„Nawet jak na ten rząd, to wyższy poziom tupetu” – Ardanowski apeluje, by nauczyciele w wakacje zatrudnili się u rolników

Ardanowski bezpardonowo o tym co myśli o PiS

„Nawet jak na ten rząd, to wyższy poziom tupetu. Minister rolnictwa sugeruje, by nauczyciele bez pracy zatrudnili się u rolników” – napisał na Twitterze Michał Wojtczuk z „GW”.

 

„Wystąpiłem z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też młodzieży lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka-kilkanaście dni popracowali u rolników– oznajmił minister rolnictwa.  Jan Krzysztof Ardanowski był gościem RMF FM.

Podczas rozmowy poruszono także wątek pracowników sezonowych z zagranicy, których zatrudnia się przy pracach na roli. W związku z pandemią mają oni mieć robione bezpłatne testy na koronawirusa, finansowane z budżetu państwa.

 

Prowadzący rozmowę zauważył, że na takie bezpłatne testy nie mogą liczyć np. nauczyciele. A Ardanowski na to, że „pracownicy sezonowi przyjeżdżają też po to, by nauczyciele mieli co jeść”.

„Jak na Białorusi. Ardanowski ma właśnie mentalność wodza sąsiedniego, zaprzyjaźnionego kraju…”; -„Kolejny kryształ PiSu! Brak słów za ich poziom i sposób traktowania obywateli”;

– „PiSolska to taki kraj gdzie, żeby zbierać truskawki trzeba skończyć studia. Nauczyciele już chyba kiedyś dostali propozycję, w ramach podwyżki wynagrodzenia, skorzystać z 500+.”; – „W wakacje to nauczyciele będą mieli egzaminy, sprawdzanie matur, rekrutację, dyżury w przedszkolach. Chyba, że zastąpią ich zakonnice i leśnicy” – pisali internauci.

 

bt

Źródło: RMF FM, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
NutkaPolka gorszego sortuZbyszekMajagreg Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

A artystom połamać ręce. Zwłaszcza nie nadającym się do pracy dla ludu muzykom. Mao w czasie tzw. rewolucji kulturalnej napuścił na inteligentów hordy hunwejbinów. Myślę, że pisiury nie miałyby problemu ze zorganizowaniem takich hord… Wszystko przed nami, jak sądzę.

Nie chce się rzy…

malgoska
malgoska

Sądząc po wyglądzie ten pan ma co jeść, tylko kto na niego pracuję?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Jak to kto? Pani na niego pracuje, ja, wszyscy.

jack Dunster
jack Dunster

PIS, like most authoritarian regimes does not value education – keep them stupid, religious and ignorant is the mantra. They wish to return to the 19th Century of Henryk Sienkowicz..

greg
greg

I assume you can read Polish and write English only. This is a special case. Congratulations.

wladzio
wladzio

Urzędników państwowych jest więcej, jak nauczycieli. Oddelegować połowę do pracy w rolnictwie.

greg
greg

O taką pomoc dla rolników powinien ten pisowaty minister zaapelować najpierw do swoich kolegów z rządu, zwłaszcza do stada dobrze wypasionych i młodych podsekretarzy, których jedynym zajęciem jest sianie propagandy w mediach, a jest ich sporo, na czele z kakao, ociepą i kowalskim, a szczególnie nadał by się też wyleczony z koronowirusa minister od środowiska, który mógłby tym samym zapoznać się ze środowiskiem swojego suwerena i może ponownie się zarazić – ciekawe jak wówczas czułby się wśród medyków po głosowaniu przeciwko ich testowaniu.

Nutka
Nutka

A na ich czele ex-marszałek senatu Stasiu K. – oczywiście wszyscy będą pracować dla idei….

Maja
Maja

Ja rozumem, że Ardanowski antycypuje zawodową przyszłość pisiorów (co prawda, ja, gdybym była rolnikiem, to bym pisiora nie zatrudniła, bałabym się, że coś mi ukradnie), Ale dlaczego niby nauczyciele mają przecierać szlaki???

Zbyszek
Zbyszek

Widzę w tym sensu. Tylko uczciwi i inteligentni ludzie mogą uratować stadninę w Janowie.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A teraz jeszcze chce odebrać organizacjom pozarządowym prawo do interwencyjnego odbierania dręczonych, głodzonych i zaniedbywanych zwierząt. Takich jak on należałoby trzymać na krótkim łańcuchu w budzie z metalowej beczki i miską pomyj zamiast jedzenia i picia.