„Nie wezmę w tym udziału”. Wałęsa o zaprzysiężeniu prezydenta Dudy

Wałęsa wykonał wyrok sądu. Przeprosił Henryka Jagielskiego

6 sierpnia odbędzie się zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy na 2. kadencję. Radosław Sikorski i Wadim Tyszkiewicz zapowiedzieli, że nie wezmą w nim udziału. Teraz głos zabrał również były prezydent i lider „Solidarności” Lech Wałęsa.

Nie wezmę w tym udziału. Nie podałbym ręki Andrzejowi Dudzie z powodu oszustwa wyborczego” – powiedział bez ogródek Wałęsa w wywiadzie dla portalu wp.pl. „Dziwię się Rafałowi Trzaskowskiemu, że poszedł do Pałacu Prezydenckiego. To błąd. Nie można spotykać się, podawać ręki komuś, kto dopuścił się oszustwa”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Rozmówca serwisu zasugerował, że władze odpuściły sobie walkę z COVID-19. Kiedy rządowi PiS zależało na frekwencji w wyborach, to wprowadził obostrzenia. „Wtedy dbali o obywateli, bo chcieli mieć dobrą frekwencję” – ocenił były przywódca. „A teraz Polacy nie są już ani potrzebni, ani ważni”.

Zaproszenie na inaugurację drugiej kadencji Dudy dostaną też inni byli prezydenci. Odbędzie się ona w sali posiedzeń Sejmu w dniu 6 sierpnia o godzinie 10.00.

Wcześniej planowano przeprowadzić uroczystość na… Stadionie Narodowym. Ostatecznie jednak wycofano się z tego kuriozalnego pomysłu.

nt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
31 lipca 2020 09:39

Jak na razie mamy Trzech Króli, którzy do Pałacyku Pacynki nie zmierzają. Jeszcze tydzień do żenady, więc tych deklaracji przybędzie. Szkoda, że zaniechali Stadionu – byłaby taka olimpiada w Moskwie, a tak będą urodzinki rodzinki radia Maryja albo i ojca grzybka. Zagadką jest zgred- czy się ostentacyjnie spóźni, czy łapkę poda od niechcenia, czy w ogóle przezwycięży wstręt i się pojawi?

Zwinka
Zwinka
31 lipca 2020 12:55
Reply to  HerodAntypis

Zgred kończynę pewnie poda, w końcu to nie prezydent Komorowski, wybrany przez nieporozumienie, tylko jego narzędzie władzy.

Jantar
Jantar
1 sierpnia 2020 13:56
Reply to  HerodAntypis

Zaniechali Stadionu, bo byłaby wielka światowa kompromitacja! Już widzę oczyma wyobraźni, jak odliczyliby się ambasadorzy lub dyplomaci na tym widowisku! Kaczyńskiemu marzył się pokłon dyplomatów dla Dudy, stąd pomysł Stadionu, ale widać ktoś przytomny mu uzmysłowił, że w żadnym kraju nie jest praktykowane, że dyplomaci mają obowiązek uczestniczenia w zaprzysiężeniu nowego prezydenta. I w związku z tym żaden dyplomata by się nie pokazał, co byłoby wielką klapą wizerunkową, bo pokazałoby bardzo wymownie, jak PiS jest postrzegany na świecie.

I też żałuję, że zrezygnowali ze Stadionu, bo byłoby to niezapomniane widowisko: msza, zaprzysiężenie Dudy na kolanach przed Episkopatem i przy całym Episkopacie, przysięga złożona nie na konstytucję, a na Biblię i puste miejsca w sektorze dla dyplomatów. Coś pięknego!

Obserwator
Obserwator
31 lipca 2020 09:46

Ee tam, wieczorkiem, po cichutku w Sali Kolumnowej…..i króluj nam panie!

Zwinka
Zwinka
31 lipca 2020 13:07

Prezydent Wałęsa jest w mylnym błędzie, co do spotkania Rafała Trzaskowskiego z Dudą, Cokolwiek by nie myśleć, to do 6 sierpnia jest on aktualnym prezydentem, a prezydentowi Warszawy po prostu nie wypadało postąpić inaczej, ze względu na bieżące sprawy (rocznica PW) i tyle. Zresztą, cokolwiek by nie zrobił, byłoby źle, bo w takich właśnie okolicznościach przyrody przyszło nam żyć. Polska pod pisim gumofilcem to nieprzyjemny i nieprzyjazny ogółowi obywateli kraj.

Jantar
Jantar
31 lipca 2020 19:40

Do grona dołączył Czwarty Muszkieter. Jak podaje dzisiejsza prasa w necie, Komorowski też nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu 🙂

HerodAntypis
HerodAntypis
1 sierpnia 2020 00:49
Reply to  Jantar

BB- Brawo Bronek! Jeszcze tylko Kwas i będzie samotny biały żagiel!

Jantar
Jantar
1 sierpnia 2020 13:50
Reply to  HerodAntypis

Giertycha też na tej szopce nie będzie 🙂

Kto następny?

Irena
Irena
1 sierpnia 2020 14:32
Reply to  Jantar

No i dzisiaj….Pani Roza Thun……BRAWO !!!