazil opinie o okupantach ich kraju – i jakos osrodek monitorowania nie widzi w tym nic zlego . ba . nawet ow osrodek zacheca izraelczykow do odwiedzania naszego wspanialego kraju – ktory za chwil kilka bedzie jak ta palestyna pod butem ( moze tylko finansowym ) tego wybranego narodu . a wycieczki przylatuja w asyscie minimum dwoch uzbrojonych ochraniarzy czy agentow ( zwal jak zwal ) – kazda . o to tu nikt nie widzi w tym nic zlego jak uzbrojony… Czytaj więcej »

Tyreus
Tyreus

Pokazywanie atrap broni używanej w powstaniach jest be, lecz wmawianie 5-6 latkowi że ma prawo decydować o własnej płci jak i o swojej orientacji seksualnej jest już dobre i sensowne.
Bądźmy poważni dzieciaki zobaczyły repliki a nie odbyły kursu walki partyzanckiej więcej o broni i jej użyciu dowiedzą się z TV a przede wszystkim internetu, najlepiej zakazać jakichkolwiek wizyt w przedszkolu czy to rekonstruktorów z bronią „czytaj atrapami” czy homoseksualistów z tęczowymi flagami i policji tak przy okazji również też mają broń kajdanki itp

Rafi
Rafi

Totalna bzdura, ludzie chcą pokazać naszą historie,a jakiś debil broni tego naszym dzieciom. Jaki ma cel żeby to robić?????!!! Dobrze że są tacy ludzie którzy kochają historię naszego państwa, że nie chcą żeby młode pokolenia o tym zapomniał. Ja jestem za tym żeby było więcej takich pokazów i żeby krzywić w nowym pokoleniu miłość, szacunek i wiedzę o naszej historii. Bo przez wieki byliśmy nikim. Pacholkami pod zaborem wiadomo jakich państw

Wojek
Wojek

To jest typowa zryta lewacka mentalność. Robią gównoburzę z powodu ddmonstracji broni a z drugiej strony próbują promować w szkołach patologię mordowania ludzi nienarodzonych.

Jan
Jan

Ale bzdura… rodzice oburzeni ale w domu dzieciaki samopas na komóreczce tatusia albo mamusi robią co chcą i mają kontakt z prawdziwie niebezpiecznymi treściami. To już nikomu nie przeszkadza lepiej uczyć o masturbacji…

Polak
Polak

Lewaki już płaczą hehe, Lepiej nauka o granatach i obronie ojczyzny, niż obowiazkowe wycieczki po meczetach jak nap. W niemczech czy anglii.