Nie będzie wyjaśnień związków Macierewicza z rosyjskimi służbami specjalnymi

Antoni Macierewicz i jego resort pod lupą NIK.

Sejmowa komisja obrony narodowej – głosami posłów PiS – nie przyjęła w środę dezyderatu do premier Beaty Szydło w sprawie powiązań ministra obrony Antoniego Macierewicza mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

Taki dezyderat zgłosiła Platforma Obywatelska. Posłanka tej partii Bożena Kamińska mówiła, że od ponad roku w polskiej i zagranicznej prasie publikowane są materiały dotyczące podejrzanych i niebezpiecznych z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski powiązaniach szefa MON. Powołała się m.in. na książkę Tomasza Piątka „Macierewicz i jego tajemnice”.

Cezary Tomczyk z kolei mówił, że w przestrzeni publicznej funkcjonuje wiele różnych spraw, m.in. „zamach smoleński”, które się bada. – „Czy w tej sprawie też mamy wierzyć na słowo wiceministra, który jest podwładnym szefa MON” – pytał, nawiązując do wypowiedzi Kownackiego. Zastępca Macierewicza stwierdził wcześniej: – „Komu, jak komu, ale ministrowi Macierewiczowi zarzucanie rosyjskiej agentury to jest nieprzyzwoitość. Tego Goebbels i komuniści by się nie powstydzili”.

Tomczyk podkreślał, że nikt nie podważa historycznych zasług Macierewicza, jak udział w założeniu KOR, czy działalności w opozycji demokratycznej. – „Wątpliwości dotyczą ostatnich lat” – zaznaczył. Według niego w odpowiedzi i argumentach obrońców ministra nie ma odniesienia do faktów, są jedynie inwektywy w stosunku do wnioskodawców dezyderatu. – „Ze strony ministra zamiast obrony dobrego imienia jest wniosek do prokuratury o ściganie dziennikarza” – powiedział Tomczyk.

Książka Tomasza Piątka pt. „Macierewicz i jego tajemnice” opisuje i dokumentuje m.in. powiązania szefa MON z gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem, który współpracuje z rosyjskim wywiadem wojskowym GRU, jak również z samym Władimirem Putinem. Pod koniec czerwca Macierewicz złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Tomasza Piątka.
(Źródło: polsatnews.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
8 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
jacekPolka gorszego sortusmętekZwinkaGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Piotr

I nikt im nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne, trzeba zamówić kaftany.

shaq
shaq

Hehe, nawiązując do tytułu – tu nie ma czego wyjaśniać. W książce Tomasz Piątek postawił tezy i je udowodnił: maciarewicz ma powiązania rosyjskie, a jego działania są korzystne dla Rosji.
Jeśli ja napiszę książkę o tym, że mój samochód jest granatowy, też nie trzeba będzie niczego wyjaśniać.
Pisowcy odmawiając powołania komisji ds. maciarewicza po prostu przyznają: tak, Tomasz Piątek napisal szczerą prawdę.

Tomasz
Tomasz

Politycy PO składają wniosek po materiałach dziennikarza. Tyle że na tym przykładzie widać, jak do niczego była ta nasza III RP wcześniej! Przecież Antoś nie zaczął tych konszachtów po dojściu PiS’u do władzy w 2015 roku! On się otaczał tymi ludźmi od początku III RP. Gdzie wcześniej były służby kontrwywiadowcze, gdzie były komisje sejmowe, etc. Tym gościem należało się zając bardzo pilnie i poważnie po jego akcji z rozpieprzeniem wywiadu wojskowego 10 lat temu! Obok tego podejrzanego indywiduum należało ostro przyglądać się głównemu podejrzanemu o realizację strategicznych celów Rosji w Polsce, to jest Tadeuszowi R. Występowanie teraz z wnioskiem do… Czytaj więcej »

shaq
shaq

Niestety, prawda.
Jednak różnica jakościowa między III RP a Kaczystanem jest taka, że Kaczystan powołał maciarewicza na ministra obrony. Nie zapominajmy o tym w dążeniu do obiektywnej oceny rządów PO i PiS.

Maciek123454321
Maciek123454321

Oliwa zawsze sprawiedliwa, choć nierychliwa. Naród dopadnie Macierewicza i ten, na swój układny i lizusowski sposób BĘDZIE MUSIAŁ się wytłumaczyć przed sądem. W odróżnieniu od Cezarego Tomczyka, uważam, że Macierewicz nie ma żadnych historycznych zasług, a jego działalność w KOR-ze była de facto działalnością agenturalną. Był po prostu wtyką SB. Przypomnę, że w młodości był entuzjastą zawodowego rewolucjonisty Ernesto Che Guevary, który próbował „wyeksportować” kubańską rewolucję komunistyczną do Boliwii, gdzie został zabity. Myślę, że ten sentyment pozostał dziadowi do dzisiaj,

Grzegorz
Grzegorz

Jeżeli ten wcześniej nie spierd..li na wschód.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Jak przyjdzie co do czego, to wdzieje wspomniany powyżej kaftan, uda się do swojego pokoiku w pewnym szpitalu na Sobieskiego i schowa się za żółtymi papierami.

Wanda Reckiewicz
Wanda Reckiewicz

Dlaczego „nie będzie”? Spokojnie kiedyś tam będzie. Powoli, stopniowo wszystko „dojrzeje”. Wulgaryzmy opozycji oddalają a może nawet przekreślają szansę suwerena.

Zwinka
Zwinka

Wando Reckiewicz, no to ja bez bez wulgaryzmów pytam: kiedy do Polski zostanie sprowadzony wrak ? Bo to miał być dla Drużyny Dobrej Zmiany mały pikuś ? Tylko konkretnie proszę !

smętek
smętek

Troll, bot?

Zwinka
Zwinka

E tam, zwyczajnie, pisowski stachanowiec rzucony na odcinek walki z wrogiem klasowym.

jacek
jacek

Są jakieś dowody na te insynuacje czy te poprzednie z botem?

smętek
smętek

Naiwnością było oczekiwanie innej decyzji.