NeoKRS zamówił mszę w… swojej intencji – „Planowana jest modlitwa pokutna, przebłagalna czy o dar opamiętania?”

NeoKRS zamówił mszę w… swojej intencji – „Planowana jest modlitwa pokutna, przebłagalna czy o dar opamiętania?”

– „Wszystkich zainteresowanych zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji KRS” – napisał na Twitterze członek tego gremium Jarosław Dudzicz. Msza odbędzie się w jednym z warszawskich kościołów.

 

Dudzicz – który „zasłynął” takim oto wpisem w internecie: „Podły, parszywy naród” – napisał w sieci sędzia dobrej zmiany o Żydach. Grozi za to 3 lata, lecz chroni go immunitet” – powiedział w rozmowie z Onetem, że msza została opłacona z prywatnych środków.

– „Nie pamiętam, by za moich czasów w Radzie dochodziło do tak jasnego opowiadania się po stronie jakiejkolwiek religii. To byłoby nie na miejscu nawet dla mnie, praktykującego katolika. Przecież Rada jest organem państwa świeckiego i musi przestrzegać konstytucyjnej zasady rozdziału Kościoła od państwa” – stwierdził dziennikarce onet.pl sędzia Waldemar Żurek, były rzecznik poprzedniej Krajowej Rady Sądownictwa.

 

Sędzia Żurek dodał, że podczas poprzedniej kadencji członkowie KRS uczestniczyli w nabożeństwach, ale „było to raczej przy okazji jakichś ogólnych uroczystości”. – „Mówiąc nie do końca poważnie, być może po uchwale Sądu Najwyższego neo-KRS uznała, że po takim ciosie trzeba zawierzyć się opiece najwyższej instancji” – ironicznie podsumował sędzia Żurek.

Równie ironicznie komentowali sprawę internauci: – „Jak trwoga, to do Boga? Może nie chcieć was usłyszeć”; – „Nawet jak tam pójdziecie na kolanach i będziecie krzyżem leżeć, to i tak nic nie da. Bozia nierychliwa, ale sprawiedliwa…”; – „Planowana jest modlitwa pokutna, przebłagalna czy o dar opamiętania?”; – „Ale o co chce się Pan modlić? O wybaczenie? O rozum? O odwagę w podjęciu decyzji zgodnych z prawem?”.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
smętekGrzegorzewaZbyszekMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

I ksiądz przyjął taka intencję? Ciekawe prawda. Jak intencja też jest „polityczna” ale z drugiej strony to ksiądz nazywa to polityczną i nie chce przyjąć a tu proszę nie ma takich obaw. „Świeckie państwo” według pis. Jakbym wierzył w rzetelność i uczciwość prokuratury to może bym złożył doniesienie o popełnieniu przestępstwa, ale nie wierzę więc nie ma tematu.

ewa
ewa

jesteś zdziwiony? Przecież księża juz dali sie upolitycznić, tylko płakqć i krzyczeć dokąd zaszliśmy

Marek
Marek

Zdziwiony absolutnie nie. Poziom hipokryzji, łotrostwa, debilizmu i zwykłego @#@%^&* zwolenników, sympatyków i członków pis (W tym także wspierających ich funkcjonariuszy kk) nie dziwi mnie już wcale.

Zbyszek
Zbyszek

Opłacona z funduszu socjalnego?

Grzegorz
Grzegorz

A modlitwę w intencji lekkiego oddawania stolca ksiądz przyjmie?

smętek
smętek

Wystawiają jak najgorsze świadectwo sobie i temu księdzu, który działa na zamówienie.