Nie będzie nam Dulkiewicz Papieża zapraszać – „Solidarność” jest nasza

Nie będzie nam Dulkiewicz Papieża zapraszać - "Solidarność" jest nasza

Prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z papieżem Franciszkiem i zaprosiła go na 40. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych.

 

Nie zdzierżył tego przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Marek Lewandowski. „Od zapraszania na urodziny NSZZ „Solidarność” jest… NSZZ „Solidarność” stwierdził pan przewodniczący uznając, że Dulkiewicz zdecydowanie przekroczyła swoje kompetencje.

Innego zdania są internauci, którzy nie ukrywają, że „Panie Lewandowski, upominać może pan niegrzeczne dzieci, nie panią Prezydent! A co do meritum ; 40lecie to święto ludzi SOLIDARNOŚCI a nie kilku kacyków , którzy z tym prawdziwym ruchem mają tyle wspólnego ile ja z baletem klasycznym….Nie starajcie się zawłaszczać nieswojego , możecie brać udział ale nie pchajcie się na piedestał !!!”,

Lewandowski…nie przywłaszczaj czegoś co należy do NARODU….bo obrażasz ludzi będących i działających w PRAWDZIWEJ SOLIDARNOSCI…..nie dudy śpiącego z kacperkiem” czy też „obecna tzw. solidarność nie ma żadnego moralnego prawa do używania znaku prawdziwej 1 szej wielkiej SOLIDARNOŚĆ”.

 

Trudno z takimi opiniami się nie zgodzić, tym bardziej, że NSZZ „Solidarność” jest dzisiaj tylko przyczółkiem partii rządzącej, a wartości płynące ze strajków l1980 roku i porozumień sierpniowych są temu związkowi obce.

To właśnie dzisiejsza „Solidarność” sama pozbawiła się prawa bycia następczynią tej, wielkiej i wspaniałej, sprzed 39lat.

Tamara Olszewska

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
RyszardJacek DolińskiOpaZbyszekHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Od Solidarności jest Lech Wałęsa a nie jakieś parszywe podmioty PiSu i kleru!

Ryszard
Ryszard

Od solidarności to są ludzie którzy ją tworzyli a nie Bolek lub Dulcynea dyletanci !!!

Zbyszek
Zbyszek

Miał błyszczeć Rydzyk. To on jest Papierzem tej Prawdziwej Narodowej Solidarności, którą PIS odzyskał dla suwerena.

Opa
Opa

To właśnie obecne władze „SOLIDARNOŚCI” doprowadziły do destrukcji i podeptania FLAGI „S” a rozpoczął ta dewastację niejaki śniadek a , duda ze swoją ekipą dokończył tak jak to zrobił szeregowy poseł kaczyński z Polską

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Panu Markowi Lewandowskiemu należy się przypomnienie, że reprezentuje co najwyżej Zależny Niesamorządny Związek Zawodowy (ZNZZ) Piotra Dudy. Użycie nazwy „Solidarność” to nadużycie.