„Niech zmienią zawód” – prezydent o prokuratorach, jak niegdyś posłanka PiS o lekarzach: niech jadą! 

A pan Duda znowu kłamie. To mu wychodzi najlepiej…

„…proszę pytać prokuratura generalnego. Każdy ma wolność wyboru zawodu” – powiedział  Andrzej Duda w piątek w TVN 24 – „Jeżeli państwu prokuratorom jest tak bardzo źle, to ja problemu nie widzę. Są inne możliwości, niekoniecznie trzeba pracować w państwowym prawniczym zawodzie, można być adwokatem, można być radcą prawnym, notariuszem”. To była jego jedyna reakcja na fakt, że PiS zsyła niewygodnych prokuratorów kilkaset kilometrów od ich miejsc zamieszkania. Decyzja została podjęta z dnia na dzień, przeniesionym nie przygotowano żadnego locum.

 

Dziwnym przypadkiem są to prokuratorzy „niewygodni” dla Zbigniewa Ziobry: jak Ewa Wrzosek (wszczęła śledztwo ws wyborów prezydenckich), przeniesiona o ponad 300 km z Warszawy do Śremu, Katarzyna Kwiatkowska (szefowa stowarzyszenia „Lex super omnia”) – z Warszawy do Golubia-Dobrzynia, Jarosław Onyszczuk – z Warszawy do Lidzbarka Warmińskiego, Daniel Drapała – z Wrocławia do Goleniowa, Katarzyna Szeska – z Warszawy do Jarosławia.

Przypomnijmy, że delegowany w podobny sposób w ubiegłym roku prokurator Dariusz Wituszka, przeniesiony ze Szczecina do Rzeszowa, zmarł na zawał. Takie zsyłki łamią Art. 32, par. 2 oraz Art. 52, par. 1 Konstytucji. Tego już pan prezydent nie skomentował ani nie zauważył.

 

Pan prezydent jest zadowolony ze zmian w sądownictwie, wprowadzanych przez prokuratora generalnego, Zbigniewa Ziobrę. Jako absurdy poprzedniej władzy pokazuje przykład kobiety, skazanej za wykroczenie skarbowe na kwotę 5 groszy. „To pokazuje po prostu beznadziejność polskiego wymiaru sprawiedliwości na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Także do działań policji prezydent nie ma żadnych zastrzeżeń: działają profesjonalnie, czyli stanowczo. „U nas nie ma przypadków, by ktoś zginął”.

/ep/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
23 stycznia 2021 12:35

Pisowska łajza i tyle. A niektórzy i mu uwierzyli, że będzie niezależny albo lepszy.
Genialna myśl zresztą. Wyrzucić dobrych doświadczonych prokuratorów i zastąpić ich zerami po kursie lizania d. ziobry. Za takie decyzje państwo polskie w końcu zapłaci i będzie się modliło by zapłata była tylko w pieniądzach a nie krwi, obszarze czy suwerenności.

PS: Jak prezydent Komorowski powiedział coś w podobnym tonie, w zupełnie innej sytuacji, to pisowskie mendy wypominają mu do dziś. Tak samo będziecie robić z dudą pisowskie trolle?

Agnieszka
Agnieszka
23 stycznia 2021 13:25

Duda ma mozg wielkoaci fasoli i rzadko go uzywa. Miernota nie tylko intelektualna, ale i ludzka.

Aga
Aga
23 stycznia 2021 14:12

Duda jes intelektualnym krasnalem. Jak UJ mogl dac mu dyplom ukonczenia studiow?

Last edited 1 miesiąc temu by Aga
Andrzej
Andrzej
23 stycznia 2021 15:38

Ty pseudoprezydenci wypisdalaj.***** ***

Czytelnik
Czytelnik
23 stycznia 2021 17:22

A ja uważam,że Duda godnie reprezentuje tych, którzy na niego głosowali.

Zwinka
Zwinka
23 stycznia 2021 19:02

Pewnie, że można zmienić zawód. Przecież cała chmara nędznych prawników robi pisowskie kariery, od posady prezydenta poczynając …no ale to chyba nie dotyczy niezwisłych od PiSu prokuratorów i sędziów, zsyłanych na zerową „Syberię” ? No cóż, Pany i tak są łaskawe, bo mogłyby rzucić prawników do zbierania truskawek ( resocjalizacja przez pracę, na ruską i chińską modłę ), no ale kłopot jest, bo te truskawki to już są przez nauczycieli oblegane.
Nie, nie napiszę, co sobie myślę o tym osobniku. Szkoda zdrowia.

Waldemar
Waldemar
23 stycznia 2021 21:01

Szczerze mówiąc prościej chyba jest zmienić prezydenta.

Janina
Janina
23 stycznia 2021 22:47

Ta ”dobra rada” skierowana do prokuratorów to pewnie wzięta z własnego doświadczenia. Przecież ten człowiek tuż po objęciu urzędu zmienił prezydenturę w notariat i to podporządkowany zdziwaczałemu posłowi. I do dziś nie ma poczucia wstydu.

Rafapon
Rafapon
24 stycznia 2021 05:20

To kiedy Duduś przekwalifikuje się na notariusza?

daroo
daroo
25 stycznia 2021 09:43
Reply to  Rafapon

Nie wiem czy chciałbym jakiegokolwiek dokumentu od takiego notariusza 😐

grześ
grześ
25 stycznia 2021 09:54

oj, to ta ,,śmieszna ekscelencja,, po zakończeniu kadencji będzie musiała zmienić zawód. nie wyobrażam sobie powrotu na UJ i wykładów tego doktora ? chyba dobry byłby na wykładach z zakresu mimiki , na pewno nie prawa.