Niby „Wiadomości” a faktycznie „Dziennik Telewizyjny”. Zapachniało PRLem (film)

Niby „Wiadomości” a faktycznie „Dziennik Telewizyjny”. Zapachniało PRLem (film)

Freudowska pomyłka zawisła nad demonstracją, która w poniedziałek odbyła się na pl. Bankowym w Warszawie.

Był to „Warszawski Protest Rodzin” przeciwko deklaracji LGBT+ podpisanej przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego.

Główny organizator Ordo Iuris zadbał o szczegóły. Nad głowami demonstrantów powiewały transparenty z jednoznacznymi hasłami: „Wara od naszych dzieci” „Rodzina tak, deprawacja nie”, a z głośników płynęły słowa protestu przeciwko „tęczowemu terrorowi, który chce seksualizować nasze dzieci od małego”.

Na scenie królowali m.in. Anna Siarkowska, Kaja Godek, Dominika Figurska i Robert Winnicki.

Aż tu nagle… z megafonów padł kojarzący się jednoznacznie komunikat: „Bardzo proszę, żeby tutaj pomiędzy sceną a kamerami zrobić przejście, ponieważ za chwilkę wchodzimy na żywo do „Dziennika Telewizyjnego”.

„PRL w pełnej krasie”, „Prawdę chłop gada”, „Czyli mentalnie jednak PRL”, „Maski opadły” – to tylko niektóre z komentarzy pod nagraniem tego wydarzenia. Nie mogą dziwić, bo PiSowskie „Wiadomości” dość często stylem przypominają swojego PRLowskiego poprzednika.

Niektórzy komentatorzy uważają, że przejęzyczenie to najlepiej świadczy o tym, że zgromadzeni przed stołecznym ratuszem, myślą tak, jakby nadal trwał PRL.

Przypomnijmy, od chwili, gdy „Dziennik Telewizyjny” został przekształcony w „Wiadomości” minęło 30 lat. Można by się już przyzwyczaić, choć nie pomagają w tym takie osoby jak np. Aleksandra Jakubowska – jedna z twarzy prawicowej telewizji wPolsce.pl braci Karnowskich – dobrze zapamiętana z PRLowskiego „Dziennika Telewizyjnego”.

/j/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JantarMaciek123454321tomaszWaldemarLehoo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lehoo
Lehoo

Pisia kampania wyborcza w pełni

Waldemar
Waldemar

Czy w pierwszym rzędzie nie stoi niezawodny stary Korwin? wybitny ekspert od edukacji, co nie tak dawno walczył z klasami integracyjnymi. „Celowo wprowadza się debilów, idiotów, kretynów do klas, żeby obniżyć poziom nauczania” – to malutki cytacik z tego aforysty. Zapewne nie za bardzo pasuje do reszty tego towarzystwa, ale samo hasło obrony oblężonej twierdzy-Polski przed unijną czy inną zarazą sprawia, ze zlatują się jak pszczółki do ula.

Jantar
Jantar

I jeszcze do tego seniorki 70+, od których KK żąda, aby nakazywały swoim dzieciom wychowywanie i nauczanie ich dzieci (czyli wnucząt seniorek) w „duchu religii katolickiej”, a jeśli rodzice tych dzieci się nie zgodzą to wg KK „obowiązek takiego wychowania należy najstarszego pokolenia w rodzinach” i mają wnuczęta tak wychowywać nawet bez zgody rodziców, bo inaczej będą ukarani na sądach ostatecznych. Cóż, obecne pokolenie 70+ to pokolenie urodzone w czasie wojny i tuż po wojnie – rodzice to chłopstwo, które wychowywało to pokolenie w duchu posłuchu dla plebana. KK łatwo więc takimi osobami manipulować.

tomasz
tomasz

Wara od naszych dzieci jest wspaniałym hasłem dla opozycji. Trzeba tylko skojarzyć to z pedofilią w kościele katolickim. Podane jest to jak na tacy.

Maciek123454321
Maciek123454321

LGBT –> pedofilia –> KK. Bardzo zgrabnie można się odwinąć pisiorom. A aktywiści powinni udać się pod kościoły i wywiesić baner „Wara od naszych dzieci” koniecznie z podpisem (J. Kaczyński). Od dzisiaj każdą rozmowę z księdzem zacznę od pytania o pedofilię.