„Niech wydupiają do siebie albo kupię maczetę i zrobię im krwawy Śląsk jak oni Wołyń”

„Niech wydupiają do siebie albo kupię maczetę i zrobię im krwawy Śląsk jak oni Wołyń”

Dokładnie takich słów użył na Facebooku Piotr – „wnerwiony” mieszkaniec Tychów, zobaczywszy ogłoszenie ukraińskiej rodziny poszukującej w tym mieście dwupokojowego mieszkania.

 

Sądząc po profilu pana Piotra – autora tego skandalicznego posta – może on uchodzić za patriotę, bo faktycznie publikuje wiele treści patriotycznych. Na swoim głównym zdjęciu ma biało-czerwoną flagę z orłem. Jego pracodawcą jest KWK Ziemowit. Ale pozory mylą i nie dał im się zwieść Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zdjęcie mężczyzny wraz z jego komentarzem dotyczących ukraińskiej rodziny opublikował na swojej stronie.

Czy mogą czuć się bezpieczni w nowym miejscu? Czy czują się witani i akceptowani? Takich jak Piotr są tysiące. Nauczono ich nienawidzić. Potem w sądzie powtarzają, że nie wiedzieli, a w ogóle to o co chodzi, przecież jest wolność słowa” – mówią oburzeni działacze ośrodka. „Po nich następuje wykluczenie, dehumanizacja, fizyczne ataki. Przypadek Piotra trafia do prokuratury.” – zapowiadają.

 

Takich Piotrów jest coraz więcej. Ośrodek codziennie publikuje posty, w których pokazuje kolejne internetowe ataki na osoby o innej narodowości i pochodzeniu.

Paweł z Puław, napisał np. ostatnio: „Jak dla mnie mamy w Polsce świetne piece. Odpalić je i zrobić porządek z ciapakami, cyganami a i żydów też bym puścił z dymem, ile świat byłby piękniejszy” (pisownia oryginalna).

Z kolei pod artykułem dotyczącym Viki Gabor, dziecięcej piosenkarki pochodzenia romskiego, który ukazał się w tygodniku „DoRzeczy”, mężczyzna używający imienia Mirek nazywał dziecko chwastem, który jego zdaniem należy „wyrwać, polewając je ropą”.

Nienawiść na tle etnicznym, rasowym, narodowościowym od pewnego czasu ustabilizowała się na pewnym, bardzo wysokim poziomie, a wszystko dlatego, że daje się na to przyzwolenie z góry” – mówi Konrad Dulkowski szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich.

Oskarża o to polityków, którzy – jak podkreśla – rozpętali ksenofobiczno-rasistowskie piekło. „A teraz zbierają żniwa swoich działań. Jeszcze kilka lat temu przyznawanie się do rasizmu czy ksenofobii było obciachem. Ci, którzy tak myśleli, woleli milczeć. Dziś ludzie są wręcz dumni z tego. Najgłośniej krzyczą ci z emblematem Polski Walczącej i orłem w koronie. Tak rozumieją swój pseudopatriotyzm” – mówi.

/j/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JanuszWolnościowiecMiniaJantarAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Aleksander

Czym się skończy nieustanna bezkarność nazioli,antysemitów,ksenofobów?

Jantar
Jantar

Nie zapominajmy o hierarchach polskiego kościoła! To oni i księża na lekcjach religii wpajają już od dzieciństwa nienawiść do innych ras, narodowości, religii, grup społecznych i innych mniejszości. To Kościół zawsze pomagał zbrodniarzom. To Kościół rozpętał krucjaty i kazał mordować wyznawców innych religii w imię boga i w obronie jedynie słusznej wiary. To kościelni hierarchowie upodlili rdzennych mieszkańców obu Ameryk i Australii – na ich rozkaz zostali praktycznie wymordowani. To kościelni hierarchowie pomagali nazistom w czasie wojny, a później organizowali im ucieczki do Argentyny. To nasz hierarcha Hoser brał udział w mordach rdzennej ludności Ruandy w imię religii chrześcijańskiej, za… Czytaj więcej »

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Ja się dziwię niektórym księżom którzy próbują agitować za pisem w Kościołach. Co oni chcą w ten sposób osiągnąć? Przecież dobrze wiedzą jaka jest opinia większości Polaków o pis. Czy oni chcą żeby przy Kościele pozostała łatka „sojusznicy rządu”? Chcą żeby Kościół kojarzył się wszystkim z rządem?
A potem są zdziwieni czemu Polska tak szybko się sekularyzuje…

Jantar
Jantar

Oni agitują za PiS, bo wiedzą, że tylko ta partia zapewni im absolutną bezkarność i współrządzenie Polską, bo hierarchowie kościelni chcą Polski wyznaniowej, gdzie będą o wszystkim decydować, gdzie prawo będzie podporządkowane prawu kościelnemu, gdzie nie będzie żadnych mniejszości wyznaniowych, narodowych, rasowych, czy jakichkolwiek innych. Kler marzy o jednolitej Polsce, gdzie będzie mógł rządzić, bo nawet władza będzie mu podporządkowana. I wiedzą doskonale, że mogą to uzyskać tylko przy PiS.

Janusz
Janusz

Kościół liczy na kasę i bezkarność i to właśnie otrzymuje od PiS.

Minia
Minia

A zdjęcie protestujących antyfaszystów umieściliście w tym artykule w jakim celu? No chyba, że zrobił to jakiś niewiarygodny gamoń