„Wielu homoseksualistów w obozach koncentracyjnych z było wyjątkowymi zwyrodnialcami i gwałcicielami”

Sąd oddalił zażalenie Gmyza – ma sprostować kłamstwa na temat posła Brejzy

Cezary Gmyz, korespondent TVP w RFN, zszokował opinię publiczną postami na Twitterze. „Wielu homoseksualistów w obozach koncentracyjnych było wyjątkowymi zwyrodnialcami i gwałcicielami. Odsyłam też do książki Romana Fristera, który w „Autoportrecie z blizną” opisuje, jak sam w Auschwitz padł ofiarą gwałtu analnego” – napisał w pierwszym z dwóch opublikowanych przez siebie wpisów.

 

Wanda Półtawska z odrazą opisuje polowania, jakie na młode dziewczyny urządzały lesbijki, zarówno strażniczki, jak i niemieckie więźniarki” – dodał w drugim.

Słowa Gmyza padły w czasie PiS-owskiej nagonki na społeczność LGBT w Polsce. Uczestnikami ataków byli m.in. Andrzej Duda, Joachim Brudziński i Jacek Żalek. Prawicowy redaktor, najwidoczniej, nie mógł pozostać w tyle.

 

„Gazeta Wyborcza” porozmawiała z niemiecką posłanką Ulle Schauws, która zgłosiła zachowanie polskiego prawicowca do prokuratury Republiki Federalnej Niemiec. Polityczka zarzuca mu podżeganie nienawiści za co grozi nawet 5 lat więzienia.

Gdy przeczytałam tweeta, zaniemówiłam. Uznałam, że nie można tego tak zostawić (…). Jego wypowiedź odczytałam jako próbę zrobienia sprawców z ofiar niemieckiego totalitaryzmu. Na taką praktykę nie może być zgody” – przyznała.

Redaktor Gmyz, w rozmowie z „Do Rzeczy”, uznaje się za ofiarę walki o prawdę. Twierdzi też, że padł ofiarą donosu, co posłanka Schauws zdążyła zdementować. Polityczka, jak zapewnia, czyta wiadomości z całego świata i interesuje się Polską: „Zasiadam w radzie fundacji wypłacającej odszkodowania robotnikom przymusowym, także Polakom. Opowiadam się za dialogiem, pojednaniem i współpracą z Polską”.

Posłanka Schauws reprezentuje w Bundestagu centrowo-lewicową Partię Zielonych.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MordazdradzieckaTemidaAndrzejBartMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Niestety, wśród dzisiejszych pseudodziennikarzy zdarzają się zwyrodnialcy. Tego czy są oni jednocześnie gwalcicielami nie wiem ale jest to możliwe.

Maciek123454321
Maciek123454321

Postulowałem w swoim czasie na tym forum, żeby dodać słowo – „gmyz”, jako nowy epitet w języku polskim. W pierwszym rzędzie gmyzami nazwałbym Dudę, Czarnka i Żalka, trzech muszkieterów „dobrej zmiany”. A sam „dawca” niech się kontentuje Julcią do spółki z Wolfgangiem, a nie pieprzy głupot. Poza tym niech się spieszy, bo Julcia w błyskawicznym tempie się starzeje.

Bart
Bart

Tak, ten facet jest jak jego nazwisko, natrętny i raczej odrażający.

Andrzej
Andrzej

Mam kilka pytań.
1. Jaka jest szansa, że będzie siedział?
2. Jaka jest szansa, że gdy już będzie siedział, to go nie prześlą do Polski gdzie Ziobro go wypuści?

Temida
Temida

A w Polsce ułaskawi go rezydent pałacu namiestnikowskiego….???

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

O, znowu Trotel (po niemiecku idiota). Cztery lata temu wystąpił ochlany jak szpadel z papierosem w zębach relacjonując zamach terrorystyczny w Berlinie.