„Niech się pan obudzi i weźmie do roboty!” – Włodzimierz Czarzasty do Andrzeja Dudy

Panie Czarzasty, dokąd zmierzasz?

Włodzimierz Czarzasty zażądał zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie pandemii. Zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Dudy, wypominając pierwszemu, że ma „wroga w rządzie”, prezydentowi – że powinien wziąć się do roboty.

 

Do tej konferencji prasowej i tego, co zaproponuję zmusiła mnie wypowiedź pana premiera Morawieckiego, który zachwala, co się dzieje w Polsce oraz zrzuca wszystkie winy, za to co jest złego, na opozycję. Powiem szczerze, trochę cholery dostałem” – tłumaczy. Mamy do czynienia z bałaganem, chaosem i strategiami zmienianymi co tydzień. Opozycja od roku mówiła, że zabraknie łóżek, lekarzy i respiratorów.

Powiedział też, że zamykana jest gospodarka, ale nie kościoły. Mimo braku chęci krytyki kościoła i wiernych, nie rozumie decyzji pozostawienia miejsc kultu otwartych. „Widzę jeden motyw: taca i pazerność kleru. Taca i potencjalne wpływy z pogrzebów” – powiedział.

 

Obwiniając za wszystko opozycje, premier nie dostrzega problemów we własnej koalicji. Mówiąc o wrogu w rządzie, miał na myśli Zbigniewa Ziobro: „ten wróg ma pana w tyłku. Pan Ziobro się pana nie słucha. Ta koalicja nie działa”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Ostatnie słowa briefingu zwrócił do prezydenta Andrzeja Dudy: „czy Pan tego bałaganu nie widzi? Nie widzi pan tego, co się dzieje w kraju? …jest pan bezradny wobec pandemii, rządu…Niech się pan obudzi i weźmie do roboty!… żądam, jako wicemarszałek Sejmu, zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego. …nie rozwiążecie problemów w kraju bez opozycji. Są ważniejsze rzeczy, niż to, czy pan Kaczyński będzie się kłócił z panem Ziobro. RBN to jest ciało, w którym wszyscy ludzie dobrej woli będą walczyć o zdrowie i życie Polaków, pan też. Niech pan przestanie się bać Kaczyńskiego, Ziobry i Morawieckiego”.

Wniosek o Zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego został już przezeń złożony.

/ep/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kundzia
Kundzia
30 marca 2021 17:05

Duda nie ma czasu zajmować się krajem,pandemią gospodarką bo ma ważniejsze sprawy na głowie – pisze listy do prezydenta USA Joe Bidena. A ten jak na złość mu nieodpisuje więc bedzie pisać do końca swojej kadencji.Więc co tam go obchodzi własny kraj czy też RBN.

Rafapon
Rafapon
30 marca 2021 17:15

Obawiam się, że jak się obudzi i weźmie do roboty, to zaraz coś spieprzy.