Niedzielski: „Proces masowego szczepienia może rozpocząć się już w styczniu”.

Od jesieni szczepienia przeciw Covid-19 będą płatne?

Kiedy i w jakiej kolejności otrzymamy szczepionkę na Covid? W sprawie wypowiedział się minister zdrowia Adam Niedzielski. Stwierdził, że masowe szczepienie może rozpocząć się już w styczniu. W „Salonie politycznym Trójki” poinformował, że podpisane przez Polskę umowy „zabezpieczają w pełni populację Polski”.

 

Według Niedzielskiego: „Mamy zagwarantowane szczepienia dla blisko 30 mln ludzi”. Nikt nie będzie zobligowany do obowiązkowego poddania się szczepieniu. Udział w szczepieniu to nasz do dobrowolny wybór – czytamy na wp.pl.

Następnie minister przybliżył termin, w którym możemy się spodziewać pierwszych dostaw szczepionki. „Mamy deklaracje, że nawet w grudniu. Przygotowujemy się na styczeń, żeby wprowadzić proces masowego sczepienia”.

 

W jakiej kolejności będziemy mogli się szczepić? Niedzielski przedstawia harmonogram: „Oczywiście zaczniemy od medyków, a potem służby mundurowe, potem pomyślimy o seniorach”. Wśród seniorów na pierwszy ogień pójdzie grupa osób powyżej 75. roku życia. „Będziemy schodzili w dół rocznikami” – dodał szef resortu zdrowia. 

Zostań patronem KODUJ24.PL

/as/

Źródło: wp.pl 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments