Niemal 450 tys. zł premii dla ministrów i wiceministrów spraw zagranicznych

„Dzisiaj Polska postrzegana jest jako „chory człowiek” UE”

W 2017 roku w MSZ wypłacono sobie nagrody w wysokości ponad 320 tys. złotych, rok wcześniej ponad 120 tysięcy – tak wynika z danych, które opublikowała na Twitterze posłanka PO Izabela Leszczyna. Opiera się ona na informacjach z resortu, które otrzymała w odpowiedzi na swoją interpelację, a której udzielił obecny wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.

„Jak to @KrzysztofBrejza było!? BUM!? No to proszę dla tych, co muszą zobaczyć, żeby uwierzyć!!” – napisała Leszczyna i dołączyła tabelę z dokładnymi wyliczeniami. Posłanka PO zapytała o pensje i nagrody dla ministrów i wiceministrów spraw zagranicznych w latach 2015-2017. Widać wyraźnie, że 2015 r., czyli w ostatnim roku rządów PO-PSL, wydano ponad 988 tys. zł brutto na wynagrodzenia, bez żadnych nagród.

Sytuacja zmienia się w 2016 r., kiedy to – już za rządów PiS – koszt wynagrodzeń wyniósł 1,026 mln zł brutto, ale w tym 121 tys. zł z tej kwoty stanowiły nagrody. W 2017 r. natomiast wynagrodzenia ministrów i wiceministrów niewiele się zmieniły, ale tytułem nagród wypłacono 320 tys. zł. Łącznie daje to kwotę niemal 450 tys. złotych. Wygląda na to, że premie w MSZ były traktowane po prostu jako dodatkowe wynagrodzenie…

Przypomnijmy – były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski w 2017 r. otrzymał ponad 72 tys. zł nagrody. Premie otrzymali też wiceministrowie Konrad Szymański, Bartosz Cichocki i Jan Dziedziczak, niedawno odwołany przez obecnego szefa MSZ Jacka Czaputowicza.

Wpis Izabeli Leszczyny skomentował były rzecznik prasowy MSZ Marcin Bosacki: – „W ubiegłym roku w MSZ TRZYSTA DWADZIEŚCIA TYSIĘCY złotych na… 7 stanowisk ministerialnych! No ale przy historycznych sukcesach jak #1do27 się należało jak psu zupa”.

bt

Źródło: gazeta.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ObserwatorZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

Chyba faktycznie do końca kandencji będą teraz klientami swoich SKOK-ów.

Obserwator
Obserwator

I to się nazywa „dojna zmiana”- a nażryjcie się pisiory aż wam bokiem wyjdzie a po przegranych wyborach upomnimy się o zwrot!