Nie będzie zabawy sylwestrowej w Warszawie. Powód: koronawirus

Nie będzie zabawy sylwestrowej w Warszawie. Powód: koronawirus

Koniec spekulacji. Rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka poinformowała, że: „W związku z obecną sytuacją epidemiczną w tym roku miejski sylwester nie odbędzie się. Ta impreza będzie odwołana w tym roku. Zdrowie mieszkańców jest najważniejsze”– czytamy na interia.pl

 

Jednocześnie urzędniczka wyraziła nadzieję, że następny rok przyniesie odmienną sytuację pod względem epidemicznym „i uda się to zrekompensować”. Co się stanie z pieniędzmi, które były przeznaczone na organizację miejskiego sylwestra? Przedstawicielka władz miasta stwierdziła: „niewątpliwie brak imprezy będzie powodował sytuację, w której jakieś finanse zostaną w kasie miasta”.


Ostatnia miejska zabawa sylwestrowa w stolicy była zorganizowana na placu Bankowym. W geście troski o zdrowie zwierząt odwołano wtedy pokaz fajerwerków. Uczestników uroczystości oraz telewidzów bawiły wtedy występy zespołów: Bajm, Perfect, Kombii, Blue Cafe i Pectus.

 

Czy decyzja władz Warszawy spowoduje, że inne miasta pójdą podobną drogą? Wydaje się, że ogłoszenie takiego rozwiązania już w połowie października jest sensownym rozwiązaniem. Prosimy o Wasze opinie w tej sprawie.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/as/

Źródło: interii.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
19 października 2020 15:29

Zgadzam się z odwołaniem imprezy zdrowie i życie najwazniejsze

Jantar
Jantar
19 października 2020 16:41

Na media2 na chacie piszą, że w TVP Info krytykują tą decyzję.

Moim zdaniem decyzja bardzo dobra i wszystkie miasta powinny pójść za tym przykładem. Ale Sylwester w Zakopanem zapewne się odbędzie, bo to pisowskie miasto i Kurski też częściowo finansuje, bo transmisja na żywo w TVP.