Niechlujstwo i błędy na stronie tytułowej doktoratu. Patryk Jaki jest prawdziwym „obnibusem”

Weto budżetowe albo śmierć

O pracy doktorskiej europosła Patryka Jakiego – wcześniej wiceministra sprawiedliwości – napisano już niejedno. Kwestionowano m.in. tempo powstawania rozprawy.  Anna Dryjańska z naTemat rozmawiała z naukowcami z prawdziwego zdarzenia, którzy ocenili, że – mówiąc potocznie – doktorat Patryka Jakiego to ściema. Ich zdaniem nie da się tak szybko napisać pracy naukowej.

 

Z kolei Tomasz Ławnicki też z naTemat ujawnił, że promotorem doktoratu Jakiego był dziekan wydziału, płk nawig. dr hab. Bogdan Grenda. Jest to o tyle zagadkowe, że temat rozprawy to „Służba więzienna w systemie bezpieczeństwa RP”, tymczasem prof. Grenda to przede wszystkim specjalista w dziedzinie lotnictwa wojskowego.

Nawiasem mówiąc Patryk Jaki w przesłanym portalowi oświadczeniu podkreślał, że zarówno promotor, jak i recenzenci „zajmowali się elementami systemu bezpieczeństwa państwa, a nie tylko lotnictwem”.

 

Teraz do dyskusji nad jakością dzieła PiSowskiego europosła dołączył Stefan Skrupulatny, znany na Twitterze ze skrupulatnego zwracania uwagi na poprawną gramatykę, ortografię i interpunkcję.

Chodzi o samą stronę tytułową z błędem bijącym po oczach: „Służba więzienna w systemie bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej”. „Rozprawa doktorska napisana pod kierunkiem naukowych” – czytamy (powinno być – rzecz jasna – „naukowym”).

Następnie występuje szereg błędów wynikających z braku odmiany tytułu i nazwiska jego promotora – zwraca uwagę Skrupulatny.

Teraz już właściwie wiadomo, dlaczego Uniwersytet Opolski wcześniej odmówił Jakiemu przeprowadzenia na swoim gruncie obrony jego doktoratu. Ponoć uczelnia konsekwentnie domagała się poprawek i uzupełnień w pracy doktorskiej.

/jp/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
GrazynaRomek-zPawełLady ZgagaRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Patryk suży panstfu.

Zbigniew
Zbigniew

dresiarz śmietnikowy , nigdy nie przyzna sie do popełnionego błędu. To taka rasa , rasa nordycka jak by powiedział klasyk Dudek

Zwinka
Zwinka

Hatakumba po prostu.

pinki
pinki

Dla takich ludzi jak Jaki bardzo ważne jest zdobycie uznania w oczach innych. Chce należeć do elity i szuka sposobu jak to osiągnąć. Nie zauważa, iż elitarność wynika z uznania zdobytego wśród innych. Tytuł naukowy to tylko potwierdzenie. Duża część polskiego społeczeństwa stara się zdobyć wyższe wykształcenie. Nie podejmuje studiów na wymagających kierunkach. Ludzie ci dążą tylko do zdobycia tytułu jak najmniejszym kosztem. Jaki idealnie ich reprezentuje. Dla nich to tytuł jest osiągnięciem, a nie efekty pracy naukowej. Jaki niezależnie od tego ile dostanie medali, ile zaliczy egzaminów nigdy nie zdobędzie szacunku wśród ludzi wykształconych, gdyż nie włożył w to… Czytaj więcej »

Goool
Goool

To już żenada. Magisterki by mi nie przyjęli nawet do sprawdzenia z czymś takim, a co dopiero do obrony.

Chermes
Chermes

Czemu się dziwicie? Przecież owa wiekopomna praca doktorska traktuje o więziennictwie, więc pan Jaki pisał ją grypserą. 🙂

Rafał P
Rafał P

A nie mógł się ten Klawisz-Hatakumba bronić na jakimś wydziale muzycznym? Oni na pewno dobrze znają się i na klawiszach i klawiaturach. Na pewno lepiej niż jakiś pułkownik nawigator.

Lady Zgaga
Lady Zgaga

Ten cały doktorat to jedna wielka ściema. Dres zawsze pozostanie dresem, choćbyś go przemalowywał sto razy.

Paweł
Paweł

Sie panie częstują. (daleko od szosy). Się Pani Prezydent uda. Jaki błąd? Jaki!!!

Romek-z
Romek-z

Zostawienie literówek w treści pracy to jedna z metod oszukiwania programu antyplagiatowego..
Braki ogonków na twitach w e i innych niedoróbek bym sie nie czepiał, bo niektórzy są szybcy i nie zwracają uwagi. Ale w pracy doktorskiej to wstyd.

Grazyna
Grazyna

Ostatnie 2-3 lata to żenada wypowiadających się dr. z opozycji!Szczególnie tych z UW~!