Niedzielski: Brazylijska odmiana koronawirusa w Polsce

Od jesieni szczepienia przeciw Covid-19 będą płatne?

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w kraju odnotowano przypadki brazylijskiego wariantu koronawirusa. „Nowe informacje, które dopłynęły do nas dzisiaj to są rzeczywiście informacje dotyczące pojawienia się trzech przypadków wariantu brazylijskiego na Śląsku” – czytamy na tokfm.pl

 

Wcześniej obecność tej mutacji potwierdzili naukowcy z laboratorium w Sosnowcu. Przedstawicielka wspomnianego laboratorium Emilia Morawiec powiedziała, że: „Pojawianie się w populacji kolejnych odmian wirusa to następny argument za tym, by szczepić się tak szybko, jak to możliwe”.

Do sytuacji odniósł się przebywający w Bydgoszczy Niedzielski: „Niestety jestem zaskoczony tą sytuacją, ponieważ przedstawiciele laboratorium w pierwszej kolejności wyszli do prasy i do mediów z tą informacją, zamiast poinformować sanepid, który w tej szczególnej sytuacji musi przeprowadzić bardzo dokładne epidemiczne dochodzenie”.

 

W formie apelu minister zwrócił się do przedstawicieli innych laboratoriów z prośbą o przekazywanie tego typu informacji w pierwszej kolejności odpowiednim służbom.

„Razem z sanepidem przygotowujemy przepisy rangi ustawowej, które będą ten nakaz sankcjonowały. Sankcje będą dotyczyły niezgłoszenia w pierwszej kolejności odpowiednim służbom tych informacji. Tu nie chodzi o to, żeby się pochwalić, ale skutecznie przeciwdziałać pojawieniu się ogniska”

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Mamy nadzieję, że irytacja szefa resortu zdrowia wynikała wyłącznie z troski o zdrowie narodu a nie z potrzeby zapewnienia sobie „świeżych” tematów kolejnych konferencji prasowych.

/as/

Źródło: tokfm.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
antyuzurpator
antyuzurpator
7 maja 2021 10:36

Ani „Tu nie chodzi o to, żeby się pochwalić,” ani ale skutecznie przeciwdziałać pojawieniu się ogniska”, tylko żeby zablokować i ukryć niewygodne dla waaadzy informacje, jak to za PRL było. U nas same sukcesy, plan wykonany przed terminem, a wszelkie katastrofy i nieszczęścia to tylko na „zgniłym zachodzie”.

natura
natura
7 maja 2021 21:52
Reply to  antyuzurpator

zaszczepiłes sie juz ??? widac tak, bo mozg ci sie zlasował