„Nie wezmę w tym udziału”. Wałęsa o zaprzysiężeniu prezydenta Dudy

„Nie wezmę w tym udziału”. Wałęsa o zaprzysiężeniu prezydenta Dudy

6 sierpnia odbędzie się zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy na 2. kadencję. Radosław Sikorski i Wadim Tyszkiewicz zapowiedzieli, że nie wezmą w nim udziału. Teraz głos zabrał również były prezydent i lider „Solidarności” Lech Wałęsa.

Nie wezmę w tym udziału. Nie podałbym ręki Andrzejowi Dudzie z powodu oszustwa wyborczego” – powiedział bez ogródek Wałęsa w wywiadzie dla portalu wp.pl. „Dziwię się Rafałowi Trzaskowskiemu, że poszedł do Pałacu Prezydenckiego. To błąd. Nie można spotykać się, podawać ręki komuś, kto dopuścił się oszustwa”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Rozmówca serwisu zasugerował, że władze odpuściły sobie walkę z COVID-19. Kiedy rządowi PiS zależało na frekwencji w wyborach, to wprowadził obostrzenia. „Wtedy dbali o obywateli, bo chcieli mieć dobrą frekwencję” – ocenił były przywódca. „A teraz Polacy nie są już ani potrzebni, ani ważni”.

Zaproszenie na inaugurację drugiej kadencji Dudy dostaną też inni byli prezydenci. Odbędzie się ona w sali posiedzeń Sejmu w dniu 6 sierpnia o godzinie 10.00.

Wcześniej planowano przeprowadzić uroczystość na… Stadionie Narodowym. Ostatecznie jednak wycofano się z tego kuriozalnego pomysłu.

nt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
IrenaJantarZwinkaObserwatorHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Jak na razie mamy Trzech Króli, którzy do Pałacyku Pacynki nie zmierzają. Jeszcze tydzień do żenady, więc tych deklaracji przybędzie. Szkoda, że zaniechali Stadionu – byłaby taka olimpiada w Moskwie, a tak będą urodzinki rodzinki radia Maryja albo i ojca grzybka. Zagadką jest zgred- czy się ostentacyjnie spóźni, czy łapkę poda od niechcenia, czy w ogóle przezwycięży wstręt i się pojawi?

Zwinka
Zwinka

Zgred kończynę pewnie poda, w końcu to nie prezydent Komorowski, wybrany przez nieporozumienie, tylko jego narzędzie władzy.

Jantar
Jantar

Zaniechali Stadionu, bo byłaby wielka światowa kompromitacja! Już widzę oczyma wyobraźni, jak odliczyliby się ambasadorzy lub dyplomaci na tym widowisku! Kaczyńskiemu marzył się pokłon dyplomatów dla Dudy, stąd pomysł Stadionu, ale widać ktoś przytomny mu uzmysłowił, że w żadnym kraju nie jest praktykowane, że dyplomaci mają obowiązek uczestniczenia w zaprzysiężeniu nowego prezydenta. I w związku z tym żaden dyplomata by się nie pokazał, co byłoby wielką klapą wizerunkową, bo pokazałoby bardzo wymownie, jak PiS jest postrzegany na świecie. I też żałuję, że zrezygnowali ze Stadionu, bo byłoby to niezapomniane widowisko: msza, zaprzysiężenie Dudy na kolanach przed Episkopatem i przy całym… Czytaj więcej »

Obserwator
Obserwator

Ee tam, wieczorkiem, po cichutku w Sali Kolumnowej…..i króluj nam panie!

Zwinka
Zwinka

Prezydent Wałęsa jest w mylnym błędzie, co do spotkania Rafała Trzaskowskiego z Dudą, Cokolwiek by nie myśleć, to do 6 sierpnia jest on aktualnym prezydentem, a prezydentowi Warszawy po prostu nie wypadało postąpić inaczej, ze względu na bieżące sprawy (rocznica PW) i tyle. Zresztą, cokolwiek by nie zrobił, byłoby źle, bo w takich właśnie okolicznościach przyrody przyszło nam żyć. Polska pod pisim gumofilcem to nieprzyjemny i nieprzyjazny ogółowi obywateli kraj.

Jantar
Jantar

Do grona dołączył Czwarty Muszkieter. Jak podaje dzisiejsza prasa w necie, Komorowski też nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu 🙂

HerodAntypis
HerodAntypis

BB- Brawo Bronek! Jeszcze tylko Kwas i będzie samotny biały żagiel!

Jantar
Jantar

Giertycha też na tej szopce nie będzie 🙂

Kto następny?

Irena
Irena

No i dzisiaj….Pani Roza Thun……BRAWO !!!