„Niech szuka pomocy w Moskwie!” – Ryszard Terlecki skomentował działania Cichanouskiej w Polsce

PiS raczy poprzeć prof. Więcka na RPO. Ciekawe, co za to będzie prezes chciał

Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie” – napisał zirytowany Terlecki na Twitterze, na wieść o tym, że opozycjonistka będzie gościem Trzaskowskiego na Campusie Polska.

 

Najpierw liderka białoruskiej opozycji, a dziś już prezydent-elekt, @Tsihanouskaya będzie z nami na @Campus_Polska. Dziękuję! Wierzę, że czeka nas niesamowite i z pewnością pouczające spotkanie. Historia Białorusi dzieje się na naszych oczach i porozmawiamy o tym na #CampusPolska” – pisał również na Twitterze rozradowany Trzaskowski. Cieszył się, że wydarzenie zostało ogłoszone w dniu ważnej dla Polaków rocznicy – 4 czerwca.

Campus Polska Przyszłości ma się odbyć na przełomie sierpnia i września w Olsztynie. Tysiąc młodych ludzi ma wziąć udział w rozmowach na temat przyszłości Polski. Zapowiedź udziału w nim opozycjonistki białoruskiej rozsierdziła Terleckiego.

 

To bardzo dziwny tweet” – odpowiedziała Cichanouska na wpis Terleckiego. „Teraz nie walczycie przeciwko sobie, tylko za Białorusinów. Nie wydaje mi się, byśmy musieli być w centrum sporu”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Napisała też, że to nie w porządku wobec sytuacji, w jakiej są Białorusini. Tam jest porozumienie pomiędzy wszystkimi partiami politycznymi. „Białoruś jednoczy w tym wyjątkowym momencie” – podsumowała.

Słowa Terleckiego rozległy się szerokim echem w mediach społecznościowych. Jarosław Gowin skomentował wręcz, że podejrzewa włamanie na konto marszałka Terleckiego. „Nie wyobrażam sobie, żeby spod jego palców mógł wyjść taki wpis. Każdy polityk zagraniczny ma prawo spotykać się z politykami, jakimi chce. Rafał Trzaskowski nie jest przedstawicielem antydemokratycznej opozycji, jest wybrany zgodnie z prawem” – skomentował szef Porozumienia w TVN24.

/ep/

Źródło:onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
5 czerwca 2021 09:24

„Antydemokratyczna opozycja”??? Chłopie, tobie już się coś pod deklem całkiem niefajnego porobiło. Poza tym, jeśli chodzi o Moskwę, to orban chyba jest waszym łącznikiem.

Jantar
Jantar
5 czerwca 2021 10:33

Po kilku godzinach Terlecki jeszcze dołożył:

„Oburzonym moim tt wyjaśniam, że w czasie gdy polski rząd upomina się w Europie o wsparcie dla wolnej Białorusi, walczy o prawa polskiej mniejszości, finansuje niezależną telewizję, udziela białoruskim działaczom różnorodnej pomocy, pani Cichanouska zgadza się brać udział w mityngu opozycji, która w Polsce nie uznaje wyniku demokratycznych wyborów, kwestionuje legalność państwowych instytucji i wspiera łamiących prawo sędziów.
W dodatku pani Cichanouska ma tam występować razem z liderem opozycji wobec rządu Viktora Orbana. Gratuluję pomysłu. Co innego spotykać się z kim tylko ma ochotę, a co innego brać udział w werbunku antyrządowych kadr. Oto jak łatwo stracić sympatię większości Polaków”.

No cóż, napisał to, co o polskiej i węgierskiej opozycji myślą Kaczyński i Orban. Orban już praktycznie opozycję zdelegalizował. Nas wkrótce czeka zapewne to samo, skoro Kaczyński bierze wzór z Orbana i Erdogana. W Turcji opozycja jest zdelegalizowana od zamachu kilka lat temu, a Turcy po anonimowych donosach potracili nie tylko dorobek życia, firmy, rodziny, pracę, ale także kilka milionów Turków za poglądy polityczne siedzi do dziś w więzieniach. A Duda ostatnio pojechał na rozmowy do Erdogana – pewnie po instrukcje, jak tego dokonać. Nazywanie naszej opozycji już teraz „nielegalną, antydemokratyczną” jest tylko przedsionkiem. Gdy ruch Trzaskowskiego będzie miał to spotkanie, możemy się spodziewać wielkiej akcji służb i określenia opozycji mianem terrorystów, a w konsekwencji szybkiej delegalizacji.

A po swoich słowach o Trzaskowskim i jego ruchu dalsze trwanie Gowina u boku Kaczyńskiego coraz bardziej stoi pod znakiem zapytania. Od jakiegoś czasu Kaczyński szykuje się do eliminacji Gowina, a ta wypowiedź zapewne tylko go w tym utwierdza.

Last edited 1 miesiąc temu by Jantar
Stanisław
Stanisław
5 czerwca 2021 13:48
Reply to  Jantar

„kilka milionów Turków za poglądy polityczne siedzi do dziś w więzieniach”- a nie lepiej wyglądałoby, że siedzi kilka miliardów? Też nieprawda, ale jak ładnie brzmi…

Dron
Dron
6 czerwca 2021 16:41
Reply to  Jantar

Do tych ptasich móżdżków dalej nie dociera, że nikt nie kwestionuje wyniku demokratycznych wyborów, tylko już prawie cała Europa i nie tylko nie akceptuje tej rozpierduchy, którą pis Polsce zafundował. Niby drobna różnica, ale niezwykle istotna z punktu widzenia demokracji czy antydemokracji.

ewa
ewa
5 czerwca 2021 10:52

kiedy cały świat walczy z reżimem na Białorusi ten debil wysyła Ciechanouska do moskwy, tego normalnymi słowami nie da sie skomentować. Jak ten Trzaskowski im solą w oku

Stanisław
Stanisław
5 czerwca 2021 13:51
Reply to  ewa

„kiedy cały świat walczy z reżimem na Białorusi”- świat to g…o obchodzi. Oczywiście pokrzyczeć, po oburzać się – dlaczego nie? A później robić dalej biznes z Putinem. I po cichu z Łukaszenką też.

Stanisław
Stanisław
5 czerwca 2021 11:33

Ciekawe, co Polska ma z tego, że tak pluje na Łukaszenkę? Nie lepiej to brać przykład z „dojrzałych demokracji” jak Francja, USA czy Niemcy i ograniczać się do „moralnego potępienia”, po czy robić interesy z Putinem?

Marek
Marek
5 czerwca 2021 11:58
Reply to  Stanisław

Pislandia ma z łukaszenką wspólnotę wartości, poglądów i metod, dlatego tak mocno plują na „ciepłego człowieka”, by matoły nie potrafiące samodzielnie myśleć, nie zauważyły tych podobieństw i nie zaczęły sobie zadawać pytań.
A że europejskie państwa nie chcą zrobić nic znaczącego w sprawie Białorusi to też warto wyciągnąć wnioski, bo to samo zrobią z pislandią, gdy ta będzie wpadać w ramiona putina. Amerykańskie wojsko się wycofa, NATO wypieprzy, i brońcie się sami skoro jesteście tacy „suwerenni” i tacy „mocni”.
Wiec zamiast pieprzyć głupoty lepiej znowu ćwicz żołnierzyku, bo znów cię wezmą w kamasze. Pociesz się myślą, że w końcu będziesz mógł „w majestacie prawa” z kolegami pacyfikować lewaków. Tylko pamiętaj, żebyś miał przewagę co najmniej 3:1 bo inaczej nawet emerytka może ci zagrozić.

***** ***

Stanisław
Stanisław
6 czerwca 2021 15:33
Reply to  Marek

„mógł „w majestacie prawa” z kolegami pacyfikować lewaków”- tych pizdusiów w rurkach?.

Zwinka
Zwinka
5 czerwca 2021 11:33

Twarz Terleckiego to PiS w pigułce. Najlepszy karykaturzysta nie dałby rady …

Miranda
Miranda
5 czerwca 2021 13:29

tak to jest , jak zamiast państwowcem jest się partyjniakiem

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
5 czerwca 2021 17:41

To nie był włam na konto! „Koń” naprawdę tak rży. Czyżby wąchanie kleju ryło beret na dekady? Moja teoria jest inna – PiS to nie jest partia – to STAN UMYSŁU.

ochyda i wstyd
ochyda i wstyd
5 czerwca 2021 17:44

Brak słów na określenie tego chamstwa i arogancji terleckiego!
On naprawdę udowodnił tym samym, że jest kremlowskim agentem wpływów (podobnie jak macierewicz, co zresztą udowodnił T.Piątek).
Ale czego oczekiwać od człowieka o „mętnej” młodości (nie tylko wąchanie butaprenu, ale i „dziwne” powiązania ze „służbami”)!
Zaznaczam, że nazwiska osób pisane są rozmyślnie z małej litery!

Chermes
Chermes
5 czerwca 2021 21:12

Wydaje mi się, że to nie Cichanouska powinna szukać pomocy w Moskwie, tylko Terlecki w Tworkach…

Waldemar
Waldemar
6 czerwca 2021 08:41

Wpis Terleckiego to kanon pisowskiej „filozofii politycznej”. Opozycja jest tylko wtedy demokratyczna, gdy konstruktywnie wspiera rząd, czyli de facto przestaje być opozycją. Obcy politycy mają sie spotykać wyłącznie z przedstawicielami władz, co jak wiadomo, jest zasadą tylko w państwach autorytarnych. A poza tym pisanie o „pomocy Polski dla bialoruskiej opozycji” o której pisze Terlecki, jest żenujace, jesli się przypomni fakt, że po ponad rocznym pobycie w Polsce Raman Protasewicz nie otrzymał azylu politycznego! Terlecki tę hańbę pisowskiej administracji po prostu chce zagadać i przykryć chamskimi połajankami, ale benzyną gasi pożar.