Nawacki o sędziach, które wycofały mu poparcie: „To ich problem, że się rozmyśliły”

"Nawacki wykonał wyrok Izby Dyscyplinarnej, która wg. SN nie jest sądem i tłumaczy, że nie mógł złamać uchwały SN"

„Dwie osoby złożyły oświadczenie, że rozmyśliły się i koniec. To ich problem, że się rozmyśliły. To nie wypłynie na wyłonienie KRS, bo procedura nie przewiduje wycofania głosu. Gdy sędziowie mówią, że popełniły błąd, proszę nie wierzyć w tego rodzaju bajki, że nie wiedziały, co podpisują. Moja osoba była kandydatem do KRS i doskonale się orientowały, co to jest” – powiedział dziennikarzom w siedzibie KRS prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie i jednocześnie członek Rady Maciej Nawacki.

 

Chodzi o sprawę dwóch sędzi z Olsztyna, o czym pisaliśmy w artykule „Cofnęła poparcie do KRS dla sędziego Nawackiego: „Stwierdziłam, że nie chcę brać w tym udziału w żadnej formie”.

A Nawacki po raz kolejny przyznał, że sam podpisał się na swojej liście poparcia do KRS, bo – jak stwierdził -… też jest sędzią. – „Wybór mojej osoby nie jest wadliwy, albowiem rozstrzygnął to Marszałek Sejmu, a formalnej kontroli poddał te listy Minister Sprawiedliwości. Minister sprawdzał, czy osoby podpisane są sędziami, a Marszałek Sejmu badał kompletność tych dokumentów” – stwierdził Nawacki.

 

Wypowiedział się także na temat decyzji sędziego Pawła Juszczyszyna, który zażądał od Ziobry korespondencji pomiędzy marszałkiem Sejmu a ministrem sprawiedliwości w sprawie potwierdzenia statusu sędziego osób, które poparły kandydatów do neoKRS. Według Nawackiego, Juszczyszyn „wykracza poza dopuszczalne czynności sądu”.

Dodajmy, że to właśnie Nawacki najpierw nie udzielił zgody na delegację sędziego Juszczyszyna do Kancelarii Sejmu. Kiedy wydał ją wiceprezes Sądu Rejonowego, Nawacki na jeden dzień „wrócił” z urlopu tylko po to, by cofnąć delegację służbową Juszczyszyna do Warszawy.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BartPolka gorszego sortusmętekIreneusz Lara Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ireneusz Lara
Ireneusz Lara

Człowiek bez honoru to gorsze niż śmierć.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Albo śmieć. 😉

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara

O to to…

smętek
smętek

Ten zadowolony z siebie prostacki cham potwierdza przypuszczenia, że listy poparcia kandydatów do niby KRS to wymysł a nie fakty.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

To znaczy, że kandydował nie pan Nawacki, tylko jego osoba? No, to diametralnie zmienia postać rzeczy! 😉

Bart
Bart

Dobrze wiedzieć, że ten pan wyznaje taki system. Zapewne, gdy pożyczysz mu pieniądze, a on ich nie odda, też powie, że to twój problem.