„Nawet komunistyczne filmiki nie były tak łopatologiczne”, czyli życzenia od Morawieckiego

„Nawet komunistyczne filmiki nie były tak łopatologiczne”, czyli życzenia od Morawieckiego

Czy członkowie rządu z premierem na czele rozpisali wewnętrzny konkurs na najbardziej pretensjonalny i infantylny spot? Takie pytanie można postawić po obejrzeniu filmiku z życzeniami świątecznymi od Mateusza Morawieckiego. A przypomnijmy, że niedawno pojawił się spot z udziałem ministra obrony narodowej, o czym pisaliśmy w artykule „And the Oscar goes to” … Mariusz Błaszczak za udział w spocie MON”.

Wracając do spotu premiera, Morawiecki dosiada się do świątecznego stołu, przy którym – jak rozumiemy – typowa polska rodzina je wielkanocne śniadanie. Narratorką filmiku jest dziewczynka, która mówi: – “W czasie Świąt dorośli zawsze rozmawiają o ważnych sprawach, dziadkowie cieszą się, że oboje już w maju dostaną trzynastą emeryturę. Może kupią mi jakiś fajny prezent. Na pewno będą nas częściej odwiedzać, bo znowu będzie jeździł autobus. Rodzice kupią nowe meble do naszego pokoju, bo od lipca będzie 500 zł. na każde dziecko. Nasza kuzynka Ania cieszy się, że poszła do pracy, a już niedługo nie będzie płacić podatku, bo nie ma 26 lat”. Ten rażący sztucznością i ociekający pisowską propagandą spot kończy się życzeniami świątecznymi, składanymi przez Morawieckiego.

– „Mieszać 500+, 13 emeryturę i życzenia Wielkanocne… Żałosne…”; – „To jeszcze rząd czy już wytwórnia filmów krótkometrażowych?”; – „Nawet komunistyczne filmiki nie były tak łopatologiczne”; – „To jest kampania wyborcza, nie życzenia panie premierze. Można było część środków, które chcą Państwo przeznaczyć na rzecz zamożnych rodzin w ramach programów… socjalnych przekazać na rzecz nauczycieli, którzy nie pracują dla idei, bądź sympatii, jak niektórym się wydaje”;

– „Nawet tow. „Wiesław” Gomułka takiej propagandy nie uprawiał. A może znalazłoby się miejsce przy tym wypasionym stole w tym wypasionym domu dla 2 bezdomnych? 2 biednych staruszków emerytów. 2 niepełnosprawnych? Bóg widzi wszystko. Pychę też”; – „To Pan Premier tym razem nie brał synka na ręce? Dlaczego?!” – komentowali internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
antyuzurpatorFeldkuratMariaMarekAnda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrew
Andrew

A na koniec pogański symbol płodności – zajączki.
Co na to episkopat?

Anda
Anda

Koszmar. Czy to wypada łączyć ordynarną propagandę (ok. 90% tego żałosnego filmiku) z życzeniami świątecznymi? Dla pisowców nie ma świętości. Jak zaprosisz pisowca na pogrzeb bliskiej ci osoby, zanim złoży kondolencje, będzie pitolił o sukcesach swojego rządu.

antyuzurpator
antyuzurpator

Tą żałosną laurkę partio-rządu pis, pozorującą nieudolnie życzenia świąteczne, zobaczyłem niechcący w Polsacie. (Niechcący, bo w tej stacji oglądam wyłącznie co lepsze filmy fabularne.) Pal sześć treść (bo co innego mógł z siebie wydalić pinokio), ale jest to ostateczny dowód na totalne spisienie Polsatu. Solorz musiał dostać propozycję nie do odrzucenia, coś w stylu końcówki komentarza Jerzego Stuhra, zamieszczonego w SOK’UzBURAKA. Czyli – „śpiewaj po naszemu, a jak nie, to wszystkie służby i urzędy (np. skarbowe) pójdą w ruch, począwszy od odebrania koncesji pod byle pretekstem”.

Marcin Daniel Zieliński
Marcin Daniel Zieliński

Patrząc na ten spot dostaję spazmów. Moźe za długo nie mieszkam w Polsce i nie zostałem Wybrany i Oświecony, jak statystyczny polski telewidz, ale chciałbym powiedzieć że ten filip (zając) z konopii bez legalnych konopii nie śmieszy, tylko przeraża. Na dodarek Wielkanoc, to święto religijne, nie państwowe i jeżeli premier zamierza czegoś życzyć Rodakom w tym dniu, lepiej niech się ograniczy do „Alleluja”, bo „Wesołego” to już cynizm.

Maciek123454321
Maciek123454321

No cóż, żenująca ustawka. Nie jestem pewien, czy nawet pisowski ludek to przełknie.

Marek
Marek

Maciek123454321 nie martw się pisowski ludek na pewno to przełknie te debile są w stanie we wszystko uwierzyć.

tomek
tomek

jak tak wygląda Polska rodzina to ja jestem kosmitą

Grzegorz
Grzegorz

Nie dość że bajkopisarz to jeszcze wielki talent aktorski. Jak nic po skończonym premierostwie załapie się na fuchę w Fabryce Snów.

Zbyszek
Zbyszek

Orka na ugorze. Wódka i fajki podrożeją a to cios w samo serce suwerena.

Waldemar
Waldemar

Nie wiedzieć czemu, zawsze tego rodzaju władza zaprzęgała dzieci do swojej topornej propagandy, że przypomnę Bieruta z maluchami na kolanach

Nika
Nika

Mebelki, prezent od dziadkow! Konsumpcjonizm pelna para. A opieka medyczna, dzialajace SOR-y, nauczyciele, czytanie ksiazek, wartosci niematerialne. Tylko kasa, kasa, kasa. Czy Polacy sie opamietaja. Za 500 zl nie kupia sobie dzialajacej karetki z lekarzem i ratownikiem medycznym, ani wyksztalcenia i przyszlosci dzieci.

Maria
Maria

czy nie ma nikogo kto by mu powiedział, że swoimi durnymi, prymitywnymi wypowiedziami przynosi wstyd Polakom, także tym co wybrali PiS. Cały świat się śmieje nie tylko z jego popisów – znów powróciły niewybredne polish jokes

Feldkurat
Feldkurat

Jedno słowo – tylko – żenada. Nawet ciemny lud tego nie kupi.