Nawet prawicowcy mają dość „afery” szczepionkowej? Głos Sośnierza

Nawet prawicowcy mają dość „afery” szczepionkowej? Głos Sośnierza

We wczorajszym programie „Fakty po Faktach” w TVN 24 gościli dwaj politycy – Andrzej Sośnierz (Porozumienie) oraz Bartosz Arłukowicz (Koalicja Obywatelska). Panowie rozmawiali m.in. na temat „afery” szczepionkowej związanej z „pozakolejkowymi” szczepieniami polskich celebrytów.

Arłukowicz, podczas programu, przyznał, że rozumie decyzję rektora WUM, który po ujawnieniu „afery” odmówił poddania się do dymisji ze stanowiska. Publicznie namawiał go do tego obecny minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nie spodziewałem się innej reakcji rektora, który od początku zarzucał ministrowi manipulację. W kontroli przeczytałem, że 30 grudnia trafiło do WUM 375 szczepionek z jednodniowym terminem ważności – dlaczego rozmrożono te szczepionki? Może ktoś się chciał pozbyć i oddał je na WUM? Kto podjął tę decyzję?” – ocenił.

W nieco podobnym tonie wypowiedział się jego prawicowy współrozmówca.


Ta sprawa jest nadmiernie rozdmuchana. Taki mamy system, że po znajomości się mnóstwo załatwia i to jest jeden z negatywnych symptomów naszej służby zdrowia. Proszę spojrzeć, co Niemcy zrobiły – kupili szczepionki poza kolejnością. Ten problem jest więc dużo szerszy. Teraz się zajmujemy nieborakami, którzy się zaszczepili, ale mamy inny problem, że w Polsce zmarło aż tyle osób” – powiedział.

Obaj panowie w dalszej części rozmowy przyznali, że mamy za mało szczepionek.

Co więcej, obydwoje, choć z różnych środowisk, dość ostrożnie odnieśli się do rozpoczętego teraz luzowania obostrzeń przeciwko koronawirusowi.

Arłukowicz przypomniał, że zapowiadane otwarcie szkół, odbywa się bez przygotowania i zaszczepienia pracowników placówek oświatowych. Sośnierz natomiast porównał obecny rozwój sytuacji do tego znanego ze Szwecji.

Mamy podobnie fatalne wyniki w kwestii umieralności. Jednak u nas dzieje się to większym kosztem, bo Szwedzi nie zniszczyli gospodarki. Gospodarka powinna być odblokowana, jeśli nie, to po co model szwedzki i tyle zgonów? W tej epidemii będzie trzeba coś w końcu wybrać” – zakończył przedstawiciel Porozumienia.

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
13 stycznia 2021 12:48

Prawicowcy mają dość afery z jednego tylko powodu. Dobrze wiedzą, że u nich robiono to samo i boją się, że gniew, który rozbudzili zaraz znajdzie się ich za cel. Minister zdrowia, który nie odróżnia dawek szczepionki od ilości możliwych do zaszczepienia osób jest całkowicie pochłonięty „kontrolami” kasty (bo kontrola NFZ to właśnie przykład kastowości według pis, jako, że NFZ jest stroną i nie byłby bezstronny, nawet gdyby nie rządził pis) w jednym szpitalu. A gdzie kontrole w już co najmniej 3 pisowskich szpitalach gdzie tak samo naginano przepisy dal szczepienia swoich? Gdzie kontrola w czwartym gdzie zaszczepiono wojskowych wolontariuszy, więc nie medyków? Tu też będzie żądał dymisji? Też będzie szybka kontrola w kilkanaście godzin? Oczywiście nie, bo o dwóch było wiadomo w tym samym czasie co o WUM i po dwóch tygodniach nie ma wzmianki o kontroli.
Tylko i wyłącznie dlatego prawicowcy nie chcę już nakręcać tej afery.