Nie będzie wspólnego klubu PO i Nowoczesnej

Nie będzie wspólnego klubu PO i Nowoczesnej

W środę prezydia Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej przyjęły uchwały, które zakładały fuzję klubów w jeden.  W krótkim czasie pojawiła się jednak wiadomość, że do zjednoczenia nie dojdzie. Pomimo że władze klubu Nowoczesnej przyjęły uchwałę, odrzucili ją w głosowaniu posłowie tej partii.

Wcześniej Kamila Gasiuk-Pihowicz, wiceprzewodnicząca Klubu Poselskiego Nowoczesna, mówiła otwarcie, że połączenie sił Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej we wspólnym klubie stworzyłoby siłę, która jest w stanie pokonać PiS.

Przeciwnego zdania jest przewodnicząca partii Katarzyna Lubnauer przekonując: „Dominujący jest głos, że chcemy zachować swoją programową niezależność” – oświadczyła w rozmowie z RMF FM. Pytana, czy klub nadal będzie rozmawiał o ewentualności połączenia powiedziała: „Nadal będziemy rozmawiać”.

Z informacji, do których dotarł reporter RMF FM, wynika jednak, że szefowa Nowoczesnej jest już zdecydowana: „Nie ma szans na wspólny klub” – miała powiedzieć Katarzyna Lubnauer.

Nie zmienia to faktu, że są posłowie Nowoczesnej, którzy wciąż uważają, że KO należy wzmacniać także poprzez tworzenie wspólnego klubu

O fundamentalnej różnicy zdań w Nowoczesnej mówi się od kilku miesięcy. Od maja partię opuściło wielu członków. Większość z nich dołączyło do nowej partii Ryszarda Petru Teraz!.

W listopadzie, aż 150 osób z podkarpackich struktur Nowoczesnej zdecydowała się na przejście. Masowa rezygnacja z członkostwa w partii Nowoczesna spowodowała, że struktury partii na Podkarpaciu zostały zupełnie zlikwidowane. Kilka tygodni później poinformowano o kolejnych odejściach, tym razem na Pomorzu Zachodnim. Jako powód podano wewnętrzne konflikty.

Posłowie z zachodniopomorskich struktur Nowoczesnej wystosowali również list do zarządu partii. Napisano w nim, że odsunięcie Ryszarda Petru od kierownictwa partii było błędem. Mieli również zastrzeżenia do zarządzania Nowoczesną po wyborach samorządowych.

/p/

Źródło: RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rafał P. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P.
Rafał P.

A to Polska właśnie! Każdy musi mieć rację, każdy chce rządzić. Dla polskiego polityka nie ma większej obelgi niż powiedzieć mu, że poszedł na kompromis. A te wszystkie Grześki, Ryśki, Kaśki i Kamilki mogą się zgodzić tylko z tymi, którzy im przytakują. Kompletna dziecinada.