„Nie chcemy rozbijać rządu, ale…” – mówi Ziobro

„Nie chcemy rozbijać rządu, ale…” – mówi Ziobro

Chcemy, aby Zjednoczona Prawica dalej funkcjonowała. „Nie chcemy rozbijać rządu, ale nie można na nas wymuszać, abyśmy wbrew sumieniu popierali szkodliwe dla Polski rozwiązania” – powiedział „Gościowi Niedzielnemu” lider Solidarnej Polski, Zbigniew Ziobro. To nie my zmieniamy ustalenia koalicyjne!

 

Minister sprawiedliwości wyjaśnia, dlaczego sprzeciwia się ratyfikacji ustawy o unijnym Funduszu Odbudowy: „Ta dotacja wcale nie jest bezzwrotna. Będzie przez Polskę spłacana przez 30 lat w postaci czterokrotnie wyższej składki członkowskiej i w podatkach, które Unia Europejska będzie mogła nałożyć na polskich obywateli i nasze firmy, w wysokości, której nie znamy…Do tej pory podatki mógł nakładać tylko polski parlament, i to był atrybut naszej niezależności”. Polska, w przeciwieństwie do państw UE z kryzysu wychodzi zwycięsko, więc nie ma potrzeby rezygnować z własnej suwerenności na rzecz innych państw Unii Europejskiej.

Ziobro mówił także o zaostrzeniu kryteriów w sprawie pakietu klimatyczno-energetycznego. Oznacza to, że do 2030 r. mamy zlikwidować wszystkie elektrownie węglowe, co będzie nas kosztować ok. 2 bilionów zł. A to znacznie więcej niż wysokość unijnych dotacji.

 

Konsekwencją będą nie tylko utrata pracy przez tysiące ludzi, ale i drastyczne podwyżki cen energii elektrycznej”. Wewnątrzkoalicyjne uzgodnienia mówiły co innego. To nie my, to premier zgodził się na redukcję emisji CO2 aż o 55 %. „W czasie obrad Rady Ministrów wielokrotnie apelowałem o dyskusję na ten temat, ale skończyło się na zapewnieniach, że do takiej dyskusji dojdzie. Tymczasem konsekwencje mogą być zgubne dla całej polskiej gospodarki”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Ziobro wyznał, że nie myślał o objęciu władzy na prawicy, gdyby Jarosław Kaczyński wycofał się z polityki. „Nie wiem, czy w przyszłości będę pełnił jakieś funkcje w państwie i czy w ogóle pozostanę w polityce, ale zależy mi na tym, aby Polska była silnym, suwerennym i prężnie rozwijającym się krajem” – podsumował.

/td/

Źródło: radio RMF24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
29 kwietnia 2021 11:09

Zbysiu, na wolnym rynku nikt by wam takiego kredytu nie udzielił, a gdyby nawet udzielił, to zasada spłaty jest identyczna – też przez 30 albo 50 lat i przy nowych i wzroście istniejących podatków.

Lehoo
Lehoo
29 kwietnia 2021 11:53

To ten potwór ma sumienie ?

Zbyszek
Zbyszek
29 kwietnia 2021 15:51
Reply to  Lehoo

Tak. I jeszcze bardzo obrazalskie uczucia religijne.

HerodAntypis
HerodAntypis
29 kwietnia 2021 11:54

ziobro to był wytrych do bramy śmietnika historii dla pisowców, ale wtedy przyszła wsj lewica i zaproponowała recykling.

Marek
Marek
29 kwietnia 2021 13:33

Nie chcemy być miękiszonami, ale kasa, posadki i bezkarność ważniejsze.
„Veto albo śmierć”, a nie my tylko żartowaliśmy.

Zbyszek
Zbyszek
29 kwietnia 2021 15:50

Prawdziwy Monsz Stanu.

daroo
daroo
29 kwietnia 2021 18:18

Ciekawe że mówi to człowiek który do spółki z resztą tej prawicowo-katolskiej bandy już zadłużył Polaków na przynajmniej dwa pokolenia do przodu 😐

Jantar
Jantar
29 kwietnia 2021 21:11
Reply to  daroo

PiS przez 6 lat swoich rządów zadłużył Polskę bardziej, niż Gierek przez cały okres swoich. Na dodatek kasa poszła wyłącznie dla swoich i na rozdawnictwo, czyli kiełbasy wyborcze. Gierek przynajmniej budował zakłady, szosy, bloki mieszkalne, porty, etc.