Nie ma zgody na wiec Młodzieży Wszechpolskiej w Katowicach

Nie ma zgody na wiec Młodzieży Wszechpolskiej w Katowicach

– „Podobnie jak zdecydowana większość mieszkańców – nie chcę na ulicach Katowic oglądać zamaskowanych osób trzymających transparenty z napisami „white boys” i krzyżami celtyckimi, czego byliśmy ostatnio świadkami. Katowice są przeciwne faszyzmowi i nacjonalizmowi i będę podejmować wszelkie działania, by tego typu ideologie nie były promowane w naszym mieście” – powiedział prezydent Katowic. Marcin Krupa nie wyraził zgody na demonstrację Młodzieży Wszechpolskiej w Katowicach, która miała odbyć się w najbliższą niedzielę.

Wiec Wszechpolaków – pod hasłem „Maski opadły – PIS PO jedno zło!” – zaplanowany na 20 maja miał być protestem wobec… decyzji o rozwiązaniu przez prezydenta Katowic marszu narodowców 6 maja. – „Katowice są przeciwne faszyzmowi. Katowice są przeciwne nacjonalizmowi. Zdecydowanie potępiam takie działania, by pod przykrywką „promowania patriotyzmu” propagować tak naprawdę rasistowskie hasła” – mówił wtedy Marcin Krupa, decydując o rozwiązaniu zgromadzenia.

Jak informują służby prasowe katowickiego magistratu, zawiadomienie o organizacji wiecu 20 maja złożyła ta sama osoba fizyczna, która wcześniej zgłosiła marsz, który odbył się 6 maja. Wtedy na placu Sejmu Śląskiego doszło do przepychanek między narodowcami a policją.

bt

Źródło: onet.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZgredzinkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Kiedy wreszcie zacznie się prawdziwe wymiatanie śmieci z polskiego życia publicznego? Wypadnie chyba poczekać do jesieni.

Zgredzinka
Zgredzinka

Jeżeli ten prezydent Katowic jest tak trzeżwo myślącym i wygląda na to, że i porządnym człowiekiem, to to pisowskie poparcie jego kandydatury w nadchodzących wyborach samorządowych, musi odbierać jako „pocałunek śmierci”.