Nie będzie śledztwa w sprawie mord zdradzieckich i kanalii!

Damięcki do Kaczyńskiego: "obiecuję panu, że nie spocznę w dążeniu do usunięcia pana z życia politycznego mojego kraju"

Warszawska prokuratura okręgowa odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego: – „Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata; zamordowaliście go, jesteście kanaliami”. Uznano, że nie – tu cytat – „nie zostały wyczerpane znamiona czynu zabronionego wskazanego w zawiadomieniu”.

Jak powiedział PAP rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński, prokuratura uznała, że przedmiotem występku określonego w art. 226 par. 1 Kodeksu karnego, czyli zniewagi, „może być tylko i wyłącznie konkretna, indywidualnie określona osoba”. – „Zgodnie z dotychczasowym orzecznictwem, praktyką i licznymi komentarzami prawnymi do zniewagi, której dotyczy wymieniony przepis, dochodzi, jeśli zostaje ona wypowiedziana w taki sposób, aby jej adresat był jednoznaczny i skonkretyzowany. Słowa wypowiedziane w przestrzeń, do nieokreślonych bliżej odbiorców, a nie skierowane do konkretnej osoby, nie wyczerpują znamion czynu” – dodał.

To, że Kaczyński kierował te słowa z trybuny sejmowej do posłów opozycji – jak widać – prokuratorów Ziobry nie przekonuje.
(Źródło: onet.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Maciek123454321RobertmagdalenaPolka gorszego sortushaq Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waleksisniety
Waleksisniety

Pamięć Ziobro czy szanowny Jarosław nie naruszył czasem ustawy o ochronie środowiska .? Krzyczenie w sejmie zostało nagrane można wiec określić poziom chalasu i porównać go do dopuszczonych prawem ?

shaq
shaq

No trudno – tak skomentuję spodziewane przeze mnie rozstrzygnięcie. Ale skoro już oficjanie wolno, to napiszę:
Pisowcy, nie wycierajcie sobie swoich mord zdradzieckich patriotyzmem. Zabijacie Polskę, jesteście kanaliami.

Waleksisniety Fixed
Waleksisniety Fixed

towarzyszu Ziobro czy szanowny Jarosław nie naruszył czasem ustawy o ochronie środowiska .? Krzyczenie w sejmie zostało nagrane można wiec określić poziom halasu i porównać go do dopuszczonych prawem norm. Może i kara będzie niewysoka ale Jarosław może zeznawać i być wzywany na policję 14 razy….

antyjarek
antyjarek

Polacy obudzcie sie, na co jeszcze „rzadzace elyty”, „pierwszy sort”, beda sobie pozwalac.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Niczego innego się nie spodziewałam. Czyli wykrzykiwanie obelg bez nazwisk jest dozwolone.. Ale tylko im wolno. Przeciwników za takie coś ciągają po sądach. Moralność Kalego w czystej postaci.

magdalena
magdalena

Kaczyńskiemu i Pawłowicz wszystko wolno, lżą i obrażają ludzi i nic, gdyby któryś poseł z opozycji wyrażał się w ten sposób, zaraz zostałby ukarany. W pispaństwie są równi i równiejsi.

Robert
Robert

Ale Owsiaka ukarali on też wypowiadal się bezosobowo. Polska prawa nie dla gorszego sortu.

Maciek123454321
Maciek123454321

Pani Magdaleno, do czasu…. do czasu….