NGO’sy atakowane przez tzw. media narodowe

NGO’sy atakowane przez tzw. media narodowe

Nie wiadomo, po co powołano Radę Mediów Narodowych. Wydawało się, żeby odwołać Jacka Kurskiego z prezesa TVP, ale to nie przeszło, bo Jarosław Kaczyński zadecydował za RMN: nie odwołujemy Kurskiego…

Rada miała i ma inny najważniejszy cel – opracować projekt ustawy, jak nałożyć podatek na wszystkich Polaków – na tych, co nie mają telewizorów też – aby mimo upadku oglądalności i słuchalności media narodowe miały szmal na pisowską propagandę. Coś ten projekt fiskalny leży, bodaj z powodów prawno-logistycznych. Chcą włożyć rękę do naszych kieszeni, ale nie wiedzą, jak to zrobić. Z przodu, z tyłu, a może przez nogawkę. W każdym razie będzie to podatek robiony na rympał.

Nie mając wiele do roboty, niektórzy członkowie RNM nudzą się i oglądają telewizję robioną przez Jacka Kurskiego. Rozumiem, że to ich obowiązek. Dlaczego jednak skarżą się na media narodowe, tj. na kaczystowskie? Ano dlatego, że nie wszyscy są z większości pisowskiej, nie jest nim wszak Juliusz Braun, zresztą poprzedni prezes TVP. Braun ogląda „Wiadomości” TVP i na nie się poskarżył. Skargi jednak nie wysłał do samego siebie, bo to jakoś tak durnowato, ale do KRRiT. Do drugiej takiej samej instytucji, która jednak jest umocowana konstytucyjnie, więc Kaczyński już dawno by ją zlikwidował, gdyby Trybunał Konstytucyjny nie bronił Konstytucji. Braun więc niedurnowato wysłał skargę na dyfamację – jest takie słowo, która po prostu znaczy oszczerstwo, zniesławianie – NGO’sów, tj. organizacji pozarządowych przez wspomniane „Wiadomości”.

„Wiadomości” mają w dyfamacji wszystko, co nie pisowskie, ale Braun przyczepił się do organizacji pozarządowych i to do konkretnych przypadków. Wielce prawdopodobne, że NGO’sy będą następnym celem PiS, gdyż znajdują się poza kontrolą partii Kaczyńskiego i są jedną form aktywności obywateli. Braun powołuje się na szereg przykładów, ze szczególnym uwzględnieniem ostatniej piramidalnej bzdury, skonstruowanej przez „Wiadomości”. Mianowicie stowarzyszenia obywatelskie chciały wpłynąć na wyniki wyborów prezydenckich w 2015 roku i szkoliły w tym celu dziennikarzy TVP. Dowodem na to jakoby jest, iż do stowarzyszeń tych należały córki Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Rzeplińskiego. Mniejsza, że ta pierwsza z konkretnym stowarzyszeniem nie ma nic wspólnego od kilku lat, a oprócz tego członkiem innego szkolącego NGO’su jest żona Piotra Glińskiego, wicepremiera obecnego rządu.

W tym materiale „Wiadomości” i innych chodzi tylko o to, aby dokopać, aby pokazać dyfamację, bo Kaczyński w najbliższym czasie będzie chciał się prawnie rozprawić z KOD-em, Czarnym Protestem i innymi obywatelskimi organizacjami nie wyrażającymi zgody na bezprawie i degradację Polski.

Działalność organizacji pozarządowych może zostać prawnie ograniczona, a niektóre formy protestu zlikwidowane, prawo może skrępować działanie przez wielce restrykcyjne prawo. Ale NGO’sy i tak będą działać. W tym kontekście podoba mi się słowo dyfamacja, które może zastępować inne bardzo powszechne słowo określające tylną część ciała. NGO’sy więc powiedzą PiS-owi: a pocałujta nas w dyfamację.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wiesław
wiesław
4 listopada 2016 07:42

mieliśmy powiedzonko”Iść gdzie król chadza piechotą”
– tę myśl paradosalnie demokratyczną nazwano kiedyś złotą
dziś jednak schodzi na plan dalszy zajmując miejsce – wice
za narodowym „chadzaniu gdzie pis realizuje obietnice”

Ted
Ted
4 listopada 2016 07:57
Reply to  wiesław

Dobre 🙂

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
4 listopada 2016 08:31

„prawo może skrępować działanie przez wielce restrykcyjne prawo”

Niech mi ktoś jeszcze spróbuje wciskać, że reforma oświaty jest niepotrzebna… ;)))))))))))))))))))))))))))

Jacek
Jacek
4 listopada 2016 10:17

Jest… ale bym zaczął od wdrożenia Europejskiej Ramy Kwalifikacji.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
4 listopada 2016 13:15
Reply to  Jacek

Myślisz, że to by pomogło p. Mystkowskiemu ?…

Jacek
Jacek
4 listopada 2016 14:09

Może… przecież większość studentów udzie na uczelnię tylko po „papierek”…. a jest bardzo wiele kwalifikacji do wyuczenia przez samodzielną pracę. Zatem mogłoby się okazać, że Mystkowski i Misiewicz jednak potrafią. To samo stałoby się z całą masą osób, które nie łapią się na warunek wykształcenia wyższego (w ramach tej reformy takie wstawianie dla zasady powinno być zakazane). Sam przyznasz, że ten warunek jest dla wielu warunkiem zaporowym.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
6 listopada 2016 21:40
Reply to  Jacek

Niestety, jak czytam teksty p. Mystkowskiego, to odnoszę nieodparte wrażenie, że jemu już nic nie pomoże i pozostaje mu tylko leczenie się na nogi, bo na głowę już za późno…

raf
raf
6 listopada 2016 09:39

Reforma edukacji tobie już nic nie pomoże, choćby nawet nie była tak debilna jak ta w wyknaniu zalewskiej (nie gotuj się, mała litera zamierzona). Czego nie rozumiesz w przytaczanym przez siebie fragmencie? O dualizmie pojęcia „prawo” najwyraźniej nigdy nie słyszałeś.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
6 listopada 2016 21:45
Reply to  raf

Oczywiście doskonale wiem, że masło może być bardziej lub mniej maślane… ;))) O dualizmie pojęcia „masło” najwyraźniej nigdy nie słyszałeś…. ? ;)))

krakus
krakus
4 listopada 2016 09:56

PiS atakowany przez media KODu. O PiSie tylko źle, o swoich tylko dobrze.

adama
adama
5 listopada 2016 20:56
Reply to  krakus

A co dobrego można powiedzieć o katofaszystach z Pisu? Może to że chodzą do dobrego fryzjera? Wszyscy do tego samego.

Jacek
Jacek
4 listopada 2016 10:19

Oczywiście, że media narodowe atakują NGo… już od dawna wiadomo, że to narzędzie CIA.

Maciek123454321
Maciek123454321
4 listopada 2016 12:42
Reply to  Jacek

Nie tylko. NGO to przecież koń trojański masonerii, Mossadu, FSB, lewaków, wegetarian, rowerzystów, feministek, LGBT i wszystkich innych szumowin. A na ucho mogę powiedzieć, po czym poznać pierwszy sort (najczęściej) – po zapachu. Mydło jest lewackie, żydowskie i masońskie, dlatego Pierwszy Sort go nie używa. Najwyżej brudasy skrapiają się perfumą „Ostatni oddech Jarosława”.

adama
adama
5 listopada 2016 20:57
Reply to  Jacek

Tak jest w Rosji na Białorusi i w Polsce. Ale Pisowcy w tym towarzystwie dobrze się czują.

adama
adama
5 listopada 2016 20:52

Organizacje typu NGOs są z litery prawa antypisowskie, bo musza z założenia ptrzegać demokracji i zasad państwa prawa a PiS jest antydemokratyczny i łamie prawo polskie, europejskie i międzynarodowe co potwierdza nawet ONZ.

gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba
6 listopada 2016 21:36
Reply to  adama

Fajne te NGO’sy, w których kierownicze funkcje sprawują osoby związane (także więzami najbliższego pokrewieństwa) z poprzednią władzą i wysysające publiczną kasę… ;)))