„Nie obchodzi mnie los Białorusinów”. Korwin-Mikke znów szokuje

Kaczyński KRÓLEM? Absurdalny pomysł Janusza Korwin-Mikkego

Skrajnie prawicowy Janusz Korwin-Mikke niejednokrotnie szokował już poglądami. Tym razem polityk Konfederacji postanowił zabrać głos ws. protestów na Białorusi.  Okazuje się, iż popiera on Aleksandra Łukaszenkę i jego autorytarny reżim.

 

Jestem polskim politykiem i mnie kompletnie nie obchodzi los Białorusinów. Mnie interesuje, by Białoruś była państwem niepodległym i by Polska nie graniczyła z Rosją, tylko z Białorusią. Dlatego poprę każdy reżim na Białorusi, który będzie mi gwarantował niepodległość Białorusi” – uważa kontrowersyjny polityk.

Korwin-Mikke, dodatkowo, twierdzi, że opozycja na Białorusi jest zbyt prorosyjska. Przejęcie przez nią władzy, jego zdaniem, może doprowadzić do wchłonięcia tego kraju przez Rosję.

 

Po raz pierwszy Rosja zrobiła (coś – przyp. red.) przeciw Łukaszence. Dlatego powstały takie ostre opory społeczne. Dlatego rosyjski kandydat został wsadzony do więzienia przez pana Łukaszenkę. On by wygrał wybory. Łukaszenka wsadza do więzienia kandydata prorosyjskiego” – dodaje Korwin-Mikke.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Bohater tekstu nie po raz pierwszy wyraża podziw wobec dyktatorskiego przywódcy. Wychwalał już faszystowskich zbrodniarzy – Augusto Pinocheta i Francisco Franco. Jak gdyby tego było mało, wyrażał swoje poparcie nawet dla stalinowskiego przywódcy (i zbrodniarza) Chińskiej Republiki Ludowej Deng Xiaopinga.

/nt/

Źródło: dorzeczy.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AdamZgredzinkaHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Jakiś sadystyczny dentysta wziął korwinerki i wyrwał mu na żywca ostatni ząb mądrości. Głupi był zawsze, ale teraz już tylko bredzi.

Zgredzinka
Zgredzinka

Świetny wpis.

Adam
Adam

Nie warto nawet komentować szalonych wytrysków z resztek mózgu Korwina-Mikke ale wpis pana Jacka Wilka, kimkolwiek on jest, wart jest skomentowania w ten sposób, że ten pan też nie należy do najmądrzejszych.
Gdyby w moim kraju działy się bardzo złe rzeczy (a dzieją się, chociaż nie aż tak złe, jak na Białorusi) to chciałbym, żeby inne kraje się tym zainteresowały.