Niech nam UE spada ze swoimi respiratorami. Sami damy sobie radę i tyle w temacie

Resort zdrowia utrudnia odzyskanie należności za respiratory od handlarza bronią

Już w kwietniu Unia Europejska podpisała umowę z sześcioma firmami na zakup 110 tysięcy respiratorów. Wystarczyło tylko złożyć zamówienie i uzbroić się nieco w cierpliwość, bo wiadomo było, że nie od razu ten sprzęt trafi do kraju docelowego.

To kwestia odpowiedniego planowania. Informowaliśmy, że o zakupach trzeba myśleć wcześniej, bo respiratory to nie maseczki, które się szybko produkuj”, tłumaczył rzecznik KE, apelując do państw członkowskich, by nie zwlekały i szybko składały zamówienia.

I co zrobił nasz rząd? Uznał, że czas nas goni, więc czekać kilka miesięcy na respiratory jest bez sensu i wziął się do szukania respiratorów na własną rękę, przez Agencję Rezerw Materiałowych.

Czas mija… Bułgaria, która już może się cieszyć z 55 respiratorów najwyższej jakości, a my lecimy na słabych aparatach, ale co tam. Polska górą, bo poradziła sobie sama, bez łaski UE.

Wprawdzie wciąż jeszcze możemy złożyć zmówienie i dostać sprzęt od tych państw, które mają go w nadmiarze, ale czy nie będzie to poniżej „godności i dumy naszej”?

Jak piszą internauci, „ A po co unijne, lepiej dać zarobić krajowym przekrętom” czy też „przecież my mamy „wirtualne”, to po co nam unijne ….. …”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
6 listopada 2020 16:25

Na taki głupi upór jest fajne przysłowie „na złość mamie odmrożę sobie uszy”. I tak zachowuje się rząd. Z tą różnicą że odmrożone uszy nie dotkną Dudy Morawieckiego czy Kaczyńskiego ale zwykłych obywateli którzy mogą umrzeć. Ale co tam duma narodowa nie pozwala, od Niemców AniUE pomocy przyjąć. Boże patrzysz i nie grzmisz nad głupota rządzących. Mam nadzieję że suweren dobrze zapamięta te fakty

Zimny lechu
Zimny lechu
7 listopada 2020 14:18

Ten rząd jest Iwon sowiecki dlaczego Ano jak świat oferował pomoc ruskim sołdatom którzy osiedli na dnie morza w okręcie podwodnym władza powiedziała NIET