Nie wejdziemy do sklepu bez maseczki

Pilne! Szumowski podał się do dymisji!

Minister Łukasz Szumowski zapowiada wprowadzenie nowych rygorów wobec gwałtownego wzrostu zachorowań na Covid-19. Noszenie maseczek w sklepie będzie odtąd obowiązkowe. „Sklepy będą miały prawo odmówić obsługi klientowi bez maseczki” – oznajmił.

 

Przepis wejdzie w życie jeszcze w tym miesiącu. Na pewno zwiększy się liczba kontroli sprawdzających, czy wszyscy go przestrzegają.Nie będzie można się powoływać na astmę – mówił minister – bo nie jest to przeciwwskazanie dla ochrony dróg oddechowych. W przypadku ciężkich stanów należy włożyć przyłbicę. „Zacznijmy to traktować poważnie: w urzędzie, sklepie, autobusie”.

Minister uspokajał, że na razie nie widać związku pomiędzy wakacjami a gwałtownym skokiem zachorowań. „Generalnie w populacji wirusa wcale nie jest dużo” – dodał. Dane o przenoszeniu wirusa przez dzieci wciąż są tak niejednoznaczne, że zapewne na jesieni zostaną otwarte szkoły.

 

Decyzja będzie zależała od liczby zakażeń w danej miejscowości. Podejmie ją premier, minister zdrowia może jedynie przedstawić odpowiednie rekomendacje. A za otwarcie konkretnych jednostek odpowiedzialny będzie jej dyrektor. „W tej chwili nie mamy żadnych danych wskazujących na to, że otwarcie szkół jest zagrożeniem”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Oby nie skończyło się, jak z weselami, które też miały być niegroźne.

/ep/

Źródł: money.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Przypomnę tylko, że tego typu ograniczenia bez wprowadzonego stanu nadzwyczajnego i tak są prawnie wątpliwe. Przypominam bo już wszyscy zapomnieli, a media straciły zainteresowanie.

„Kto dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnuje z odrobiny wolności nie zasługuje na żadną z nich i ostatecznie straci obie.”

PS: Absolutnie nie namawiam nikogo do niezabezpieczania się. Przypominam tylko jakie autorytarne i zamordystyczne metody stosuje pisowski nierząd by „rozwiązać” problem, który sami najpierw stworzyli.