„Niesamowity jest poziom hipokryzji polityków PiS, szczególnie p. Jakiego”

Patryk Jaki staje w obronie Prezesa PiS: „robicie aferę!”. "Kaczyński nie był tam jako osoba prywatna"

Powyższy komentarz internauty dotyczy wpisu europosła PiS, byłego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego na Twitterze. – „To jednak niesamowite. Tylu wydawałoby się poważnych ludzi w Polsce próbuje wmówić rodakom, że sędzia rejonowy ma uprawnienia prezydenta a zakaz aktywności politycznej sędziów to – „ustawa represyjna” – „ustawa kagańcowa” – napisał Jaki.

 

I teraz pytanie, w zasadzie retoryczne – czy Jaki nie chce, czy nie potrafi zrozumieć, że polscy sędziowie nie angażują się w politykę, tylko bronią praworządnego państwa prawa? Nie podważają uprawnień prezydenta, ale kierują się wyrokiem Sądu Najwyższego, który orzekł, że wybrana przez posłów PiS i Kukiz’15 neoKRS jest nielegalna? To jednak w przypadku Jakiego chyba rzucanie grochem o ścianę.

Podobnego zdania o europośle PiS są internauci: – „Sędziowie nie uprawiają aktywności politycznej. Obrona Konstytucji i praworządności to nie jest aktywność polityczna, a obowiązek sędziów, wynikający ze ślubowania”;

 

– „To jednak niesamowite, że człowiek, który nawet nie dostał się na studia prawnicze udaje, że jest prawnikiem!!!”; – „Przestań łgać. Nikt tego nie mówi. Przeczytaj ze zrozumieniem opinie SN, później wróć i grzecznie przeproś”; – „Polecam refleksję nad sobą, niemądry człowieku. Władza nie trwa wiecznie. Jeszcze będziesz się po kątach przed ludźmi ukrywał…”.

„Pan Jaki chce „zakazu aktywności politycznej sędziów”. Panie Jaki, na kartach historii znajdzie Pan krótką wzmiankę o sobie obok pana Piotrowicza i pani Pawłowicz. Raczej bez nazwisk. Pod ogólnym tytułem „rekomunizacja”, początek XXI wiek” – podsumowała dziennikarka Hanna Lis wpis Jakiego.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
19 grudnia 2019 08:08

Czy naprawdę trzeba się zajmować tym ponurym indywiduum? Wybył do Brukseli i Bóg z nim. A że idiota nie daje o sobie zapomnieć……… to insza inność.

daroo
daroo
19 grudnia 2019 14:45

Bóg to go dawno temu opuścił wiec nie z nim 🙂

daroo
daroo
19 grudnia 2019 10:55

Czy ten dresiarz nigdy nie przestanie się pogrążać? przecież on takimi wypowiedziami wali w dno od spodu 😐

BGmble
BGmble
19 grudnia 2019 11:36

Hakatumba Jaki ciagle mysli, ze potrafi klamac szybciej niz ktokolwiek zweryfikuje fakty. W dodatku z usmieszkiem malego dziecka, ktore mysli, ze rodzice „kupuja” te klamstwa.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
19 grudnia 2019 11:57

Jaki nie jest z zawodu prawnikiem, ale na pewno jest świadom faktu, że bezczelnie łże (przestańmy wreszcie używać eufemizmów opisując zachowanie Kaczyńskiego i jego marionetek!), zgodnie z podstawową zasadą PiSich: „Ja wiem, że to ściema, ale ciemny lud to kupi” (©2005, Jacek Kurski).

styropian
styropian
19 grudnia 2019 17:30

Obrzydliwy, obłudny i pyskaty jest ten hakatumba byleJaki obibus. Patrząc na niego w kieszeni otwiera się przysłowiowy nóż.