Nawet posłowie PiS przeciw reformie edukacji

Wielki niewypał MEN

Najwyraźniej miarka się przebrała. Posłowie PiS przeciwni szybkiej likwidacji gimnazjów – bo takich na szczęście nie brak – udali się na skargę do prezesa Jarosława Kaczyńskiego i namawiali go, aby zmiany wprowadzić za dwa lata. „Wszystko wskazuje na to, że Rada Ministrów przesunie reformę przynajmniej o rok” – oświadczył dziennikowi „Gazeta Prawna” jeden z uczestników spotkania z prezesem PiS.

Minister Anna Zalewska broni swojej koncepcji jak niepodległości oraz przypomina że „w 2018 r. odbędą się wybory samorządowe, a opozycja będzie grała w kampanii zwolnieniami nauczycieli i nieprzemyślanymi zmianami”, co nawiasem mówiąc według dotychczasowych zapewnień nie powinno mieć miejsca. Czegóż więc obawia się pani minister?

DGP sugeruje, że ostatecznie decyzja w sprawie odłożenia likwidacji gimnazjów nie będzie należała do niej, a do rządu. Możliwe jest też, że o przesunięciu reformy zadecyduje poprawka parlamentu, pod pretekstem wdrażania innych dużych reform. „Do końca roku musimy zmienić przepisy dotyczące obniżenia wieku emerytalnego. Czeka nas też duża reforma służby zdrowia. Obecnie nie ma w budżecie tyle pieniędzy na reformę oświaty, jakich domagają się samorządy” – takie jest stanowisko posłów PiS, którzy nie chcą pośpiechu w reformowaniu szkolnictwa. Z ostatnich informacji wynika, że dołączyło do nich kilku wojewodów.
(Źródło: onet.pl, Gazeta Prawna)

j
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
gniewko_syn_rybaTedZwinkawiesław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wiesław
wiesław

„profesjonaliści” od siedmiu misi
wzięli się do dzieła i mają wyniki
postawili na głowie edukację
i podparli patykiem

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Cosik ci te rymy tu nie wyszły, poeto ludowy…

wiesław
wiesław

Koń zna tylko częstochowskie, bo to polski konik

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Tobie nawet i te nie wyszły… ;)))

Wiesław
Wiesław

tobie wyszła tylko słoma z butów…;))

Zwinka
Zwinka

Tiaaa…jest nagranie pani minister sprzed kilku lat. Pomstowała, że co zmiana władzy, to majstrowanie przy oświacie, a tymczasem ( tu przybliżony cytat) „w takiej Finlandii, która ma wzorcowy system oświaty, nad jego reformą pracowano 8 lat… ” itd, itp. Wiemy, wiemy, pani ZalewskO, ale ta durna Finlandia nie miała przecież pisowskich geniuszy, to i się ze swoją reformą taki szmat czasu woziła, jak kto głupi… W PiSie wszystko da się w jedną noc obskoczyć, największą durnotę strzelić i ciemny lud to kupi … z pocałowaniem łaskawego Pana, Wójta i Plebana w tłustą rączkę.

Ted
Ted

Przecież likwidacja gimnazjów, to zasłona dymna. Chodzi o zmianę programów nauczania i „oczyszczenie” oświaty z nauczycieli, którzy nie dorastają do dobrej zmiany.

wiesław
wiesław

i sparaliżowanie samorządów

Zwinka
Zwinka

WIEM !

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

Hahaha, ale odkrycie Ameryki… ;))) Przecież nawet sam Handke, czyli twórca reformy „gimnazjalnej” jest sympatykiem PiSu… ;))))))))))))