Niepełnosprawni czują się oszukani przez premiera – 500 zł nie dla wszystkich

Niepełnosprawni czują się oszukani przez premiera – 500 zł nie dla wszystkich

„Osoby protestujące rok temu w Sejmie są oburzone. Mówią, że kolejny raz zostały oszukane, a rząd szuka rozwiązań, by nie dać obiecanych pieniędzy – mimo że premier jasno mówił o dodatku 500 zł, a nie do 500 zł” – napisała na Facebooku Iwona Hartwich, która razem z synem przez 40 dni protestowała w ubiegłym roku w Sejmie. Chodzi przyjęty dziś przez rząd projekt ustawy wprowadzającej świadczenie 500 + dla niepełnosprawnych. A podczas kampanii przed wyborami do PE Morawiecki obiecywał: – „Będzie to najprawdopodobniej 500 złotych miesięcznie. 500 zł miesięcznie dla niepełnosprawnych osób powyżej 18. roku życia”.

 

Teraz okazuje się, że rząd PiS w projekcie wprowadził kryterium dochodowe, o którym wcześniej nie było mowy. Pieniądze będą wypłacane tym niepełnosprawnym, których wysokość renty, emerytury lub zasiłku z pomocy społecznej nie przekracza 1100 złotych oraz które nie mają prawa do innych świadczeń pieniężnych finansowanych ze środków publicznych. Oznacza to, że nie wszyscy niepełnosprawni otrzymają 500 zł. Jak obliczyła Hartwich, jej syn Jakub dostanie niewiele ponad 300 złotych.

Sam Jakub Hartwich też nie kryje rozgoryczenia. – „Przecież w przypadku 500 plus dla dzieci rząd wreszcie zlikwidował próg dochodowy, dzielący dzieci na lepsze i gorsze.  Nie może tak być, że osoby, które dzięki asystentom i samozaparciu gdzieś zarabiają jakieś niewielkie pieniądze, nie będą miały prawa do tych pieniędzy i to tylko dlatego, że robią wszystko, by sobie jakoś radzić i nie być ciężarem dla rodziny. Podczas naszego protestu cały czas mówiliśmy o świadczeniu bez kryterium” – stwierdził Jakub Hartwich.

 

Jego matka zapowiedziała, że jeśli projekt w tej postaci zostanie przyjęty przez Sejm, to niepełnosprawni i ich opiekunowie rozpoczną kolejny protest. Na Facebooku podała datę – 3 września.

bt

Źródło: wyborcza.pl, tvn24.pl, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
przedwojennyRafał PMariaPiJarMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Pięknie rozegrane. Sprzedadzą to jako sukces, nagrodę, troskę i niezrozumienie o co chodzi tym „roszczeniowym protestującym skoro dostali”, a pisowscy debile fanatycy to kupią. A w praktyce jest to kara i wyraźna aluzja, bierzcie ten ochłap i zamknijcie mordy bo jak będziecie nam przeszkadzać to odbierzemy. Skąd taka moja opinia? Na dziecko jest 500 dla każdego z milionerem Morawieckim włącznie. Dla emerytów dodatkowe 1000+ było dla każdego z Kaczyńskim o emeryturze ponad 10k włącznie, a dla niepełnosprawnych tylko dla tych, którzy mają 1100 dochodu. Kpina żenada i zwykłe s…. pisu. I jeszcze termin od 1 października, a jestem przekonany, że… Czytaj więcej »

PiJar
PiJar

Czy ktokolwiek trzeźwo myślący spodziewał się czegoś innego? (Nie)rząd PiS-u ustrzelił jednym strzałem trzy zające: raz – „oszczędził” pieniądze, bo wypłaca tylko niewielkiej grupie osób; dwa – uzyskał efekt propagandowy dla „suwerena”; trzy – zagrał na skłócenie środowiska niepełnosprawnych. Kiedy wreszcie przebierze się miara nieprawości tych bandytów?!

Rafał P
Rafał P

Dokładnie tak. Nigdy niczego dobrego nie spodziewałem się po tych pisofaszystokomunistach.

Maria
Maria

A co tam niepełnosprawni – szkoda pieniędzy, nie wiadomo czy zagłosują na PiS. Co innego wszyscy inni mający „zdrowe” dzieci – niezależnie czy im to pińcet jest potrzebne czy nie – dajmy im żeby pamiętali kto ma rządzić przez następne lata, bo wtedy polecą biegiem i wybiorą dobrych wujków z PiS. Taka jest PiSia moralność – pełna kłamstw, pozbawiona empatii oraz przyzwoitości. A co na to ksiądz – synalek tej pani, co darła się z Sejmie, że im – nieudacznym politykom się należą dodatkowe wynagrodzenia? O ile pamiętam ten swój popis dała wtedy gdy niepełnosprawni oraz ich rodzice/ opiekunowie bezskutecznie… Czytaj więcej »

przedwojenny
przedwojenny

Czy to wymysł lawiranta M.Morawieckiego, czy „samego prezesa” ? To cwaniactwo i oszustwo.