„Nie jesteście prawicą!”. Stronnik Rydzyka i nacjonaliści atakują PiS

Aktywistki uniewinnione! Tęcza nie obraża!

Szef młodzieżówki PiS i szef biura Kaczyńskiego, Michał Moskal, udzielił wywiadu, w którym skrytykował prawicowych radykałów oraz wskazał priorytety dla rządu. Stronnik prezesa mówił o tym, że PiS musi skupić się na 3. najważniejszych celach: walce z przemocą, o równouprawnienie płacowe i o poprawę losu zwierząt. Zaapelował też o to, aby nie prowadzić w tej chwili „wojny kulturowej”.

 

Na reakcję ultraprawicy nie trzeba było czekać, ponieważ ta szybko ruszyła do ataku. „W odpowiedzi na wywiad przewodniczącego Forum Młodych PiS i szefa biura Jarosława Kaczyńskiego Michała Moskala, nagraliśmy z naszym byłym działaczem Kol. Markiem Miską krótki spot. Będziemy go udostępniali z hasztagiem #NieJesteściePrawicą” – podali na Twitterze członkowie Młodzieży Wszechpolskiej.

Wspomniany film przedstawia sceny z Marszów Równości i związane z LGBT. Nacjonalistyczny narrator wideo zwraca się do Moskala i PiS, zarzucając im to, że nie są prawdziwą prawicą, ale „farbowanymi lisami”.

 

Sam Marek Miśko – jak podaje „Super Express – jest blisko związany ze środowiskiem o. Tadeusza Rydzyka i Radiem Maryja. „SE” sugeruje nawet, że to sam redemptorysta mógł mu dać „zielone światło” do ataku na partię rządzącą.

Warto podkreślić, że w obozie Zjednoczonej Prawicy toczy się właśnie cicha wojna między PiS i ziobrystami z Solidarnej Polski (partia uczestnicząca w koalicji – red.). Nagrany przez MW i współpracownika Rydzyka filmik może być więc elementem wsparcia wyraziście prawicowego obozu Zbigniewa Ziobry. Może na to wskazywać m.in. wypowiedź Marka Miśki dla konserwatywnego portalu swiatrolnika.info.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Warto żeby akcja Nie Jesteście Prawicą dotarła jak najszerzej. Ani kroku w tył przed współczesnymi barbarzyńcami. Jeżeli chcecie wiedzieć, jak wygląda podpisanie aktu kapitulacyjnego, przez Forum Młodych PiS, przeczytajcie wywiad w ubiegłotygodniowym Tygodnik Lisickiego. „Wojna kulturowa nie ma sensu”, „podział na lewicę i prawicę nie przystaje do naszej rzeczywistości”, zwijać rolnictwo, bo „Święty Franciszek powiedział” etc… Wygląda na to, że w obozie koalicyjnym fason trzymają jedynie działacze Forum Młodych Solidarnej Polski i chociaż sam wyrastam z Młodzieży Wszechpolskiej, to warto pochwalić Dariusza Mateckiego i Norberta Kaczmarczyka i rzecz jasna Michała Wosia, za to, że stanęli twardo po stronie konserwatywnych wartości” – powiedział w nim stronnik Rydzyka.

/nt/

Źródła: Twitter, se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments