Nie bedzie oświadczenia majątkowego żony Morawieckiego? „To nie jest tak, że mąż może nakazać coś żonie”

PiS chce kDworczyk chce przestraszyć Warszawiaków i wmówić im, że Wisła płynie "z dołu do góry"?upić głosy, obiecując kolejny już raz drogę ekspresową

Szef Kancelarii Premiera odwołuje się do iście feministycznych idei, by tylko wybronić żonę Mateusza Morawieckiego przed złożeniem oświadczenia majątkowego.

 

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, został dziś zapytany o to, kiedy żona premiera Mateusza Morawieckiego złoży swoje oświadczenie majątkowe. „W związku małżeńskim mąż to mąż i ma swoje życie i zobowiązania, a kobieta to kobieta i również ma swoje zobowiązania. To nie jest tak, że mąż może nakazać coś żonie, a żona mężowi” – odpowiedział polityk.

Niezwykle postępowa – jak na polityka ultrakatolickiego PiS – wypowiedź została zwieńczona stwierdzeniem, że najpewniej ujawnienie oświadczenia majątkowego nastąpi dopiero po wejściu w życie specjalnego ustawodawstwa.

 

W tym miejscu należy przypomnieć czytelnikom, że ustawa dotycząca jawności majątków rodzin polityków została przyjęta przez Sejm w październiku ub.r. – została wówczas skierowana przez prezydenta Dudę do Trybunału Konstytucyjnego.

Od tego czasu TK zajmuje się zgodnością nowych przepisów z ustawą zasadniczą. W ostatnim czasie politycy opozycji zaapelowali do prezydenta, by wycofał je z TK.

Czy rzeczywiście wypowiedź ministra wynika z „lewackich” idei równouprawnienia…? A może jednak jest kolejnym przykładem PiS-owskiego krętactwa, które na celu ma niedopuszczenie do ujawnienia majątku rodzin partyjnych notabli?

Żona Morawieckiego właśnie przepisuje majątek na rodzeństwo, więc jeszcze chwilę poczekamy na oświadczenie” – zasugerował żartobliwie jeden z użytkowników portalu Gazeta.pl.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
IrenaB.M.LuklinskiechZwinkaZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lehoo
Lehoo

Nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi?

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Na szczęście przekręty braci Sz. nie zdążą się przedawnić, zanim ziobrokraatura stanie się na powrót prokuraturą.

Zbyszek
Zbyszek

Wpadłem na świetny pomysł. Pisowscy nababowie mogą przypisywać swoje majątki na mnie. Nie pisnę ani słówka co który ma.

Zwinka
Zwinka

Nie no oczywiście. Morawiecki zapewniał przecież, że chętnie ujawni majątek żony, ale najpierw musi być taka ustawa, bo on lub działać zgodnie z prawem (wiemy, wiemy). No to ustawa powstała, bo prezes kazali. No i Morawiecki słowa na pewno by dotrzymał, jak to on, ale co on biedny może, skoro Duda tę ustawę posłał do Julki, a ona o niej na śmierć zapomniała. A jak zapomniała, to ustawy nie ma…A skoro nie ma, to cóż poradzić. I tak w koło Macieju. A że upierdliwi dziennikarze się czepiają, to przyszła pora na kolejną ściemę. Padło na Dworczyka, A że chłop ma… Czytaj więcej »

ech
ech

Żona nie ma obowiązku… To może zgodnie z projektem PiSowskiej ustawy jeden raz do roku można przywalić żonie – to wymięknie i poda. Morawiecki bądź mężczyzną.

B.M.Luklinski
B.M.Luklinski

OSZUST = ZLODZIEJ przelal FORSE na zone..!!!!!!!!!!!!!

Irena
Irena

Cos pitolicie Hipolicie !!! Skad oni biora tych ” medrcow ” ???