„Nie jestem klaunem”. Posłowie Konfederacji pojawili się w Sejmie bez maseczek. Terlecki: będą kary

Terlecki: rząd "świetnie" przygotował Polskę na drugą falę pandemii

W ostatnich dniach ujawniono, że zakażeniu koronawirusem ulegli posłowie – Piotr Zgorzelski (PSL-KP) oraz Przemysław Czarnek (Zjednoczona Prawica). Dzisiejsze obrady miały być więc utrzymane w reżimie sanitarnym.

Prezydium Sejmu przyjęło jednogłośnie ustalenia: wszystkie kluby i koła otrzymały limit na sali plenarnej” – obwieścił wicemarszałek Ryszard Terlecki.

 

Do nowego wymogu oraz obowiązku noszenia maseczek nie zastosowali się posłowie Konfederacji. „Stwierdzam, że jeden z posłów Konfederacji (Kulesza – red.) jest bez maseczki, a limit został naruszony, bo są dwie osoby z tego koła. Kieruje wniosek do komisji etyki poselskiej o narażanie zdrowia posłów” – dodał Terlecki.

Bez maseczki, jak wskazał Terlecki, na salę sejmową weszli też politycy, tacy jak Konrad Berkowicz i Grzegorz Braun. Wicemarszałek zapowiedział, że doprowadzi do finansowego ukarania niesfornych polityków skrajnie prawicowej Konfederacji.

Do zastrzeżeń Terleckiego odnieśli się już sami przedstawiciele populistycznej partii. „Posłowie Konfederacji będą karani finansowo, za pojawienie się na sali plenarnej, po tym jak limit posłów ustalono dla nas na 1. Dodatkowe kary będą za brak maseczki na praktycznie pustej sali obrad. Himalaje hipokryzji rządzących. Maseczki noszą tylko tam gdzie są kamery!” – napisał na Twitterze poseł Artur Dziambor.

 

Posłowie Konfederacji , swoim dzisiejszym zachowaniem, pokazali, że stoją po stronie „koronasceptycznych” propagatorów teorii spiskowych. Co warto podkreślić, politycy nie zostali usunięci przez wicemarszałka Terleckiego z obrad Sejmu. Zaapelował o to m.in. Krzysztof Gawkowski z Wiosny.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Zgłaszam wniosek o usunięcie posłów Konfederacji z sali obrad. Posłowie nie powinni pajacować w tej Izbie, wszyscy jesteśmy równi wobec prawa” – powiedział.

Nie jestem klaunem zakładającym maseczkę tylko wtedy gdy są media. Hipokryci z PiS, PO, PSL, SLD zakładają maseczki tylko pod wpływem nakręcania medialnej histerii bez względu na sytuację epidemiczną. Gdy było 100 dziennych zarażeń nosili, gdy było 500 nie nosili. Teraz panikują” – odpowiedział na to Jakub Kulesza.

 

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments