Nie odezwą się syreny ku czci Pawła Adamowicza – pisowski wojewoda zmienił decyzję

Nie odezwą się syreny ku czci Pawła Adamowicza - pisowski wojewoda zmienił decyzję

Wojewoda Paweł Hreniak najpierw zgodził się, żeby dziś w południe na całym Dolnym Śląsku zawyły syreny na cześć prezydenta Gdańska. – „Proszę o przeprowadzenie w dniu 19 stycznia 2019 r. o godz. 12.00 na administrowanym terenie treningu systemu wczesnego ostrzegania. Wyemitowany dźwięk syreny będzie jednocześnie upamiętniał zmarłego prezydenta miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza” – napisał Hreniak do dolnośląskich samorządów. Pismo nosi wczorajszą datę i zostało podpisane przez wojewodę.

Jednak tego samego dnia zarządzenie odwołał, ale pod rzeczonym odwołaniem już się nie podpisał. Z upoważnienia pisowskiego wojewody zrobił to dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Oba pisma udostępniła na Facebooku rzeczniczka prezydenta Głogowa  Marta Dytwińska-Gawrońska.

W jednozdaniowym piśmie dyrektora nie ma słowa wyjaśnienia. Nie podano żadnych powodów odwołania użycia syren.

bt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
WiewaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Przestraszył się tych, którzy w jednej łapie mają nóż, o przepraszam, miecz, a w drugiej wór.

Wiewa
Wiewa

Mała wieś gdzieś pomiędzy powiatowymi miasteczkami. Stoję w sadzie i przyglądam się sikorkom wykłócającym się o ziarno. Nagle z oddali słychać wycie syreny, za chwilę następnej i jeszcze jednej.. zaczyna bić wioskowy kościelny dzwon.Czuję narastający żal i złość.Olbrzymią. To wszystko trwa minutę a potem zapada cisza. I w tej ciszy wszystko nieruchomieje, zastyga. Nawet sikory umilkły. Po tych kilku sekundach zaszczekał pies, sikorki znów się kłócą, gdzieś w dali trąbi samochód…. Wszystko wraca do zwyczajności… Tak było dzisiaj o godz. 12 na prowincji.