„Wielu homoseksualistów w obozach koncentracyjnych z było wyjątkowymi zwyrodnialcami i gwałcicielami”

Sąd oddalił zażalenie Gmyza – ma sprostować kłamstwa na temat posła Brejzy

Cezary Gmyz, korespondent TVP w RFN, zszokował opinię publiczną postami na Twitterze. „Wielu homoseksualistów w obozach koncentracyjnych było wyjątkowymi zwyrodnialcami i gwałcicielami. Odsyłam też do książki Romana Fristera, który w „Autoportrecie z blizną” opisuje, jak sam w Auschwitz padł ofiarą gwałtu analnego” – napisał w pierwszym z dwóch opublikowanych przez siebie wpisów.

 

Wanda Półtawska z odrazą opisuje polowania, jakie na młode dziewczyny urządzały lesbijki, zarówno strażniczki, jak i niemieckie więźniarki” – dodał w drugim.

Słowa Gmyza padły w czasie PiS-owskiej nagonki na społeczność LGBT w Polsce. Uczestnikami ataków byli m.in. Andrzej Duda, Joachim Brudziński i Jacek Żalek. Prawicowy redaktor, najwidoczniej, nie mógł pozostać w tyle.

 

„Gazeta Wyborcza” porozmawiała z niemiecką posłanką Ulle Schauws, która zgłosiła zachowanie polskiego prawicowca do prokuratury Republiki Federalnej Niemiec. Polityczka zarzuca mu podżeganie nienawiści za co grozi nawet 5 lat więzienia.

Gdy przeczytałam tweeta, zaniemówiłam. Uznałam, że nie można tego tak zostawić (…). Jego wypowiedź odczytałam jako próbę zrobienia sprawców z ofiar niemieckiego totalitaryzmu. Na taką praktykę nie może być zgody” – przyznała.

Redaktor Gmyz, w rozmowie z „Do Rzeczy”, uznaje się za ofiarę walki o prawdę. Twierdzi też, że padł ofiarą donosu, co posłanka Schauws zdążyła zdementować. Polityczka, jak zapewnia, czyta wiadomości z całego świata i interesuje się Polską: „Zasiadam w radzie fundacji wypłacającej odszkodowania robotnikom przymusowym, także Polakom. Opowiadam się za dialogiem, pojednaniem i współpracą z Polską”.

Posłanka Schauws reprezentuje w Bundestagu centrowo-lewicową Partię Zielonych.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
20 czerwca 2020 08:22

Niestety, wśród dzisiejszych pseudodziennikarzy zdarzają się zwyrodnialcy. Tego czy są oni jednocześnie gwalcicielami nie wiem ale jest to możliwe.

Maciek123454321
Maciek123454321
20 czerwca 2020 08:51

Postulowałem w swoim czasie na tym forum, żeby dodać słowo – „gmyz”, jako nowy epitet w języku polskim. W pierwszym rzędzie gmyzami nazwałbym Dudę, Czarnka i Żalka, trzech muszkieterów „dobrej zmiany”. A sam „dawca” niech się kontentuje Julcią do spółki z Wolfgangiem, a nie pieprzy głupot. Poza tym niech się spieszy, bo Julcia w błyskawicznym tempie się starzeje.

Bart
Bart
20 czerwca 2020 10:21

Tak, ten facet jest jak jego nazwisko, natrętny i raczej odrażający.

Andrzej
Andrzej
20 czerwca 2020 14:24

Mam kilka pytań.
1. Jaka jest szansa, że będzie siedział?
2. Jaka jest szansa, że gdy już będzie siedział, to go nie prześlą do Polski gdzie Ziobro go wypuści?

Temida
Temida
21 czerwca 2020 16:22
Reply to  Andrzej

A w Polsce ułaskawi go rezydent pałacu namiestnikowskiego….???

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka
22 czerwca 2020 09:28

O, znowu Trotel (po niemiecku idiota). Cztery lata temu wystąpił ochlany jak szpadel z papierosem w zębach relacjonując zamach terrorystyczny w Berlinie.