Nie przyjęli księdza po kolędzie, bo ulegli „medialnej, zaplanowanej akcji niszczenia i deformowania wizerunku Kościoła”

Proboszcz pisze do tych, którzy nie przyjęli księdza po kolędzie, bo ulegli „medialnej, zaplanowanej akcji niszczenia i deformowania wizerunku Kościoła"

W Żyrardowie część mieszkańców nie przyjęła księdza po kolędzie. Proboszcz im nie odpuścił i wysłał do nich list, w którym nie krył swego oburzenia.

 

Zarzucił im, że ulegli „medialnej, zaplanowanej, nierozumnej, szkodliwej akcji niszczenia i deformowania wizerunku Kościoła, autorytetu księdza, wartości, które przyniosła człowiekowi, rodzinie i Polsce cywilizacja chrześcijańska”.

Do listu dołączył obrazek ze św. Archaniołem Michałem zaproponował, by codziennie modlili się do niego, prosząc o „Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła”.

 

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych skomentował inicjatywę proboszcza jako przykład zadufania i przyznał, że właśnie „w ten sposób rozumuje kler przyzwyczajony do uprzywilejowanej pozycji, jaką zapewnia mu nacjonalistyczny rząd. Hasła typu „tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem” wryły się w rozum za mocno. A Kościół przyzwyczaił się, że NALEŻY mu się prawo do wskazywania palcem kogo należy spalić na stosie, bo nie stosuje się do ich zakazów (…)Mamy nadzieję, że coraz mniej osób będzie słuchało księży którzy posługują się mową nienawiści z ambon, z ambon z których biskupi rzucają faszystowskie słowa o „zarazie” i starając się wykluczać całe grupy społeczne”.

Myślę, że to już ten czas, by oczekiwać od rządu, by w porozumieniu z polskim Kościołem wprowadził obowiązek przyjmowania księdza po kolędzie, grożąc wysoką grzywną za zamykanie drzwi przed duszpasterzem. W końcu dzisiejsza Polska Kościołem stoi. Kto tego nie rozumie ten nie zasługuje na miano polskiego patrioty w wersji PiS.

Tamara Olszewska

Źródło:se.pl/fakt.pl/onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
BartAndrzejMariuszZwinkaGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janik
Janik

Modliłem się do Archanioła Michała. Ostatniej nocy objawił się we śnie i powiedział:
Wystrzegaj się polskich księży i kościoła.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Szczerze mówiąc, ta modlitwa może być też batem na samych urzędników Pana Boga, bo to właśnie oni „na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą”. Ksiądz proboszcz bardzo ryzykuje. 😉

Grzegorz
Grzegorz

Niech przyjdą do mnie! Mam dwa pitbule!

Mariusz
Mariusz

– Ile dajesz na kolędę?
– 30 sekund a potem spuszczam psy.

Zwinka
Zwinka

Kościół listy pisze ? To dobry znak.

Andrzej
Andrzej

Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest PiSowska, a Polak Biedakiem!!!

Bart
Bart

Nie wpuszczam księży do domu. Nie kradnę. Nie robię burd po pijaku. Nie biję żony, dzieci ani psa. Nie szkaluję ludzi.