Nie nie ma Polaków, którzy na 100% mogą powiedzieć, że nie mają w swojej krwi, choćby małej domieszki krwi żydowskiej

Intelekt Prezydenta „ostry jak brzytwa”. „Jak rosną wynagrodzenia, to niestety rosną też i ceny”

Prezydent Andrzej Duda słynie z dość pokrętnych przemówień, wprawiających słuchaczy w niemałe zdziwienie. Nie inaczej było podczas spotkania prezydenta z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce.

 

Podczas przemówienia Duda po raz kolejny podkreślił, że jest prezydentem wszystkich Polaków, którzy czują związek z Rzeczpospolitą. W dalszej części wystąpienia Andrzej Duda stwierdził, że kwestia pochodzenia wiąże się przede wszystkim z tym co człowiek ma w sercu.

To nie jest kwestia krwi. Jeżeli ktoś pyta o krew, to ja się często uśmiecham i mówię: to mi pokażcie Polaka, który jest w stanie na sto procent powiedzieć, że nie ma w swojej krwi nawet najmniejszej domieszki krwi żydowskiej po tysiącu lat wspólnej historii” – mówił prezydent, dodając do wypowiedzi osobisty wątek.

 

– „Nie jestem w stanie stwierdzić jednoznacznie czy w mojej rodzinie nie ma żydowskiej krwi, bo nie mamy takich źródeł historycznych. Ale czy ja jestem pewien? Tylko matka jest pewna.”

Po wypowiedzi prezydenta internauci zaczęli drwić – „Wiele już w życiu widziałem. Ale prezydenta, który mówi, że nie jest pewien, kto jest jego ojcem (a więc nie jest pewien, że jego matka była wierna), to pierwszy raz w życiu” – napisał na twitterze jeden z nich.  

wb

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
12 stycznia 2020 09:31

Zawsze musi być jakiś świeży kwas. Gender się zużył, LGBT przebrzmiewa to teraz będzie akcja „domieszka”. Śmieci typu rybak czy międlar będą tropić i gnębić element „nieczysty rasowo”, a CBA będzie nawoływać matki, aby ujawniały puszczanie się z Żydami. Niepewny adek chciał się podlizać Żydom, a mimochodem wskazał nowego wroga.

מְנֵא
מְנֵא
14 stycznia 2020 21:51
Reply to  HerodAntypis

Właśnie pański wpis jest z gatunku tych, które szczuja ludzi różnych narodowości przeciwko sobie. Czy było coś niestosownego w wypowiedzi prezydenta, że wielu Polaków może mieć domieszke krwi żydowskie, wcale nawet o tym nie wiedząc ? Czy od razu musiał pan wypisywać te swoje „rewelacje” o tym, że niby „CBA będzie nawoływać matki, aby ujawniały puszczanie się z Żydami” ? Domyślam się, że to raczej pańska ukryta fobia, którą próbuje pan przerzucić na rządzących, ale ten wątpliwy intelektualnie i moralnie wpis wskazuje tylko, że podświadomie (a najpewniej zupełnie świadomie) uważa pan Żydów za coś gorszego. Jednym słowem jest pan najgorszym typem antysemity, który na zewnątrz prezentuje „polityczną poprawność” a tak naprawdę, w głębi serca przyłóżyłby pan Żydowi pod warunkiem, że nikt by tego nie widział. Zajmuje sie amatorsko genealogią i udało mi sie odtworzyć ciąg moich przodków ze strony ojca i matki aż do I połowy XVIII wieku, w tym ciągu nie znalazłem nikogo z korzeniami żydowskimi. Natomiast badania genetyczne, które sobie z ciekawości zrobiłem wykazały, że któryś z moich dalekich przodków był Żydem. Czy to znaczy, że zgodnie z pańską teorią moja prapra…prababka „puściła się z Żydem ? Otóż najwyraźniej nie ma pan zielonego pojęcia o dawnych czasach. Przez długi czas kościół katolicki starał się nawracać Żydów i w dawnych czasach (podobnie zresztą, jak to ma miejsce i obecnie) konwersje na chrześcijaństwo nie były wśród narodu wybranego niczym niezwykłym. Sam znalażlem w księgach metrykalnych 2 wzmianki o ochrzczeniu Żydów a była to niewielka parafia w Małopolsce. Taki konwertyta (konwertytka) stawał się automatycznie członkiem społeczności chrześcijańskiej i wcale nie był postrzegany jako ktoś obcy, bez problemów żenił się z katolikiem lub wychodziłą za mąż za katplika. I nikt wtedy nie zawracał sobie głowy, czy potomkowie takiej rodziny to Żydzi, czy Polacy. A po kilku pokoleniach nikt juz nawet nie pamietał o tych związkach z Żydami. Dopiero „oświecony” wiek XIX a szczególnie XX wydał na ten świat przekleństwo nacjonalizmów i rojenia o jakichś „przestrzeniach życiowych” i nieszczęścia pogromów, czy Zagłady.

Artur
Artur
15 stycznia 2020 23:23
Reply to  מְנֵא

Szanowny panie studiujący genealogię –
Chyba źle zrozumiał Pan jak najbardziej zdrowy cynizm kolegi Heroda. Ja tu nie widzę antysemityzmu. Ja tu widzę głupotę i warcholstwo pisiorstwa, do czego wielce szanowny Kolega Herod pije. Niech przeczyta Pan łaskawie jeszcze raz, może nuta ironii wyda się Panu jaśniejsza, bo podniecanie się antysemityzmem w tym przypadku jest nie na miejscu.

מְנֵא
מְנֵא
17 stycznia 2020 08:35
Reply to  Artur

Szanowny Panie. Zgodnie z Pańską sugestią przeczytałem uważnie ten wpis jeszcze raz i powiem tak: jeśli nie dostrzega Pan ukrytego antysemityzmu w wymyslonym przez autora sformułowaniu o tym, że „CBA będzie nawoływać matki, aby ujawniały puszczanie się z Żydami”, to gratuluję dobrego samopoczucia. A tak à propos – czym sie różni zdrowy cynizm od zwykłego cynizmu ? Bo ja jakoś nie ogarniam.

Aleksander
Aleksander
12 stycznia 2020 10:37

Uwielbiam wystapienia Dudy.Zawsze są rewelacyjne w treści i formie przekazu i niezapomniane.

HerodAntypis
HerodAntypis
12 stycznia 2020 13:54
Reply to  Aleksander

Dziwne są takie komentarze. Nie da się określić czy to ironia czy zachwyt. Nie wiadomo czy to dudowy fanatyk czy total.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
12 stycznia 2020 12:19

Ten pan już od dłuższego czasu ściga się sam ze sobą w pleceniu andronów. Już niczym mnie nie zadziwi. Chyba. 😉

Halszka
Halszka
12 stycznia 2020 13:35

Jak myślicie? Co na to Pan Kaczyński?
Pogrozi dudusiowi,czy zabierze mu zabawki i wyślę do domku,do rodziny z domieszką żydowską .Żeby było jasne,szanuje wszystkich ludzi,którzy zachowują się godnie,z szacunkiem do siebie i innych.

Chermes
Chermes
12 stycznia 2020 17:09

Nie jest ważne kto był biologicznym ojcem Dudusia (czy jak mu tam?). Ważne, że począł się on w „błogosławionej macicy, która go na świat wydała”. 🙂
A tak, swoją drogą, ciekawe jak się czuje jego tatuś, po tej wypowiedzi, poddającej w wątpliwość jego ojcostwo?

ARCTOS
ARCTOS
12 stycznia 2020 17:26

Przeraża mnie to, jak ten facio może się zeszmacić! I też ten udoop jest naszym prezydentem…? I jak głupi jest naród, który wybiera na prezydęta tego 1/2-mózga.

Bert
Bert
13 stycznia 2020 06:17

Duda próbuje grać otwartego, ale jego wypowiedź wiele warta nie jest, Elektorat PiS jest w swojej masie antysemicki, antysemickie wypowiedzi padły też z ust Mateusza Morawieckiego. Może jakiś komentarz na ten temat wystęka ten powiatowy filozof?

BGmble
BGmble
13 stycznia 2020 11:28
Reply to  Bert

Najciekawsze to ten antysemicki elektorat oddaje hold zydowskiemu Jahwe, zydowskiemu ciesli, a Zydowke obral sobie za krolowa!