Nie będzie wylotów delegacji na obchody w Smoleńsku – „Jak Kaczyński to przeżyje? Odwołali mu wycieczkę”

Festyn 7. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej zbliża się

Rząd odwołuje wyjazd delegacji, które 10 i 13 kwietnia miały wyjechać do Smoleńska na obchody 10. rocznicy katastrofy i 80. rocznicy zbrodni katyńskiej – pisze „Gazeta Wyborcza”. Dziennik powołuje się na mail, który otrzymała Izabella Sariusz-Skąpska, szefowa Federacji Rodzin Katyńskich, córka Andrzeja Sariusza-Skąpskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

 

Mail został wysłany z gabinetu wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego, który był współorganizatorem wyjazdu. – „W związku pandemią koronawirusa i wynikającymi z tego ograniczeniami informuję o odwołaniu pielgrzymki z udziałem Premiera Morawieckiego planowanej na 10 kwietnia” – napisał Gliński. Jednocześnie poinformował, że z wyjazdu trzy dni później zrezygnowała także Kancelaria Prezydenta.

Izabella Sariusz-Skąpska – zanim przyszedł mail z odwołaniem wyjazdu – wcześniej sygnalizowała, że wylot w warunkach zagrożenia koronawirusem mija się z celem. – „Wśród osób, które zgłosiły się na wyjazdy, są osoby starsze, szczególnie zagrożone infekcją. Nasi członkowie muszą przyjechać do Warszawy z całej Polski, co naraża ich na użycie transportu publicznego na długich trasach. Wspólna podróż samolotem jest kolejnym zagrożeniem” – pisała do władz szefowa Federacji Rodzin Katyńskich.

 

Jarosławowi Kaczyńskiemu jakoś to nie przeszkadzało, bo jeszcze w sobotę w RMF FM zapowiadał: – „Bardzo bym chciał być w Smoleńsku. Delegacja do Smoleńska powinna lecieć w mocno skomprymowanym składzie. Ja bardzo chciałbym lecieć”. Dodał też, że „musimy się liczyć z tym, że obchody rocznicy smoleńskiej w Polsce odbędą się w okrojonej formie, ale jakieś obchody urządzić można”.

„Jak PJK to przeżyje? Odwołali mu wycieczkę”; – „Dyplomacja rosyjska olała pisowską delegację. Coś mi się obiło, że majestat Rzeczypospolitej DUDA miał być witany przez „sołtysa” Smoleńska. Unieśli się honorem i przykryli skandal koronawirusem”; – „Czy aby na pewno Rząd??? Coś mi tu prezesem pachnie:) Stchórzył? a dopiero mówił co innego:)” – komentowali internauci.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
BartChermesJaninadaroomarian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Piotr

Szybowce są jedno osobowe, dla chcącego nic trudnego, po prostu politycznie się im nie opłaca,punktują ujemnie, ot cała tajemnica.

Rafał P
Rafał P

Też pomyślałem o szybowcu, ale OberFührer nawet hulajnogą nie potrafi kierować.
A jeśli idzie o to, czy on przeżyje to, że nawet z chaty nie będzie mógł wystawić sempiterny, to lepiej skończyć we własnej chałupie niż gdzieś w lesie pod Smoleńskiem.

Janina
Janina

Można uzyskać pozwolenie tylko na przelot i użyć spadochronu. Może dałby radę wrócić na piechotę, co ?

Chermes
Chermes

Jeśli samolot leciałby w miarę nisko, mogliby skakać bez spadochronów.

marian
marian

W związku z tym, jak nasi patrioci traktują ruskich i bezsensownie obwiniają ich za wypadek naszego samolotu, powinni całkowicie olać kaczora i spółkę.

daroo
daroo

Cholibka a miało być tak pięknie (czyt. mgliście)

Janina
Janina

A dziesięcznica do kwadratu pod schodami będzie ?

Bart
Bart

Skąd bezzębny wytrzepuje to słownictwo? „Skomprymowany”, „oktrojować”. Rozumiem, że bycie za nic nie odpowiadającym dyktatorem mu nie wystarcza, musi jeszcze być dziwolągiem’