Nie taki wynik wyborczy na Dolnym Śląsku obstawiał PiS

Kaczyński i jego prawicowi koledzy chcą nam urządzić Europę po swojemu

Wczoraj odbyły się wybory nie tylko w Rzeszowie.

Również w kilku miastach na Dolnym Śląsku mieszkańcy wybierali swoich włodarzy i …

…trzeba przyznać, że PiS nie ma powodów do radości.

W Kątach Wrocławskich wygrał bezpartyjny Julian Żygadło (52,8%), a burmistrzem Boguszowa -Gorców została również bezpartyjna Sylwia Dąbrowska (54,9%) pokonując lekko Krzysztofa Kumorka, kandydata bezpartyjnego, choć mocno związanego z Mateuszem Morawieckim.

To właśnie Kumorek pełnił przez ostatnie miesiące funkcję zarządcy komisarycznego i zarządzał gminą przez kilka miesięcy.

To za jego rządów obóz władzy wpompował tutaj mnóstwo kasy. Z Funduszu Inwestycji Samorządowych blisko 850 tys. zł, z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej o kolejne 920 tys. zł, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 5,3 mln zł, z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2,2 mln zł i kolejne trzy miliony na inwestycje, takie jak m. in na. przebudowę tras rowerowych, Downhill i MTB, wiat turystycznych, czy punktów widokowych.

Jak widać, mieszkańcy Boguszowa – Gorców nie dali się kupić.

W Bogatyni odbędzie się II tura i tutaj akurat duże szanse na zwycięstwo ma kandydat PiS, który podchodzi do dalszej walki z poparciem 49% mieszkańców. No ale, jak to się mówi, dopóki piłka w grze, gra trwa…więc poczekajmy spokojnie na ostateczne rozstrzygnięcie.

II tura odbędzie się też w Malczycach. Tutaj powalcz jeszcze Andrzej Niemiec z PSL z bezpartyjnym Marcinem Matyją, który z poręczenia premiera pełnił funkcję komisarza w gminie. Wydaje się, że większe szanse na zwycięstwo ma Andrzej Niemiec, którego poparło 565 wyborców ( na jego rywala wskazało 427 mieszkańców gminy).

Jedno jest pewne. Nie na takie wyniki liczyło PiS i na pewno trzeba to traktować w kategorii wielkiej porażki. Porażki wizji Polski i kreowanej przez obóz władzy rzeczywistości.

Oby tak dalej…

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/do/

Źródło: onet.pl/wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
14 czerwca 2021 10:45

Gonić warchołów…

Marek
Marek
14 czerwca 2021 11:44

Pis ma poparcie zacofanej ciemnoty z religijnej wiochy manipulowanej przez rozpolitykowany kosciol.

Marek
Marek
14 czerwca 2021 13:46

Mały problem. Na razie są zajęci utrzymaniem się przy korycie. Jak to opanują to zajmą się krnąbrnymi samorządami. Nie po to zmieniali prawo by jakiś lewacki wymysł o nazwie wybory im przeszkadzał.
Co zrobią zapytacie? To proste, jak będą potrzebowali to zrobią to co w Niepołomicach. Postawią prezydentowi/burmistrzowi byle jaki zarzut i odsuną go od zarządzania. Tak sobie zmienili prawo. Zarzut nie musi być wiarygodny, sfabrykowany czy w ogóle realny. Wystarczy go postawić i zanim „prokurator” zakończy „śledztwo” minie wiele miesięcy, w czasie których będzie zarządzał wybrany przez pinokia partyjny nominat.

Waldemar
Waldemar
14 czerwca 2021 21:37

Co w tym wszystkim cieszy? Ano prosty fakt: kiełbasa wyborcza przestała ludziom smakować. Zaczęli ja zwracać.

Dron
Dron
15 czerwca 2021 15:01

Pamiętasz, kaczyński, gest twojej posłanki? Niedługo wszyscy ci go pokażemy. Cały czas zachodzę w głowę jak trzeba być oszołomionym i otumanionym człowiekiem, żeby chcieć głosować na tych szubrawców, kłamców i obiecanko-cacankowców.