Nie będzie obostrzeń. Obowiązują dotychczasowe

Nie będzie obostrzeń. Obowiązują dotychczasowe

Apelujemy, by przestrzegać (tych – przyp. redakcji) reguł i obostrzeń związanych z epidemią, które są –  wzywał premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej, gdzie był pytany o rekordowy wzrost zakażeń. Premier zaatakowany został przez dziennikarzy za słowa sprzed paru tygodni, że „koronawirus jest w odwrocie”. Odpowiedział, że „na ten moment jeszcze nie mamy nowych konkretnych zaleceń z resortu zdrowia”. Stwierdził, że za wzrost zakażeń należy winić Polaków, którzy zlekceważyli sobie istniejące obostrzenia.  Dodał też, że „rozprzężenie zaczyna być niepokojące”.

 

Niemniej premier obiecał, że rządowy zespół kryzysowy przeanalizuje sytuację. Chwalił, że „nauczyliśmy się żyć z koronawirusem, mniej się boimy tej epidemii”. Twierdził, że w stosunku do reszty krajów europejskich lepiej radzimy sobie gospodarczo. Jeśli znowu będą jakieś nowe obostrzenia, to na pewno takie, które nie ograniczą działalności gospodarczej w takim stopniu, jak poprzednio.

Być może wznowiona będzie kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski, zwłaszcza z Europy południowej. Szpitale jednoimienne są przygotowane, w tej chwili „mamy około 25 proc. łóżek zajętych”, sytuacja z respiratorami jest jeszcze lepsza. Domyślamy się, że chodzi o respiratory zakupione przez min. Szumowskiego.

 

Zapytany o to, dlaczego zezwolił na poluzowanie zakazu zgromadzeń w pewnych sytuacjach, jak np. wesela, wyjaśniał, że: „to niezwykle ważny dzień w życiu ludzi, niezwykle radosny”, a rząd po prostu odpowiedział pozytywnie na apel tysięcy osób.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Tymczasem – podkreślał premier – ważne jest, by stosować limit gości i „zachowywać się odpowiednio na weselach”. Czy tak odpowiednio, jak goście na ślubie Kurskiego, gdzie nie tylko nikt nie miał maseczek, ale jeszcze nie zachowano przepisowej odległości od siebie?

/ep/

Źródło:interia.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
30 lipca 2020 19:17

Co on ma na skroni, fragment niedojedzonej, górniczej bułki ? 🙂

HerodAntypis
HerodAntypis
31 lipca 2020 00:27
Reply to  Zwinka

Ta biała plama wskazuje na brak piątej klepki. Zapomniał zaczesać.

Zwinka
Zwinka
31 lipca 2020 16:34
Reply to  HerodAntypis

Albo mózg nie wytrzymał …;-)