„Nie ufamy Kaczyńskiemu, ale i Gowinowi”

Kaczyński i Gowin na dywaniku u prokuratora?

W piątkowy wieczór odbyło się spotkanie marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego z wicepremierem Jarosławem Gowinem. Spotkanie dotyczyło oczywiście najbliższych wyborów prezydenckich.

 

Jak wiadomo Gowin chce ich przesunięcia, na co nieoficjalnie zgodził się prezes Kaczyński ale pod warunkiem, że kadencja prezydenta zostanie wydłużona o dwa lata, co wymaga zmian w Konstytucji.

Nie będzie ich można dokonać bez współpracy opozycji, która nie ufa całemu obozowi rządzącemu, któremu przewodzi Jarosław Kaczyński. Politycy opozycji apelują do rządu o wprowadzenie stanu wyjątkowego, tym bardziej, że wiele wprowadzonych ograniczeń dokładnie wpisuje się w zapisy ustawy o stanie klęski żywiołowej.

 

Partia rządząca unika wprowadzenia stanu wyjątkowego z uwagi na odszkodowania, które państwo musiałoby wypłacić. Optuje również za przedłużeniem kadencji prezydenta o dwa lata, bo wówczas sytuacja gospodarcza w kraju mogłaby się zacząć poprawiać, a to z kolei może przełożyć się na szanse kandydata PiS-u.

Przekonać opozycję do zmiany stanowiska ma właśnie wicepremier Gowin. „Obaj się zgodziliśmy, że 10 maja wybory prezydenckie nie mogą się odbyć” – powiedział „Wyborczej” po piątkowym spotkaniu marszałek Grodzki, który zwrócił się jednocześnie do senackich konstytucjonalistów o ekspertyzę dotyczącą możliwości przesunięcia wyborów bez zmian w konstytucji.

Kaczyńskiemu, ale i Gowinowi nie ufamy. Sprawdzian prawdziwych intencji wicepremiera będzie już w poniedziałek, kiedy odbędzie się w Sejmie głosowanie nad projektem PiS w sprawie przeprowadzenia prezydenckich wyborów korespondencyjnie” – mówią zgodnie politycy opozycji.

wb

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Maciek123454321Janinasmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Wart pałac Paca a Pac pałaca. Obydwaj jedną miarą cięci.

Maciek123454321
Maciek123454321

Niemcy mówią dosadniej – „alle beide stinken” (obaj śmierdzą)

Janina
Janina

Te pisiory i spółka, które nami póki co rządzą, to zgraja oszustów i kombinatorów. Ja bym nawet o godzinę nikogo z nich nie zapytała, bo wiem, że żaden nie poda prawdziwej. Łgarstwo maja w genach. Gowin i Ziobro ze swoimi kanapowymi partyjkami pasują do nich jak ulał. Na tego pierwszego szczególnie patrzę z obrzydzeniem, taki „uniżony sługa” Kaczyńskiego, który w różnych sytuacjach obsadzany jest przez swego pana w roli „dobrego policjanta”. Na koniec i tak głosuje jak każą, choć podobno go to nie raduje.. Tak więc to, co ostatnio wysmażyli z ew. wyborami Kaczyński z Gowinem,to nowy teatrzyk dla naiwnych.… Czytaj więcej »