„Niesamowity jest poziom hipokryzji polityków PiS, szczególnie p. Jakiego”

Patryk Jaki staje w obronie Prezesa PiS: „robicie aferę!”. "Kaczyński nie był tam jako osoba prywatna"

Powyższy komentarz internauty dotyczy wpisu europosła PiS, byłego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego na Twitterze. – „To jednak niesamowite. Tylu wydawałoby się poważnych ludzi w Polsce próbuje wmówić rodakom, że sędzia rejonowy ma uprawnienia prezydenta a zakaz aktywności politycznej sędziów to – „ustawa represyjna” – „ustawa kagańcowa” – napisał Jaki.

 

I teraz pytanie, w zasadzie retoryczne – czy Jaki nie chce, czy nie potrafi zrozumieć, że polscy sędziowie nie angażują się w politykę, tylko bronią praworządnego państwa prawa? Nie podważają uprawnień prezydenta, ale kierują się wyrokiem Sądu Najwyższego, który orzekł, że wybrana przez posłów PiS i Kukiz’15 neoKRS jest nielegalna? To jednak w przypadku Jakiego chyba rzucanie grochem o ścianę.

Podobnego zdania o europośle PiS są internauci: – „Sędziowie nie uprawiają aktywności politycznej. Obrona Konstytucji i praworządności to nie jest aktywność polityczna, a obowiązek sędziów, wynikający ze ślubowania”;

 

– „To jednak niesamowite, że człowiek, który nawet nie dostał się na studia prawnicze udaje, że jest prawnikiem!!!”; – „Przestań łgać. Nikt tego nie mówi. Przeczytaj ze zrozumieniem opinie SN, później wróć i grzecznie przeproś”; – „Polecam refleksję nad sobą, niemądry człowieku. Władza nie trwa wiecznie. Jeszcze będziesz się po kątach przed ludźmi ukrywał…”.

„Pan Jaki chce „zakazu aktywności politycznej sędziów”. Panie Jaki, na kartach historii znajdzie Pan krótką wzmiankę o sobie obok pana Piotrowicza i pani Pawłowicz. Raczej bez nazwisk. Pod ogólnym tytułem „rekomunizacja”, początek XXI wiek” – podsumowała dziennikarka Hanna Lis wpis Jakiego.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
styropianJacek DolińskiBGmbledarooMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Czy naprawdę trzeba się zajmować tym ponurym indywiduum? Wybył do Brukseli i Bóg z nim. A że idiota nie daje o sobie zapomnieć……… to insza inność.

daroo
daroo

Bóg to go dawno temu opuścił wiec nie z nim 🙂

daroo
daroo

Czy ten dresiarz nigdy nie przestanie się pogrążać? przecież on takimi wypowiedziami wali w dno od spodu 😐

BGmble
BGmble

Hakatumba Jaki ciagle mysli, ze potrafi klamac szybciej niz ktokolwiek zweryfikuje fakty. W dodatku z usmieszkiem malego dziecka, ktore mysli, ze rodzice „kupuja” te klamstwa.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Jaki nie jest z zawodu prawnikiem, ale na pewno jest świadom faktu, że bezczelnie łże (przestańmy wreszcie używać eufemizmów opisując zachowanie Kaczyńskiego i jego marionetek!), zgodnie z podstawową zasadą PiSich: „Ja wiem, że to ściema, ale ciemny lud to kupi” (©2005, Jacek Kurski).

styropian
styropian

Obrzydliwy, obłudny i pyskaty jest ten hakatumba byleJaki obibus. Patrząc na niego w kieszeni otwiera się przysłowiowy nóż.