Niech PiS połknie tę żabę

Niech PiS połknie tę żabę

Otóż sądzę, że trzeba dać im wygrać!

Kto hakiem wojuje od haka ginie, na haku może zawisnąć. Jak to w świecie mafii bywa. Falenta był zdrowym umysłowo, godnym zaufania facetem, prawie bohaterem rządzącej partii, gdy nagrał i opublikował rozmowy oficjeli PO. Ośmiorniczki urosły do rozmiarów monstrum, brzydkie wyrazy wywołały obrzydzenie świętoszków pisowskich. A państwo teoretyczne weszło do języka. Bartłomiej Sienkiewicz okazał się wizjonerem, teraz mamy właśnie to o czym mówił. Państwo w alternatywnej rzeczywistości. Istniejące jako byt idealny w pisowskiej telewizji. Niebawem zostaną tylko zgliszcza, te słynne dwie anatomiczne części ch… d… zrymowane z kamieni kupą. Stanie się tak jeśli magister Ziobro będzie wytaczał armaty przeciw profesorom prawa. Jeżeli będzie absolutnym władcą, trzymającym w swej małej rączce wielkie żelazne haki na wszystkich. Nawet na prezesa. Już zapomniał jak popiskiwał, jak się łasił do prezesa?

Falenta byłby ostatnim idiotą, gdyby nie nagrał także „swoich”. W tym świecie swoi stają się obcy dość łatwo. Wiadomo z ułańskiej piosenki, że kiedy „ułan z konia spadnie, koledzy – go nie żałują, kopytkami go tratują”. Tak jak prezes usiłuje stratować kuzyna Austriaka w sprawie dwóch wieżowców, o których już prawie zapomnieliśmy w nawale nieczystości jakie nas zalewają.

Dość dziwne wydają się listy Falenty do trójcy władców. W części są to komunikaty z nazwiskami „umoczonych” w sprawę. Inne kawałki to przykład manii wielkości: jestem skuteczny, powinienem dostać medal, jestem bohaterem, doprowadziłem do zniszczenia Tuska… Jeszcze inne, zwłaszcza te szantażujące prezydenta wskazują czy mogą wskazywać na brak piątej klepki.

Ci, którzy go hołubili uznali, że jest niebezpieczny i powinien siedzieć. Bohaterski dawniej dla nich Falenta obawia się o swe drogocenne życie, nie bez powodu. W więzieniu dzieją się różne rzeczy. Ma dobrego adwokata, który pewnie doradził mu te niespójności w epistolografii. Chodzi o to, żeby w razie potrzeby uznać go za wariata. Żeby nie poszedł siedzieć, gdy ujawni to czy owo, zwłaszcza owo, na temat zlecenia. Kto mu je dał i co obiecał. Za uziemienie Tuska na przykład. A wiadomo, że Tusk ma dla prezesa znaczenie symboliczne i demoniczne zarazem.

Elektorat PiS-u łyka te kłamstwa oraz afery jak wymienione wcześniej ośmiorniczki. Będzie łykał, dopóki starczy dóbr do rozdania, a one już się powoli kończą. PiS stylizuje się na filantropa, bogatego wujaszka co to rozdaje majątek. Nie swój majątek, dodajmy, bo to bankrut, nic nie ma. Daje to co ma od nas. Co dajemy w podatkach my wszyscy. Również totalna opozycja, do jasnej ciasnej!

Gdy kasa będzie pusta, nic do rozdania nie zostanie, wtedy ośmiorniczka, ów symbol luksusu do kupienia w każdym markecie cofnie się, zostanie usunięty ze zdrowego ludowego żołądka.

Śmieszą mnie rady dla KE i opozycji, totalnej czy cząstkowej, żeby odbierać elektorat PiS-owi udając, że się nie czyta, nie zna języków, bo to rzekomo lud obraża. Żeby jeżdżąc po wsiach jak prezydent Duda śpiewać ludowe przyśpiewki. Żeby opowiadać o małej dziewczynce spotkanej w Płocku czy innej miejscowości, która jest rezolutna i chce rządów PiS-u. Albo jeździć limuzyną jak prezes, wchodzić na estradki i straszyć tym, że jak wygra opozycja to wszystko zabierze.

Otóż sądzę, że trzeba dać im wygrać! Niech zjedzą na surowo tę żabę. Wali się kolej, nie ma przygotowania na kryzys, górnictwo się zapada, coraz dłużej czeka się na leczenie, wbrew kłamstwom nowego namiestnika od edukacji, związanego z pewną organizacją, że w szkole wszystko jest perfekt przygotowane przez uchodźczynię do Europy – Zalewską, wiadomo że nie jest!

Ch… d… kamieni kupa! Niech siedzą na stołkach, rządzą.

Opozycja powinna wziąć senat, mieć dużo, jak najwięcej miejsc w sejmie, żeby blokować niszczenie państwa, ratować co się da. Nie może wygrać wyborów. Nie powinna. Bo PiS w opozycji z ludem, któremu nie będzie z czego płacić to chaos do potęgi nieskończonej.

Gdyby udało się odbić prezydenturę, byłoby super. W to jednak wątpię, bo przecież był Duda, pan prezydent Rzeczypospolitej, z pięknie ubraną żoną w Białym Domu! Macie pojęcie? Byli u naszego przyjaciela Donalda, przecież jasne, że nie Tuska. Kupujemy od niego drogie zabawki a on nas za to, ten Trump wciągnie w wojenkę z Iranem, jak wcześniej wciągnęli nas w wojnę z Irakiem. A wiecie co powiedział ostatnio Trump? Otóż ogłosił, że wrogiem Ameryki większym niż Chiny jest Europa. Chwali Wielką Brytanię za brexit. Marzy o tym, żebyśmy też opuścili Europę! No tak! Flagi europejskie wyprowadzić i finito! Próba przed prawdziwym spektaklem już była w wykonaniu najpopularniejszej posłanki, ukochanej Beaty Szydło z broszką.

Opozycjo nie musisz mizdrzyć się i obiecywać, że dasz więcej. W życiu! Mów, że nie zabierzesz wszystkim, ale tym co dostają niezasłużenie, bo są bogaci, a biorą na dzieci, to wyrwiesz i dasz tym co zasługują, a jest ich sporo… nauczyciele, niepełnosprawni, pielęgniarki, administracja sądowa… Że rozliczysz kościół, nie będziesz Rydzykowi nabijał kabzy. Pedofilię ukarzesz. Przywrócisz praworządność.

I czekaj. Aż PiS połknie swoją żabę, popije piwem, którego nawarzył. Nie jedną, wszystkie żaby niech połyka, aż pęknie jak wawelski smok.

Krystyna Kofta
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
chuck norrisjanMadobulkaZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wojtek
Wojtek

I jak tu nie odmówić racji…? Tylko bić brawo. Tylko oby się to spełniło

Maciek123454321
Maciek123454321

Tylko co ma się spełnić? Wpakowanie Polski w szambo? Ja nie chcę tego.

Zbyszek
Zbyszek

To juz sie stało. Suwwren tego wlasnie pragnął.

Bogumiła
Bogumiła

Czy aby stać nas na tak kosztowny eksperyment? Ja osobiście nie przyłożę ręki do takiego rozwiązania. Pozdrawiam.

Janina
Janina

Nic dodać, nic ująć. Ciągle to powtarzam, że pis ma rządzić do własnego unicestwienia. Należy skrupulatnie punktować wszystkie ich błędy, a tym samym uświadamiać i edukować tzw. suwerena. Nie obiecywać ponad miarę, bo to się potem zemści. Jak się będzie zbliżał krach, Kaczyński będzie chciał powtórzyć, jak w niegdysiejszej swojej kadencji, manewr z votum zaufania i oddaniem władzy. I wtedy należy mu KONIECZNIE udzielić tego „zaufania” i niech pisiory żrą te żaby i popijają stęchłym piwem. Tylko tak ludzie przejrzą na oczy, staną frontem przeciw nim i pogonią na wiek wieków. Obecnie wygrana opozycji, to byłoby pyrrusowe zwycięstwo, a nawet,… Czytaj więcej »

chuck norris
chuck norris

myślę że to jest gorzka prawda , ale inaczej suweren nic nie zrozumie.

miki
miki

To absurdalny defetyzm. Każdy dzień rządów PISS to rabunek kraju i Polaków. Niech rabują? Niech dalej i szybciej spychają kraj w faszystowską czeluść?

Maciek123454321
Maciek123454321

No dobrze, może jest to jakiś sposób na załatwienie PiS-u po wsze czasy. Zapewne, jak się zrobi bieda, „ciemny lud” pogoni pisowską bandę i trzeba będzie wybudować przynajmniej jeszcze jedno więzienie albo ogłosić amnestię, żeby w pierdlach zmieścili się nowi lokatorzy. Może uda się przecierpieć chwilowy zamordyzm i – jak to kiedyś ujął Stefan Kisielewski „urządzić się w dupie”. Ale co w przypadku, jeśli ta banda naprawdę zrobi polexit? Znów zaczniemy pukać do UE licząc na to, że potraktują nas łaskawie i za cenę ośmieszenia się wpuszczą ponownie? Że znów dadzą kasę? Na to mojej zgody nie ma. Trudno, spróbuję… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Problem tylko w tym, że oni, dostawszy do łap władzę na kolejne 4 lata, zajmą się ostatecznym wepchnięciem Polski i Polaków w ramy marzeń Kaczyńskiego, a paskudne żaby będziemy łykać my. I tak źle, i tak niedobrze.

HerodAntypis
HerodAntypis

Jak to niektórzy mówią : „w tym szaleństwie jest metoda”. Z Szewczyka Dratewki na początku rycerze się śmiali. To jednak on miał skuteczną metodę na smoka. I ciemnego ludu nie trzeba przekonywać. Sam się wybudzi z tego hipnotycznego transu i wyjdzie na ulicę. Wtedy tylko WOT jako ZOMO. Albo prośba o pomoc. Putina nie trzeba przekonywać. Przybędzie jak Katarzyna II. Targowica Plus. To czarny scenariusz. Wolę ten, w którym smok nowogrodzki pożera żaby i popija obficie nawarzonym przez siebie kwaśnym piwem i pęka z hukiem macierewiczwskiej bomby termobarycznej. Obiecuję wziąć udział w sprzątaniu scierwa zapłaty nie żądając.

bulka
bulka

Jugosławia z lat 1990? nic nikogo nie nauczyła …

Mado
Mado

Przez moment myślałam podobnie. Sytuacja jest jednak bardziej skomplikowana. Jeśli opozycja zdobędzie Senat lub inną pozycję utrudniającą niszczenie Państwa, wtedy PiS w swojej propagandzie zrzuci na opozycję odpowiedzialność za kryzys: usłyszymy, że PiS oczywiście chciał nas chronić przed kryzysem, ale opozycja mu nie pozwoliła! Gdy jakimś cudem opozycja zdobędzie większość w parlamencie i będzie musiała sobie poradzić z kryzysem – bo ten na pewno wybuchnie – wtedy PiS oskarży ją o nieudolne rządzenie, odsądzi ją od czci i wiary i zrobi wszystko, żeby następne wybory przegrała.

jan
jan

Ależ to durne babsko.