Niedzielski  o przedwczesnej akcji szczepień dla 40 i 50-latków: „to nie był błąd systemu”

Kara za nadużywanie teleporad. NFZ likwiduje przychodnie. Stracą pacjenci

Ta decyzja nie została skonsultowana ze mną – powiedział w piątek w Radiu ZET minister zdrowia. Minister Michał Dworczyk fakt, że w czwartek wieczorem mnóstwo osób z roczników miedzy 1980 a 1961 dostało kwietniowe terminy szczepień i to Pfizerem, nie Astra Zeneką,, tłumaczył błędem systemu.

 

Minister Niedzielski uściślił, że nie był to błąd systemu, a błąd polegający na tym, że podjęto decyzje, której nikt z nim nie skonsultował i nie zakomunikował. Sam w tym czasie przebywał na Śląsku i zajęty był sprawami infrastruktury szpitalnej i relokacji pacjentów. Zwykle codziennie rozmawiają z ministrem Dworczykiem, ale akurat w tę środę nie było okazji.

Ta decyzja spowodowała – jak powiedział – lawinę wydarzeń i zamieszanie, za które minister Dworczyk przeprosił. Na pytanie, czy powinno się to skończyć dymisją Dworczyka musi odpowiadać ktoś inny, nie min. Niedzielski. „Oceniam pracę ministra Dworczyka bardzo wysoko. To jest osoba, która w bardzo skuteczny sposób zorganizowała proces szczepień w Polsce, bo wynikiem tego procesu nie jest wczorajszy błąd, tylko poziom zaszczepienia w naszej populacji”.

 

Niedzielski zwrócił też uwagę, że tempo szczepień w Polsce jest jednym z najbardziej dynamicznych w Europie. Popełniony błąd też miał na celu tylko jedno: przyśpieszenie akcji szczepień.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Dotychczas ponad 2 mln osób otrzymały obie dawki, a w sumie wykonano 6,4 mln szczepień.

/ep/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
5 kwietnia 2021 02:51

Zapewne nie był to błąd systemu, tylko na chwilę otworzyło się okienko pogodowe dla swoich 40 – latków.

irena
irena
5 kwietnia 2021 10:07

Holownia PRZYJAL szczepionke !!! Jest NIEWIARYGODNY co innego mowi co innego robi !!! Wepchnal sie przed starszych 70+ i udaje , ze to jest O.K , krytykowal Pania Krystyne Jande …..teraz powinien publicznie przeprosic !!! Nigdy mu nie ufalam no a teraz to nawet mowic mi sie nie chce !!!

Julia
Julia
10 kwietnia 2021 11:22

Rozumiem, że Niedzielski wtedy osobiście przenosił pacjentów do innych szpitali? Stąd jego brak czasu