Nawet zdaniem wyborców PiS, głosowanie powinno odbyć się w innym terminie

Jak nie robić wyborów, czyli nie zapomnijcie o Polsce

Przytłaczająca większość Polaków, bo aż 77,4 proc. – uważa, że wybory prezydenckie trzeba odłożyć o rok.

 

Nawet zdaniem wyborców PiS, głosowanie powinno odbyć się w innym terminie – wynika z nowego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”.

43,1 proc. ankietowanych „zdecydowanie dobrze” ocenia pomysł wydłużenia kadencji prezydenta Andrzeja Dudy i przesunięcia wyborów, a „raczej dobrze” 34,3 proc.

 

Na przesunięcie wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja nie zgadza się 13,8 proc. zaś 8,7 proc. respondentów nie ma zadnia na ten temat.

Z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że zmianę terminu wyborów popierają zarówno wyborcy prezydenta Andrzeja Dudy, jak i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. W przypadku zwolenników urzędującego prezydenta jest to 74 proc. pozytywnych ocen, w tym drugim – 88 proc.

Być może na skutek takich właśnie wyników, zmienia się narracja rządzących dygnitarzy. Już w piątek, wicepremier Jarosław Gowin sugerował, że wybory można przełożyć, ale jako warunek konieczny podał zgodę opozycji.

W podobnym tonie wypowiadał się Andrzej Duda. „Mam nadzieję, że będą warunki do przeprowadzenia wyborów, ale gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, i że będziemy cały czas musieli trzymać dyscyplinę, ograniczenia, jakie są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania” – stwierdził na antenie TVP

/as/

źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o