Neonaziści grożą studentom: „Za***emy was k***wy”

Ksenofobia panoszy się w stolicy coraz bardziej. Kolejny atak na rozmawiających w obcym języku

„Szturmowcy” – neonazistowska grupa skupiona wokół pisma Szturm – na swoim portalu grożą śmiercią studentom Uniwersytetu Warszawskiego, którzy zablokowali przemarsz narodowców 1 maja. Informuje o tym na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

"ZAJEBIEMY WAS KURWY!" – NEONAZIŚCI OFICJALNIE GROŻĄ STUDENTOMSzturmowcy na swoim portalu oficjalnie grożą śmiercią…

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych 14 maja 2018

Na profilach grupy w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia z gestem podrzynania gardła i zapowiedziami użycia przemocy. Bojówkarze skrajnej prawicy malują też na ścianach „ŚLK”, co oznacza: „Śmierć lewackiej k***wie”.

– „To nie jest zabawa, szturmowcy wywodzą się ze środowisk kibolskich, które często dopuszczają się przemocy. Zapowiadają fizyczne ataki na studentów, którzy nie zgadzają się z promowaniem zbrodniczej ideologii. Pokazywanie na zdjęciach gestu podrzynania gardła nie jest tylko gówniarskim wygłupem” – czytamy w komunikacie OMZRiK. Do prokuratury trafiło już zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Przypomnijmy, 1 maja Obywatele RP i studenci UW zablokowali marsz narodowców. Andrzej D., który na marsz nacjonalistów założył koszulkę z symbolem Waffen SS, usłyszał zarzut propagowania faszystowskiego ustroju państwa. Jeszcze podczas marszu policja zatrzymała idącego na czele pochodu Filipa J., też studenta UW, który rzucił się z pięściami na kontrmanifestantów. Naukowcy apelowali o wyciągnięcie konsekwencji wobec studentów UW, którzy szli w marszu pod neonazistowskimi symbolami.

bt

Źródło: wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
pinkiWaldemarJareksmętekZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

To są misie na miarę potrzeb PiSu.

Anna E
Anna E

Ziobro, co pan na to?

Plus ujemny
Plus ujemny

Nazizm wyrastał w burschenschaftach.
U nas też były takie organizacje – w ramach endecji i dalej na prawo.
Po wojnie pięknie dogadywały się z NKWD- niezależnie od PPR – przykładem układ Piasecki-Sierow.

Zgredzinka
Zgredzinka

Tacy faszyzujący studenci powinni być natychmiast relegowani ze swoich uczelni.
Miejmy nadzieję, że takie obrazki poruszą w końcu resztkę zwoi mózgowych „suwerena” i skłonią go do włączenia procesu myślenia.
Może okaże się to jednak bezbolesne.

smętek
smętek

Proszę Państwa, to już nie jest zabawa. To jest straszne. Naziole czują ochronę rządzących i będą ustalali zasady poprawności.

Jarek
Jarek

Ale ryja to żaden bohater nie pokaże…

Waldemar
Waldemar

Bardzo watpię, czy owe apele do Ziobry albo o dziwo Brudzińskiego coś realnie przyniosą, bo od czasów kibolskiego biegania za Tuskiem ów „chuligański trud” przydaje się rządzącej mafii politycznej. Wszystkie te Szturmy i Wszechpolskie ONRy to fellow travelers partii Kaczyńskiego, i to nie od dzisiaj. Zero monitoringu, reakcja, gdy mleko się rozleje i ktoś świętuje urodziny Führera.

pinki
pinki

Oby się nie przeliczyli. Czy członkowie Antify jakoś reagowali na te groźby?