„Niebezpieczeństwo kulturowe”. Jędraszewski znowu szokuje skrajnymi poglądami

Arcybiskup Marek Jędraszewski w liście do kapłanów o "Ojczyźnie w stanie wielkiego zagrożenia"

Czy arcybiskup Marek Jędraszewski próbuje złamać zasady ciszy wyborczej!? Podczas pielgrzymki Rodzin Radia Maryja na Jasną Górę duchowny wygłosił polityczne i utrzymane w skrajnie prawicowym stylu wystąpienie.

Jędraszewski przyzywał Matkę Boską, by ta zstąpiła na ziemię, dając odpór „dyktaturze mniejszości” (LGBT – red.) i nawiązał do rocznicy bitwy warszawskiej. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że obecnie, po stu latach od tamtej wiktorii, znajdujemy się jako Europa i Polska w obliczu kolejnego, równie śmiertelnego niebezpieczeństwa. Tym razem ma ono charakter przede wszystkim kulturowy” – grzmiał znany ze swojego prawicowego zaangażowania hierarcha.

W opinii duchownego coraz częściej pojawiają się „ideologie marksistowskie”. „Miejsce chrześcijańskiego humanizmu chce zająć antyhumanizm, miejsce obiektywnych i trwałych wartości – nihilizm, miejsce osoby ludzkiej stworzonej na Boży obraz i podobieństwo – dziwna istota pozbawiona tożsamości, wydana na łup złudnym i krótkotrwałym przyjemnościom zmysłowym” – kontynuował arcybiskup.

Jędraszewski nie po raz pierwszy roi sobie, że we współczesnym świecie mamy do czynienia z antychrześcijańskimi rewolucjami komunistycznymi i lewackimi. Duchowny twierdzi, iż część z tych radykalnych przemian wiąże się z LGBT. „Tęczowa zaraza” – jego zdaniem – zastąpiła dziś „czerwoną zarazę”.

Nie po raz pierwszy funkcjonariusz Kościoła katolickiego w Polsce dał nam przykład na to, że instytucja ta nagminnie łamie zasady świeckości i ingeruje w politykę. Dotychczas wysoko postawieni księża nie byli jednak na tyle odważni, aby wygłaszać swoje poglądy polityczne w trakcie trwania ciszy wyborczej.

nt

Źródło: o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
12 lipca 2020 11:24

„Dotychczas wysoko postawieni księża nie byli jednak na tyle odważni, aby wygłaszać swoje poglądy polityczne w trakcie trwania ciszy wyborczej.” – to pokazuje, że są zdeterminowani, bo widzą, że władza wymyka się Kaczyńskiemu z rąk i wiedzą, że jest to ostatnia szansa na państwo wyznaniowe. Będą więc żądać od Kaczyńskiego zmiany konstytucji i przekopania całego prawa. Widzą też, że ludzie ich krytykują i odsuwają się od kościoła, jest spadek religijności. Państwo wyznaniowe jest ich ostatnią szansą na przymuszenie ludzi do chodzenia do kościoła, a to wiąże się także z kasą. I pamiętajmy, że Kościół Katolicki w swojej historii potrafił siłą zniewolić całe narody. Dlaczego więc nie miałby zacząć znowu tego robić? Dla przedstawicieli kościoła liczy się tylko władza i kasa, a nie człowiek. Religia miłosierdzia? Jaka to jest religia miłosierdzia, która część ludzi wyklucza, która każe za rzekome winy piekłem, która ciągle straszy wszelkiej maści karami za nieposłuszeństwo? Pamiętajmy też, że sam Kościół jest instytucją hierarchiczną i feudalną i właśnie takie społeczeństwo marzy się hierarchom, w którym oni będą na samym szczycie. Tu znów odsyłam do felietonu prof. Hartmana nt. katolicyzmu. Jeśli ktoś go nie czytał to naprawdę warto poświęcić te pół godziny na lekturę.

HerodAntypis
HerodAntypis
12 lipca 2020 12:22

Jeśli Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo to czy jest podobny do członków tego stada opasłych wieprzy, którzy swym wyglądem urągają człowiekowi witruwiańskiemu? A może Bóg stworzył ich jako ilustrację do czego prowadzi siedem grzechów głównych? Przypomnę, że ta kasta traktuje te grzechy jako przywileje, przynależne pożal się boże bożym reprezentantom.

Zwinka
Zwinka
12 lipca 2020 12:23

Jędraszewski jest dowodem na to, że Kościół doskonale wie, że piekla nie ma. Nieba zresztą też.

Marek
Marek
12 lipca 2020 13:55

To nie są poglądy polityczne, arcybiskup po prostu stwierdził fakt. Popieram jego wypowiedź, Polska musi pozostać jedną z niewielu ostoi normalności, w której dziecko ma mamę i tatę, darzy ich szacunkiem i nie wybiera sobie płci.

Chermes
Chermes
12 lipca 2020 18:32
Reply to  Marek

Szczególnie jeśli owym tatą dziecka jest ksiądz lub zakonnik. 🙂

Lehoo
Lehoo
12 lipca 2020 15:14

Typowy przypadek paranoi eklezjogennej

Andrzej
Andrzej
12 lipca 2020 16:29

Co to jest chrześcijański humanizm,bo nie widzę żadnego humanizmu w wystąpieniach tego typa spod ciemnej gwiazdy.

Chermes
Chermes
12 lipca 2020 18:38
Reply to  Andrzej

Pozwól, że wyjaśnię ci to. Do chrześciańskiego humanitaryzmu zalicza się świętą inkwizycję i wojny o Ziemię Świętą. Było nim teź „chrześciańsko humanitarne” ukrywanie zbrodniarzy hitlerowskich przez Watykan i pomoc w ich ucieczce, przed sprawiedliwością, do Ameryki Południowej.

Jantar
Jantar
12 lipca 2020 19:31
Reply to  Chermes

Była też chrystianizacja ogniem i mieczem obu Ameryk i wymordowanie milionów rdzennej ludności tych terenów oraz zamknięcie pozostałych przy życiu w rezerwatach. Ot taka „chrześcijańska miłość do bliźniego”.

Jantar
Jantar
12 lipca 2020 19:34
Reply to  Chermes

A, i zapomniałam o jednej z ostatnich historii z udziałem naszego obecnie arcybiskupa Hosera: mord ludności cywilnej, nie katolickiej, w Ruandzie, gdzie Hoser z nadania JP2 pełnił „posługę”. Tak się zasłużył w masowych mordach, że JP2 mianował go arcybiskupem w nagrodę.

Edmund
Edmund
12 lipca 2020 18:11

Ludzie jeśli poważnie traktujecie siebie i swoich najbliższych, przestańcie chodzić do kościołów gdzie zdemoralizowani wariaci bezkarnie was obrażają, poniżają i spluwają ! Proste.

Kiksik
Kiksik
12 lipca 2020 23:03

Co on ma z tymi „przyjemnościami zmysłowymi”? Odjechał już całkiem? Myśli, że ludzie mają g..o do roboty (jak on) i niczym innym się nie zajmują?