New York Times wymienia Wałęsę, Dudy nie zauważa. Brudziński musiał to skompensować

Szczecin: atak na aktywistów roznoszących ulotki wyborcze PiS

„To musi boleć” –  komentuje na Twitterze była posłanka PO Ligia Krajewska wpis Joachima Brudzińskiego, który zabrał głos na temat stroju byłego prezydenta Lecha Wałęsy.

Jak już pisaliśmy Wałęsa zrobił wiele, by zwrócić na siebie uwagę przy okazji wyjazdu do Waszyngtonu, na uroczystości pogrzebowe George’a H. W. Busha. Cel osiągnął – prawica dostrzegła ubiór w jakim pojawił się na lotnisku. Na torsie byłego szefa „SolidarnoścI” widniał prowokacyjny napis „Konstytucja.”  Ta sama prawica stara się natomiast bagatelizować to, jak amerykańscy politycy reagowali na widok byłego prezydenta RP a nawet próbuje go przy tej okazji ośmieszyć …

Wałęsa – jak zapowiedział – raz po raz wrzucał na Facebooku i Twitterze zdjęcia, prezentujące napis ze swojej koszulki. Wieczorem polskiego czasu zamieścił natomiast fotografie, na których widać, jak podchodzili do niego i witali się z nim Barack Obama, Hillary Clinton i Bill Clinton.

Musiało to zrobić wielkie wrażenie na partyjnych funkcjonariuszach, jako że nie powstrzymali się przed kompromitującymi ich wpisami. Szef MSWiA Joachim Brudziński zaryzykował komentarz w stylu w jakim zaczynają się najgorsze plotki: „Podobno w Waszyngtonie prezydent Lech Wałęsa dopytywał się o co chodzi tym wszystkim uczestnikom uroczystości pogrzebowych, którzy zwracali się do niego z jakimś dziwnym przesłaniem: „Inappropriate.”

Dowiedział się zaraz, że to jego wpis jest „niewłaściwy”. Uwagę zwróciło panu ministrowi wielu użytkowników Twittera.

Była posłanka PO Ligia Krajewska wrzuciła tam skan artykułu w „New York Timesie”, gdzie wśród uczestników uroczystości Lech Wałęsa był wymieniony, a Andrzej Duda nie.

/jp/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Lech1963AndaMarianJacek DolińskiChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pinki
pinki

A ktoś zapraszał Dudę, czy tak jak swego czasu Kaczyński jeździł bez zaproszenia i zajmował czyjeś miejsce?

Eugenia
Eugenia

Duda sam się zaprosił,
Powiedział do Agaty, że usłyszał, że Bush senior umarł i on musi tam być.

Chermes
Chermes

PODOBNO Dudusia (czy jak mu tam?) zaprosiło przyparafialne kółko różańcowe polonijnego kościółka w Waszyngtonie na konkurs łapania w locie hostii.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Duda nie był zaproszony osobiście. Był tam zaproszony jako przedstawiciel RP, przy czym kto ma Polskę reprezentować pozostawiono do decyzji polskich władz. Wałęsa został osobiście zaproszony jako przyjaciel rodziny Zmarłego.
To, że NYT wymienił Wałęsę a Dudę pominął milczeniem specjalnie mnie nie dziwi.

Rafał P.
Rafał P.

Wprawdzie Wałęsa ma swoje za uszami, ale jest powszechnie na świecie dostrzegany i szanowany. Jest wręcz symbolem Polski. A z PiS-partii to chyba tylko Waszczu został dostrzeżony przez oficjela z San Escobar. No bo obecny „nasz” prezydent to jest traktowany jak lokaj.

Marian
Marian

Jojo, do budy!

Anda
Anda

Myślę, że na tej uroczystości nikomu nie zrobiłoby różnicy, gdyby zamiast Dudy pojawił się prezydencki kucharz.
Natomiast, co widać, obecność Lecha Wałęsy była ważna. W czasach, gdy Wałęsa i Bush działali na rzecz lepszego świata, Duda pewnie walczył z pryszczami. I nie byłoby w tym nic złego – po prostu jest młodszy – gdyby nie to, jak w ciągu ostatnich lat dożywotnio zaprzepaścił wszyskie szanse na to, aby zrobić coś pożytecznego i być znaczącym politykiem, a nie sprzedawczykiem niszczącym własną ojczyznę.

Lech1963
Lech1963

U elektryka był w domu prezydent z Białego Domu,, a czy u naszego obecnego prezydenta był chociaż elektryk z Białego Domu ? Tak tylko pytań w ramacha zadzierania nosa 🙂